• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Koszykarze nadal w grze o utrzymanie. Bardzo ważna wygrana (..)

Koszykarze nadal w grze o utrzymanie. Bardzo ważna wygrana bytomskiego zespołu

25 Lutego 2023

Podopieczni Mariusza Bacika, koszykarze BS Polonia Bytom w meczu o „życie” pokonali w Hali na Skarpie bezpośredniego rywala w walce o utrzymanie - PGE Turów Zgorzelec 86:64. Najwięcej punktów dla niebiesko - czerwonych zdobyli Marek Piechowicz - 17. punktów i Alphonso Willis - 14. punktów. Dzisiejsze zwycięstwo pozwoliło naszemu zespołowi wyprzedzić drużynę ze Zgorzelca, a do bezpiecznego miejsca w tabeli niebiesko-czerwoni tracą już tylko jeden punkt.

Drużyna z Bytomia całe spotkanie miała pod kontrolą, nie pozwalając zespołowi ze Zgorzelca na odrobienie strat. Po dwóch kwartach nasi koszykarze prowadzili 49:37, zaś po trzech 61:49. W ostatniej kwarcie bytomianie powiększyli przewagę, ostatecznie wygrywając 86:64.

Koszykarze nadal w grze o utrzymanie. Bardzo ważna wygrana bytomskiego zespołu (1) Koszykarze nadal w grze o utrzymanie. Bardzo ważna wygrana bytomskiego zespołu (1)
16

W tabeli podopieczni Mariusza Bacika zajmują 16. miejsce mając na swoim koncie 35. punktów. Kolejnym rywalem niebiesko-czerwonych będzie 1 marca na wyjeździe zespół GKS Tychy. Warto dodać, że do końca rundy zasadniczej pozostało jeszcze siedem kolejek ligowych.