Strona główna/Aktualności/Młodzi projektanci z Bytomia sprawdzą się w Łodzi

Młodzi projektanci z Bytomia sprawdzą się w Łodzi

12 Lutego 2021

Stolica mody może być tylko jedna - Łódź. To tam już w marcu młodzi projektanci kształcący się w Zespole Szkół Administracyjno - Ekonomicznych i Ogólnokształcących będą walczyć w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności z Zakresu Projektowania i Wytwarzania Odzieży.

Przypomnijmy, że pierwszym etapem olimpiady były zorganizowane już w ubiegłym roku zawody szkolne, w których wzięło udział 566 uczniów z całego kraju, którzy kształcą się z zawodzie technika przemysłu mody.

Kreacja zaprojektowana przez Natalię Kwiecień

Młodzi projektanci kształcą się w Bytomiu

- II etap olimpiady zorganizowano 21 stycznia już w formie zdalnej, a do finału zakwalifikowało się aż 15 uczniów naszej szkoły. Był to dla nas intensywny czas pracy, bo zanim wróciliśmy do praktycznych zajęć stacjonarnych, szyliśmy każdy przed swoją kamerą - mówi Katarzyna Kęsik, nauczycielka przedmiotów zawodowych, która wraz z Joanną Rybicką przygotowywała uczniów do udziału w olimpiadzie.

 18 i 19 marca w zawodach centralnych bytomską szkołę będą reprezentować: Kinga Rokosz, Sylwia Mazurkiewicz, Martyna Prajs, Natan Bonk, Dominika Ciongwa, Iwona Gruszczyk, Małgorzata Granica, Natalia Kwiecień, Oktawia Chmura, Paulina Rozmarynowska, Diana Turko, Klaudia Bajszczak, Karolina Bukwald, Roksana Olszewska, Emilia Ból.

Iwona Gruszczyk i Oktawia Chmura - uczennice, które zakwalifikowały się do finału olimpiady

Kolejny krok - studia wyższe

Klasa kształcąca w zawodzie technika przemysłu mody funkcjonuje w Bytomiu od 2013 roku. To tam młodzi stawiają swoje pierwsze kroki w projektowaniu i tworzeniu odzieży, kostiumów scenicznych itd. Ich codzienność to nie tylko praktyki w Bytomskim Ośrodku Edukacji, ale też zajęcia teoretyczne, podczas których na bieżąco śledzą najnowsze trendy w modzie, uczą się o materiałach i przygotowują stylizacje do sesji zdjęciowych czy pokazów mody.

- Kierunek cieszy się zainteresowaniem młodzieży, a my cieszymy się, że wśród obecnych i byłych uczniów tej olimpiady jest już laureatka i kilku finalistów z naszej szkoły - mówi Katarzyna Kęsik. Dużą satysfakcją  jest dla nas fakt, że nasi absolwenci podejmują studia związane z materiałoznawstwem, projektowaniem.

do góry
Seniorze, ukończyłeś 70 lat? Możesz zarejestrować się na szczepienie przeciwko koronawirusowi