• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Medalowe sukcesy Czarnych Bytom na Mistrzostwach Polski

Medalowe sukcesy Czarnych Bytom na Mistrzostwach Polski

4 Października 2021

Judocy i judoczki Czarnych Bytom po raz kolejny udowodnili, że należą do krajowej czołówki. W rozgrywanych w Opolu 65. Mistrzostwach Polski Seniorów nasze reprezentantki zwyciężyły w klasyfikacji punktowej, zaś mężczyźni zajęli 2. miejsce. To zasługa wywalczenia aż siedmiu medali, z czego aż pięć zdobyły judoczki Czarnych Bytom.

W pierwszym dniu mistrzostw zawodnicy i zawodniczki Czarnych zdobyli 4 medale. Złoty krążek wywalczyła Natalia Kropska w kategorii do 63 kg, srebrny medal Ewa Konieczny w kategorii do 48 kg, zaś brązowe krążki: Wiktoria Ślązok w kategorii do 48 kg oraz Sonia Lniany w kategorii do 57 kg.

Z kolei w drugim dniu imprezy medale wywalczyli: srebrne krążki - Paweł Drzymał w kategorii do 81 kg oraz Kamil Grabowski w kategorii do 100 kg oraz brązowy medal w kategorii do 78 kg Paulina Dziopa. Warto dodać, że cztery piąte miejsca wywalczyli: Dominik Majowski, Patryk Walczyk, Martyna Nolewajka oraz Agnieszka Bezrączko.

Medalowe sukcesy Czarnych Bytom na Mistrzostwach Polski (9) Medalowe sukcesy Czarnych Bytom na Mistrzostwach Polski (9)
9

W klasyfikacji medalowej męska drużyna Czarnych zajęła z dwoma medali 8. miejsce, zaś kobiecy zespół 2. miejsce, tuż za drużyną AZS UW Warszawa. Z kolei w klasyfikacji punktowej nasi judocy zajęli 2. miejsce za Klubem Judo AZS Opole, a judoczki zakończyły turniej na pozycji lidera, wyprzedzając takie kluby jak: KS AZS AWF Wrocław i AZS UW Warszawa.