Magdalena Fręch Bytomianką Lata 2024
6 Marca 2025Liga Kobiet Nieobojętnych przyznała tenisistce Górnika Bytom Magdalenie Fręch tytuł Bytomianki Lata 2024. Statuetkę w imieniu zawodniczki bytomskiego klubu odebrał 4 marca na kortach Górnika Bytom prezes klubu Marek Krypner. W uroczystości wzięły udział przedstawicielki Ligi Kobiet Nieobojętnych oraz prezes Polskiego Związku Tenisowego Dariusz Łukaszewski.

Magdalena Fręch to obecnie jedna z najlepszych polskich tenisistek. Rok 2024 był najlepszym w karierze tenisistki Górnika Bytom. Fręch osiągnęła pierwszy finał w imprezie WTA 250, odniosła pierwsze zwycięstwo i to od razu w turnieju rangi WTA 500 oraz osiągnęła 22. pozycję, a zakończyła go na 24. miejscu na świecie.
W styczniu 2024 roku zawodniczka LOTTO PZT Team/Górnika Bytom osiągnęła 1/8 finału w wielkoszlemowym Australian Open, co pozwoliło jej po raz pierwszy wskoczyć do grona 50 najlepszych tenisistek świata. W lipcu tuż przed rozpoczęciem igrzysk olimpijskich w Paryżu, osiągnęła pierwszy w karierze finał w cyklu WTA tour. W imprezie WTA 250 na kortach ziemnych w Pradze uległa 2:6, 1:6 Magdzie Linette (LOTTO PZT Team/AZS Poznań). W połowie września tuż po wielkoszlemowym US Open, zdobyła pierwszy tytuł w cyklu WTA, triumfując w turnieju rangi WTA w Guadalajarze.

Ciekawostką jest, że Magda Fręch to czwarta w historii polskiego tenisa kobieta (po Agnieszce Radwańskiej, Magdzie Linette i Idze Świątek), a szósta w ogóle osoba z Polski (Wojciech Fibak i Hubert Hurkacz), która wygrała singlowy turniej w zawodowych rozgrywkach tenisowych ery Open od 1968 roku.
Warto dodać, że wybór Bytomianki Roku 2024 zostanie ogłoszony na Gali Bytomianki 4 kwietnia 2025 roku o godz. 19.00 w sali im. Didura w Operze Śląskiej w Bytomiu.
Podobne wiadomości:
- 330 tys. zł dla bytomskich klubów sportowych 2026-01-21
- Świetny początek Magdaleny Fręch w Australian Open 2026 2026-01-19
- Miasto Bytom wysoko w rankingu sportu młodzieżowego 2026-01-16
- Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek w Bytomiu rozstrzygnięte 2026-01-09
- ITF W50 w Selva Gardenie – 33. tytuł deblowy Weroniki Falkowskiej 2025-12-06
- Bytomianka Lata dla Anny Góreckiej-Czarny 2025-09-03
- W poniedziałek na kortach w Bytomiu rozpocznie się prestiżowy kobiecy turniej tenisowy 2025-08-21
- Marcelina Podlińska z kolejnym tytułem w turnieju ITF 2025-08-11
- Znamy najlepszych tenisistów i tenisistki Memoriału im. Jacka Widawskiego 2025-07-27
- ITF J300 Juniors Open Polska w Bytomiu – znamy zwycięzców w deblu 2025-07-26