Finał nie z tej epoki
3 Października 2021Widząc korowód przemierzający śródmiejskie ulice zastanawialiście się co to za akcja? To finał realizowanego w Beceku projektu Improwizacja jako forma edukacji, w której udział brali uczniowie bytomskich szkół i seniorzy Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Zwieńczeniem artystycznych działań, które miały przybliżyć uczestnikom i odbiorcom tematykę powstań śląskich był wczorajszy /2 października/ przemarsz w strojach z epoki oraz pokaz spektaklu „Improwizowane Powstania Śląskie” przygotowany wspólnie z formacją Poławiaczy Pereł Improv Teatr.
Spektakl był efektem warsztatów improwizacji prowadzonych w bytomskich szkołach podstawowych oraz Bytomskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku w ramach dofinansowania ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultur.
- W tej międzypokoleniowej inicjatywie udział wzięło 200 uczestników, wśród których znaleźli się słuchacze uniwersytetu ora uczniowie szkół podstawowych nr 38, 47, 2 i 32. W ramach zadania odbył się m.in. cykl warsztatów teatralnych prowadzonych przez profesjonalistów na co dzień zajmujących się improwizacją oraz wykłady - żywe lekcji historii - mówi Małgorzata Kamińska, rzecznik prasowy Beceku.
Improwizacja jako forma edukacji
Celem projektu było zwiększenie wiedzy o powstaniach śląskich wśród uczniów bytomskich szkół podstawowych, dzięki wykorzystaniu improwizacji jako atrakcyjnego dla dzieci nośnika wiedzy. Ważnym aspektem przedsięwzięcia była też integracja międzypokoleniowa.
