Strona główna/Aktualności/Komunikat BS Polonia Bytom w sprawie decyzji Komisji ds. (..)

Komunikat BS Polonia Bytom w sprawie decyzji Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN

13 Maja 2026

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN poinformowała o nieprzyznaniu licencji dla BS Polonii Bytom na grę w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy w sezonie 2026/2027. W komunikacie wskazano na naruszenie kilku kryteriów Podręcznika Licencyjnego. Klub zamierza odwołać się od decyzji komisji w wymaganym terminie.

Logo Polonii Bytom

We wtorek 12 maja Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN rozpatrzyła wnioski klubów Betclic 1. Ligii na grę w PKO Bank Polski Ekstraklasy w sezonie 2026/2027. Wśród klubów, którym nie przyznano licencji znalazła się BS Polonia Bytom. Jako powód wskazano niespełnienie kilku punktów, a także kryteriów Podręcznika Licencyjnego.

Spółka informuje, że będzie odwoływać się od decyzji komisji w wymaganym terminie.

Podobne wiadomości:

do góry