Finał Ambasady nieMożliwego
13 Listopada 2021Przez ostatnie miesiące, młodzi bytomianie mieli okazję zostać ambasadorami nieMożliwego. Podczas licznych zajęć m.in. tanecznych, wokalnych, plastycznych, dziennikarskich i fotograficznych rozwijali swoje pasje, odkrywali drzemiący w nich potencjał, ale też uczyli się wyrażać siebie, pokonywać przeciwności, osiągać założone cele i współpracować w grupie.
Program był podzielony na dwa bloki tematyczne, medialny i artystyczny. W sekcji medialnej uczestnicy mogli rozwijać swoje umiejętności dziennikarskie, tworzyć treści na media społecznościowe, scenariusze filmów, grafiki. W ramach sekcji artystycznej dzieci i nastolatki rozwijały swoje talenty sceniczne. Zajęcia odbywały się w Bytomskim Centrum Kultury i w Szkole Podstawowej nr 46.
Cykl zajęć „Ambasada nieMożliwego” adresowanych do młodych uczestników realizowała Fundacja Pomocy Dzieciom „Ulica” w ramach Programu Aktywności Lokalnej w Gminie Bytom. Program oparty jest na przekonaniu, że każde dziecko posiada w sobie potencjał, który pozwala mu na doświadczanie w swoim życiu pięknych i dobrych rzeczy, każdy pragnie marzyć i móc rozwijać swoje pasje. Każdy chce być doceniony i lubiany. Uczestnicy nauczą się m.in. jak pracować i współpracować w grupie, jak czerpać siłę z porażek, jak odkrywać swoje słabe i mocne strony.
Podczas uroczystego podsumowania Ambasady nieMozliwego, odbył się pokaz umiejętności zdobytych podczas warsztatów przez uczestników. Dzisiejsze wydarzenie było też okazją do wręczenia wyróżnienia Bytomianki Wiosny 2019 Ilonie Jagodzie — dyrektor kreatywnej Fundacji Ulica. Losowe zawirowania i potem pandemia spowodowały, że dopiero teraz można było przeprowadzić uroczystość tej statuetki.
Ilona Jagoda od wielu lat jest zaangażowana w projekty realizowane przez Fundację Pomocy Dzieciom ULICA, mi.in. Fortum dla Śląskich Dzieci, Wakacyjne Obozy Marzeń, Nowa Abisynia, Mikołowskie Anioły, Ambasadorzy Niemożliwego, Ściana Marzeń, Opowiedz mi swoją historię, a także w programy stypendialne oraz zajęcia motywacyjne dla młodzieżowych Liderów. Wyreżyserowała takie produkcje teatralne jak Fabryka Marzeń oraz spektakl Marzenia.
Nieoceniony, a zarazem niepowtarzalny jest artystyczny i pedagogiczny wkład pani Ilony w projekty Fundacji, szczególnie że dotyczy pracy z dziećmi i młodzieżą znajdującymi się w trudnej sytuacji życiowej.
Wkładając całe swoje serce, zaangażowanie i profesjonalizm w pracę na rzecz podopiecznych Fundacji zmienia ich codzienną rzeczywistość na lepszą. Jej niepowtarzalny styl przy sprawia, że potrafi wzmocnić osoby będące w kryzysie, jak i rozwija talenty osób, które chcą się rozwijać. W wyjątkowy sposób potrafi wykazywać zainteresowanie drugim człowiekiem, bez względu na to, czy to dziecko, nastolatek osoba dorosła czy senior.