Bytomskie teatry nominowane do Złotej Maski
31 Marca 2022Znamy już artystów nominowanych do Nagrody Artystycznej „Złota Maska" przyznawanej corocznie z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru za szczególne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie sztuki teatralnej. Wśród nominowanych znaleźli się artyści związani z Teatrem Rozbark i Operą Śląską.
Do nagród kandydowały przedstawienia, których premiery miały miejsce w teatrach województwa śląskiego w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2021 roku.
W kategorii choreografia/ruch sceniczny nominację otrzymali: Anna Piotrowska za choreografię w spektaklu „Gemini tryptyk” oraz „Policzalni” w Teatrze Rozbark, a także Jacek Tyski za choreografię w spektaklu baletowym „Requiem d-moll” w Operze Śląskiej oraz Artur Żymełka za choreografię w spektaklu baletowym „Sól ziemi czarnej”, który miał swoją premierę na deskach bytomskiego teatru operowego.

W kategorii spektakl roku nominowano „Requiem d-moll” Wolfganga Amadeusza Mozarta w choreografii Jacka Tyskiego w Operze Śląskiej oraz „Sól ziemi czarnej” w reżyserii i choreografii Artura Żymełki. W kategorii nagroda specjalna nominowano Michalinę Drozdowską za rolę Kobiety w czerwieni w spektaklu baletowym „Sól ziemi czarnej".

Podobne wiadomości:
- Złote Maski dla artystów z Bytomia 2026-03-31
- Bytomskie teatry nominowane do Złotej Maski 2026-03-03
- Złote Maski dla artystów Opery Śląskiej 2025-04-01
- Twórcy z bytomskich scen teatralnych nominowani do Złotej Maski 2023-04-26