• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Bytomski tancerz na podium prestiżowych zawodów

Bytomski tancerz na podium prestiżowych zawodów

2 Kwietnia 2024

W Gdańsku odbył się XXIII Ogólnopolski Konkurs Tańca im. Wojciecha Wiesiołłowskiego, w którym udział wzięło ponad stu uczestników. W kategorii tańca klasycznego Tymoteusz Winiarski z Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Bytomiu zajął trzecie miejsce. Aktualnie bytomianin przebywa w Japonii, gdzie będzie występował jako młody Mikołaj Kopernik w spektaklu tanecznym COPERNIC 550.

Konkurs Tańca w Gdańsku odbył się w dniach 19-24 marca. Wzięło w nim udział ponad stu uczestników z pięciu publicznych szkół baletowych i dwóch niepublicznych. Z Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Bytomiu w konkursie wystartowało 18 uczniów. Uczniowie mieli przygotowane wariacje klasyczne i układy współczesne.

W kategorii tańca klasycznego Tymoteusz Winiarski z Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Bytomiu zajął trzecie miejsce.

W kategorii tańca klasycznego z grupy średniej chłopców do 3 etapu zakwalifikowało się dwóch uczniów. Pierwszego miejsca nie przyznano, drugie zajął uczeń ze szkoły warszawskiej, a trzecie Tymoteusz Winiarski. Nastolatek na konkursie zaprezentował 2 wariacje klasyczne (przygotowanie Jacek Drozdowski) i 2 układy współczesne (przygotowanie Anna Kaczmarczyk).

Obecnie bytomianin przebywa w Japonii, gdzie będzie występował jako młody Mikołaj Kopernik w spektaklu tanecznym COPERNIC 550. Wyjazd do Kraju Kwitnącej Wiśni został zorganizowany w ramach VI edycji Młodego Ducha Tańca, którego pomysłodawcą i reżyserem jest wybitny polski tancerz Wiesław Dudek.

Podobne wiadomości:

do góry