Komunikat BS Polonia Bytom w sprawie decyzji Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN
13 Maja 2026Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN poinformowała o nieprzyznaniu licencji dla BS Polonii Bytom na grę w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy w sezonie 2026/2027. W komunikacie wskazano na naruszenie kilku kryteriów Podręcznika Licencyjnego. Klub zamierza odwołać się od decyzji komisji w wymaganym terminie.

We wtorek 12 maja Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN rozpatrzyła wnioski klubów Betclic 1. Ligii na grę w PKO Bank Polski Ekstraklasy w sezonie 2026/2027. Wśród klubów, którym nie przyznano licencji znalazła się BS Polonia Bytom. Jako powód wskazano niespełnienie kilku punktów, a także kryteriów Podręcznika Licencyjnego.
Spółka informuje, że będzie odwoływać się od decyzji komisji w wymaganym terminie.
Podobne wiadomości:
- Bytomscy koszykarze awansowali na zaplecze ekstraklasy 2026-05-31
- Nasi na boisko. BS Polonia Bytom z dofinansowaniem 2026-05-28
- Koszykarze w finale play-off! 2026-05-16
- Hokejowa reprezentacja Polski w Bytomiu pokonała silną Francję. Trener powołał bytomian na MŚ 2026-04-30
- Bytomscy koszykarze niepokonani 2026-04-25
- Bytomscy koszykarze w ćwierćfinale play-off. Gramy dalej o awans! 2026-04-17
- Bytomscy koszykarze niepokonani 2026-04-11
- W piątek w Bytomiu rozpocznie się prestiżowy międzynarodowy turniej TAURON Minihockey Cup 2026 2026-04-09
- Druga wygrana z TS Wisłą Kraków i awans do II rundy play-off 2026-04-09
- Bytomscy hokeiści walczą o miejsce w kadrze na mistrzostwa świata 2026-04-07