Na lodowisku w Bytomiu Cracovia zdobyła Puchar Polski
29 Grudnia 2021W poniedziałek i wtorek (27-28 grudnia) na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów odbył się Turniej Finałowy Pucharu Polski. O prestiżowe trofeum rywalizowały cztery drużyny, a najlepszą była Comarch Cracovia, która w finale pokonała KH Energa Toruń 3:0.
Dwie niespodzianki
W poniedziałek, 27 grudnia odbyły się mecze półfinałowe, które stały na wysokim poziomie i były bardzo emocjonujące. W pierwszym starciu KH Energa Toruń nieoczekiwanie pokonał wicelidera Polskiej Hokej Ligi GKS Katowice 5:4. W drugim półfinale także doszło do niespodzianki, bo prowadząca w tabeli PHL Re-Plast Unia Oświęcim poległa w starciu z Comarch Cracovią 3:4 po serii rzutów karnych.
Kibice głośno śpiewali
We wtorek, 28 grudnia na bytomskim lodowisku odbył się finał. Chociaż Pasy miały za sobą długi i trudny mecz z poniedziałku, prezentowały się lepiej od toruńskiego zespołu. W 24. minucie Erik Nemec huknął na toruńską bramkę. Conrad Molder nie zdołał obronić tego strzału. W trzeciej tercji Pasy podwyższyły prowadzenie po bardzo mocnym uderzeniu spod niebieskiej linii Martina Dudasa. Pod koniec spotkania trener toruńskiej drużyny Jussi Tupamaki zdjął z lodowiska bramkarza, Evgenii Bodrov po podaniu Damiana Kapicy wpakował krążek do pustej bramki. Przy stanie 3:0 kibice Cracovii śpiewali: „Puchar jest nasz”.
Minister sportu, prezydent Bytomia i prezes PZHL
Puchar zwycięskiej drużynie wręczył minister sportu Kamil Bortniczuk i prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie Mirosław Minkina. Najlepszymi zawodnikami meczu uznano bramkarzy: Conrada Moldera z Torunia i Denisa Perevozchikova z Cracovii. Pierwszemu z wymienionych nagrodę wręczył minister sportu Kamil Bortniczuk a bramkarzowi Cracovii prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.
Były trener Polonii
Po spotkaniu bardzo szczęśliwy był trener Rudolf Rohacek, który już po raz trzeci doprowadził Cracovię do triumfu w Pucharze Polski. Wcześniej zespół pod jego wodzą zdobył prestiżowe trofeum w 2013 i 2015 roku. - Najlepiej smakuje ostatni triumf - mówił zadowolony trener Pasów. - Kluczem do zwycięstwa była postawa naszego bramkarza. Spisywał się znakomicie - podkreślał Rohacek, który w przeszłości trenował Polonię Bytom. W sezonie 2000/01 czeski szkoleniowiec trenował Polonię, który była w tamtym sezonie beniaminkiem w ekstralidze. Zespół sprawił wtedy niespodziankę i zdobył brązowy medal.
Wyniki Turnieju Finałowego Pucharu Polski
Lodowisko im. Braci Nikodemowiczów w Bytomiu
27 grudnia, poniedziałek
Półfinały
- GKS Katowice - KH Energa Toruń 4:5 (2:1, 1:2, 1:2)
Wronka 3, Fraszko 17, Wronka 24, Wanacki 43 - M. Kalinowski 16, Arrak 22, Limma 38, K. Kalinowski 41, 54.
- Re-Plast Unia Oświęcim - Comarch Cracovia 3:4 (0:0, 1:2, 2:1, d. 0:0, k. 1:3)
Dziubiński 21, Carlsson 42, A. Streltsov 43 - Ismagilov 30, 32, Shirley 58, Ismagilov 65
28 grudnia, wtorek
Finał
- Comarch Cracovia - KH Energa Toruń 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Nemec 24, Dudas 45, Bodrov 59

Na lodowisku w Bytomiu Cracovia zdobyła Puchar Polski
Podobne wiadomości:
- Hokejowa Polonia Bytom wraca do gry. We wrześniu drużyna wystartuje w TAURON Hokej Lidze 2025-04-24
- Polki ze srebrem. W ostatnim meczu uległy Hiszpanii 2025-04-14
- W Bytomiu trzecie zwycięstwo Polek w Mistrzostwach Świata w hokeju na lodzie 2025-04-11
- W Bytomiu Polki znakomicie rozpoczęły Mistrzostwa Świata w hokeju na lodzie 2025-04-07
- W poniedziałek, 7 kwietnia na bytomskim lodowisku początek Mistrzostw Świata w hokeju 2025-04-06
- Święto hokeja w Bytomiu. Już 7 kwietnia rozpoczynają się Mistrzostwa Świata Kobiet 2025-04-03
- Ruszyła sprzedaż biletów na hokejowe Mistrzostwa Świata Kobiet Dywizji IIA w Bytomiu 2025-03-21
- Hokeistki Polonii Bytom blisko 14 tytułu! 2025-03-20
- Od wtorku w Bytomiu Mistrzostwa Polski Juniorów w hokeju na lodzie 2025-03-17
- Dzień Kobiet na łyżwach 2025-03-08