• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Bytomscy karatecy rewelacyjnie spisują się na (..)

Bytomscy karatecy rewelacyjnie spisują się na Mistrzostwach i Pucharze Europy

6 Października 2021

Do katowickiego Spodka zjechali najlepsi karatecy z całej Europy. Wśród nich jest również mocna drużyna reprezentująca bytomski klub MUKS Ippon, która już ma na swoim koncie zdobycze medalowe. Warto dodać, że dzisiaj, 6 października odbędzie się historyczna impreza - I Mistrzostwa Europy w Karate Tradycyjnym World Traditional Karate-do Union, czyli platformy łączącej największe federacje karate tradycyjnego.

Bytomscy karatecy rewelacyjnie spisują się na Mistrzostwach i Pucharze Europy

W katowickiej hali „Spodek” odbywają się aż cztery imprezy - Puchar Europy Dzieci WTKU, XXV Mistrzostwa Europy Karate Fudokan oraz Mistrzostwa Europy w Karate Tradycyjnym WTKF i WBKA, a także I Mistrzostwa Europy w Karate Tradycyjnym World Traditional Karate-do Union. W poniedziałek, 4 października swoje zmagania miały dzieci w ramach Pucharu Europy (zawodnicy w wieku 13 lat i młodsi), we wtorek odbywała się rywalizacja wewnątrz federacji, a dzisiaj, 6 października odbędą się pierwsze mistrzostwa platformy łączącej największe federacje karate tradycyjnego wraz z uroczystymi finałami o godzinie 16.00.

Po dwóch dniach zmagań bytomscy karatecy już mogą uznać imprezę za bardzo udaną, a przed nami kolejny dzień, w którym również reprezentanci MUKS Ippon Bytom będą liczyć się w walce o najwyższe miejsca. Medale dla bytomskiego klubu w pierwszym dniu imprezy wywalczyli: Dominik Kandzia, który zdobył srebrny medal podczas Pucharu Europy Dzieci w konkurencji kumite, zaś Magdaleno Różyło srebro wywalczyła w kumite oraz brązowy medal w kata indywidualnym. Srebro zdobyła również Oliwia Pogoda w kata indywidualnym, dzięki czemu MUKS Ippon Bytom z Katowic wróci po pierwszym dniu zawodów z 4 medalami: 3 srebrnymi i 1 brązowym.

Bytomscy karatecy rewelacyjnie spisują się na Mistrzostwach i Pucharze Europy

We wtorek, który był drugim dniem mistrzostw, medalowe krążki wywalczyli z kolei: Maria Wysogląd, która została mistrzynią Europy seniorek w kata indywidualnym, Michał Sowa został mistrzem Europy w fukugo, Kacper Pogoda został mistrzem Europy w kumite drużynowym, zaś w fukugo (indywidualnie) zdobył medal brązowy. Z kolei Wojciech Całka został mistrzem Europy w kata drużynowym, indywidualnie w kata zdobył zaś brązowy medal. Warto także dodać, że Dawid Standera wraz z Kacprem Pogodą zostali wicemistrzami Europy w konkurencji enbu.

Bytomscy karatecy rewelacyjnie spisują się na Mistrzostwach i Pucharze Europy (5) Bytomscy karatecy rewelacyjnie spisują się na Mistrzostwach i Pucharze Europy (5)
5

Bytomscy karatecy rewelacyjnie spisują się na Mistrzostwach i Pucharze Europy

Przypomnijmy, że organizatorami jednej z najważniejszych imprez karate na świecie są: Polski Związek Karate Tradycyjnego oraz Śląski Okręgowy Związek Karate Tradycyjnego.

Podobne wiadomości:

do góry