• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Aplikacja EcoHarmonogram przypomni bytomianom o terminie (..)

Aplikacja EcoHarmonogram przypomni bytomianom o terminie wywozu odpadów

23 Czerwca 2021

Nie pamiętasz, kiedy odbierane są poszczególne frakcje odpadów z ulicy, przy której mieszkasz? Nie jesteś pewny, czy dobrze je segregujesz? Z pomocą spieszy bezpłatna aplikacja EcoHarmonogram, z której od czerwca mogą już korzystać bytomianie.

EcoHarmonogram to narzędzie, które ma pomóc mieszkańcom naszego miasta prawidłowo segregować odpady komunalne. Aplikacja dostarcza też informacji o terminach wywozu poszczególnych frakcji odpadów, o działalności Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, usytuowaniu pojemników na elektrośmieci oraz o jakości powietrza.

- Dotychczas mieszkańcy korzystali z harmonogramów dostarczanych przez firmę odbierająca odpady lub szukali informacji na miejskiej stronie internetowej. Teraz wszystkie niezbędne informacje dotyczące terminów wywozu odpadów i zmian w ich harmonogramie znajdą w swoim telefonie - mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.

Wystarczy podać swój adres, a aplikacja przypomni, że zbliża się termin odbioru śmieci. Takie rozwiązanie będzie pomocne zwłaszcza dla mieszkańców zabudowy jednorodzinnej, którzy z terminami odbioru odpadów ze swoich posesji muszą być na bieżąco. Dzięki tej usłudze mogą sprawdzić, kiedy najlepiej wystawić pojemniki z poszczególnymi frakcjami odpadów.

Bezpłatnie i wygodnie

Choć główną funkcją aplikacji jest zapewnienie mieszkańcom wygodnego dostępu do zawsze aktualnych harmonogramów odbioru odpadów komunalnych, przydatne mogą być też zamieszczane tam szczegółowe opisy, co wrzucać, a czego nie do poszczególnych pojemników.

- Dzięki wyszukiwarce odpadów mieszkaniec ma pod ręką odpowiedzi gdzie powinien wyrzucić konkretny odpad - tłumaczy Przemysław Juroszek, naczelnik Wydziału Komunalnego Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

Użytkownik może też sprawdzić godziny funkcjonowania i zasady działania Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK), dowiedzieć się, co zrobić z odpadami niebezpiecznymi, a także zgłosić nieprawidłowości. Aplikacja przypomina także o terminie uiszczania opłaty za odbiór odpadów oraz sygnalizuje, kiedy pojawia się problem z odbiorem odpadów np. związany z awarią śmieciarki.

Jak pobrać aplikację?

EcoHarmonogram jest darmową aplikacją do ściągnięcia na wszystkie trzy systemy operacyjne: Android, Windows i iOS. Można ją pobrać bezpośrednio ze sklepu: App Store, Google Play, Windows Store. Więcej informacji o funkcjonalności nowego narzędzia można znaleźć na stronie internetowej: www.ecoharmonogram.pl.

Grafika informacyjna dotycząca aplikacji EcoHarmonogram


Linki do filmów promocyjno-instruktażowych:

https://www.youtube.com/watch?v=QBLNjM7aei0

https://www.youtube.com/watch?v=5My8sdrN-DE

do góry