• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Czy zielona i sprawiedliwa transformacja może być (..)

Czy zielona i sprawiedliwa transformacja może być pozarządowa?

9 Grudnia 2024

„Czy zielona i sprawiedliwa transformacja może być pozarządowa? Fundusze Europejskie dla NGO w województwie śląskim”. To temat bezpłatnego spotkania organizowanego przez Polską Zieloną Sieć, w ramach którego zostaną poruszone tematy związane z funduszami europejskimi, rolą NGO w wydatkowaniu funduszy europejskich oraz działaniami, jakie mogą podejmować organizacje pozarządowe związane ze sprawiedliwą transformacją. Zapraszamy na spotkanie w czwartek, 12 grudnia o godz. 10.00 do lokalu w Bytomiu przy pl. Jana III Sobieskiego.

Plakat

Podczas spotkania zostaną poruszone następujące zagadnienia:

  • Zarys architektury funduszy UE
  • Jakie fundusze są dostępne w województwie Śląskim?
  • Jaka może być rola NGO we właściwym wydatkowaniu Funduszy Europejskich?
  • Jakie są dostępne działania dla NGO związane ze sprawiedliwą transformacją?
  • Co z Funduszami Europejskimi po 2027 roku?

Spotkanie poprowadzą:

  • Krzysztof Mrozek — Dyrektor Programu Fundusze Europejskie dla Klimatu w Polskiej Zielonej Sieci. Z wykształcenia i doświadczenia politolog. Autor i współautor publikacji z obszaru polityki wschodniej, wizowej i ekologicznej. Wcześniej pracował m.in. w Ambasadzie RP w Mińsku, Fundacji Batorego, think tanku VISIO (Finlandia). Członek zespołu ds. transformacji energetycznej CEE Bankwatch Network. Reprezentuje PZS w komitetach monitorujących Fundusze Europejskie (m.in. w Komitecie Umowy Partnerstwa 2021-2027) oraz gremiach doradczych Komisji Europejskiej (m.in. Europejskim Forum Praktyków Partnerstwa (ECoPP) oraz Cohesion for Transitions (C4T)). Wielki miłośnik psów i wszystkiego, co tylko związane z wodą: żagle, SUP, narty wodne, pływanie.
  • Agata Otrębska — ekspertka w zakresie rozwoju osobistego i aktywistka. Szkoli biznes oraz młodzież, kształci w zakresie pracy trenerskiej, coachingu i tutoringu. Współzałożycielka i aktywistka Śląskiego Ruchu Klimatycznego, a wcześniej współpracowniczka WWF oraz Fundacji Rzecz Społeczna.

Aby wziąć udział w spotkaniu, należy wypełnić Formularz

Spotkanie realizowane jest w ramach projektu „Regionalne Obserwatorium Procesu Transformacji 2.0 (ROPT 2.0)”. Okres realizacji projektu: 01.04.2024 – 31.12.2026.

Wartość projektu: 11.420.126,06 zł, w całości dofinansowany z Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji. Liderem projektu jest Województwo Śląskie.

Więcej na Wydarzeniu na Facebooku

Podobne wiadomości:

do góry