Bytomianin w gronie Wicemistrzów Świata w Negocjacjach
18 Kwietnia 2024Reprezentowana przez bytomianina Pawła Urzenitzoka z Uniwersytetu Śląskiego, Dominika Zdebika (UŚ) oraz Aleksandra Łabucia (SGH), drużyna zdobyła tytuł wicemistrzów świata na Mistrzostwach Świata w Negocjacjach.
Paweł Urzenitzok, Dominik Zdebik oraz Aleksander Łabuć - drużyna z tytułem Wicemistrzów Świata w Negocjacjach
– Ciężka praca, wiele godzin treningów opłaciły się. Bardzo się cieszę, że mogliśmy pokazać umiejętności, determinację i wytrwałość Polaków wśród drużyn reprezentujących najlepsze światowe uniwersytety. Nasza negocjacyjna podróż zaczęła się kilka lat temu i małymi kroczkami pracowaliśmy nad tym, żeby być jeszcze lepszymi negocjatorami. Mam nadzieję, że nasz sukces będzie również inspiracją dla innych – mówi Paweł Urzenitzok, wicemistrz świata w negocjacjach.
Pierwszy raz od dekady drużyna z Polski na podium
W mistrzostwach brało udział 66 wiodących prym w światowych rankingach uczelni, m.in: Harvard Business School, Columbia Law School, Princeton University, HHL Leipzig Graduate School of Management czy HEC Paris. Polska drużyna otrzymała trofeum i tytuł Światowych Wicemistrzów Negocjacji.
Uczestnicy turnieju musieli wykazać się swoimi zdolnościami w negocjacjach, które były oceniane pod kątem warunków wynegocjowanego kontraktu, wpływu negocjacji na relację z partnerami negocjacyjnymi oraz opinii ekspertów o sposobie prowadzenia negocjacji.
Finaliści The Negotiation Challenge prowadzili negocjacje w oparciu o kompleksowe, biznesowe case’y dotyczące m. in: eksportu szwajcarskiego produktu na nowe rynki wraz z optymalizacją kosztów jego produkcji czy szczegółów przeprowadzenia akcji promocyjnych w celu zwiększenia efektywności sprzedawanego produktu w sieci holenderskich sklepów.
W finałowej rundzie zmierzyli się z zadaniem “The Future of AI", gdzie uczestnicy analizowali kluczowe etapy rozwoju AI, omawiali konieczność wprowadzenia konkretnych działań regulacyjnych, oraz dyskutowali o międzynarodowych inicjatywach mających na celu prawne unormowanie sztucznej inteligencji. Każda z rund negocjacyjnych była obserwowana przez doświadczonych sędziów, którzy dokonywali oceny stylu negocjacyjnego, na podstawie której dzielili się z finalistami informacją zwrotną.
Ceremonia wręczenia pucharu drużynie z Polski
Dawka wiedzy i doświadczenia
Jako finaliści turnieju, Aleksander, Paweł i Dominik mieli również okazję wziąć udział w specjalistycznych warsztatach z technik negocjacyjnych oraz w szkoleniu prowadzonym przez Gary’ego Noesnera, szefa ds. negocjacji kryzysowych w FBI, który przez 23 lata negocjował w najtrudniejszych przypadkach, gdzie stawką było nawet ludzkie życie.
– Zwycięstwo to nie tylko chwila triumfu na podium, ale też mnóstwo nowych znajomości, doświadczeń i wiedzy zdobytej w trakcie przygotowań – mówił Dominik Zdebik.
– Cały turniej był doskonałym doświadczeniem, aby zestawić nasz styl i umiejętności negocjacyjne, z zespołami z odległych miejsc na świecie, jak Indie, czy USA. Tytuł Wicemistrzów Świata jest ogromnym wyróżnieniem i odpowiedzialnością, tym bardziej gdy zdobyty został w gronie reprezentantów tak prestiżowych uczelni i kierunków, jak executive MBA, HEC Paris, czy Master and Conflict Resolution Columbia University. Mam nadzieję, że wiedzę tę będziemy nieustannie pogłębiać i przyczyniać się do rozwoju umiejętności negocjacyjnych, pośród studentów i profesjonalistów w Polsce – mówi Aleksander Łabuć.
Podobne wiadomości:
- Prezydent pogratulował wybitnym studentom 2024-06-27