• język migowy
  • BIP

Kalendarium

terminarz dnia 15.03.2025

Akcja Kilometry w Wodzie

Miejsce: Pływalnia Kryta przy ul. Parkowej 1 w Bytomiu
Kategoria: Sport
Data: 2024-10-01 - 2025-05-16
Sport / 2024-10-01

Zapraszamy seniorów do udziału w Akcji "Kilometry w Wodzie"

#BytomSiePodoba

Miejsce: Bytom
Kategoria: Miasto
Data: 2024-12-01 - 2025-05-30

Dynamiczny filmik reklamujący miasto - jego atrakcje i architekturę.

„Demokr@cja, Cyfryzacja procesów demokratycznych”

Miejsce: Obszar Województwa Śląskiego
Kategoria: Edukacja
Data: 2025-02-01 - 2026-12-31

„Demokr@cja, Cyfryzacja procesów demokratycznych” organizowane przez Fundacje Europejskich Inicjatyw

„EkoBytom”

Miejsce: Bytom.
Kategoria: Miasto
Data: 2025-03-01 - 2026-02-28

„EkoBytom” - projekt o charakterze ekologicznym powstały dzięki zaangażowaniu m.in Fundacji Europejskich Inicjatyw na Śląsku.

Wystawa „Hörst du mein heimlisches Rufen?” = „Słyszysz me ciche wołanie”

Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu, plac Jana III Sobieskiego 3
Kategoria: Historia
Data: 2025-03-03 - 2025-03-31
Historia / 2025-03-03

Od poniedziałku, 3 marca w Galerii Rotunda Miejskiej Biblioteki Publicznej przy pl. Jana III Sobieskiego będzie można oglądać wystawę „Hörst du mein heimlisches Rufen?” = „Słyszysz me ciche wołanie”, która powstała z inicjatywy Towarzystwa Społeczno–Kulturalnego Niemców Województwa Śląskiego – Koło w Stolarzowicach.

Wystawa przedstawia losy mieszkańców Stolarzowic i Górnik w 1945 roku, nawiązując do wydarzeń określanym mianem Tragedii Górnośląskiej, a więc wydarzenia niezwykle traumatycznego w historii Górnego Śląska.

Wystawę „Hörst du mein heimlisches Rufen?” = „Słyszysz me ciche wołanie” będzie można oglądać w Galerii Rotunda Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bytomiu od 3 do 31 marca 2025 roku.

XVI Festiwal Piosenki Harcerskiej i Marynistycznej „Szturwał".

Miejsce: Bytomskie Centrum Kultury
Kategoria: Kultura
Data: 2025-03-15

XVI Festiwal Piosenki Harcerskiej i Marynistycznej „Szturwał". Impreza o charakterze muzycznym.

XX Festiwal Modelarski

Miejsce: Hala na Skarpie
Kategoria: Kultura
Data: 2025-03-15 - 2025-03-16

Dwa dni potrwa XX Międzynarodowy Festiwal Modelarski w Bytomiu. W Hali Na Skarpie 15 i 16 marca amatorzy modelarstwa wystawią swoje najlepsze prace.

Latanie dla każdego - warsztaty dla dzieci

Miejsce: Muzeum Górnosląskie
Kategoria: Muzeum Górnośląskie
Data: 2025-03-15
Godzina: 12.30

Latanie dla każdego - warsztaty dla dzieci. Prowadzi: Marek Ryś. Zbiórka przed kasą główną muzeum, zapisy. Bilet: 15 zł

Spartakus

Miejsce: Opera Śląska w Bytomiu
Kategoria: Opera Śląska
Data: 2025-03-15
Godzina: 18:00
Dodatkowe informacje: Wydarzenie w ramach akcji #30 za 30
Aram Chaczaturian
Premiera: 8.03.2025

Libretto: Nikołaj Wołkow oprac. Robert Balogh

Muzyka: Aram Chaczaturian

Kierownictwo muzyczne: Piotr Mazurek

Choreograf: Robert Balogh

Asystentka choreografa: Dita Otevřelovà

Kostiumy: Roman Šolc

Projekcje: Eduard Prikryl

Reżyseria świateł: Adam Kolarcik 

Kierownik baletu: Grzegorz Pajdzik 

Asystent kierownika baletu: Anna Kmiecik-Sokalla

Pedagodzy baletu: Joanna Kurkowska, Lucyna Popławska

Akompaniament lekcji: Natalia Myślewicz

Inspektor baletu: Ewa Czampiel-Matura 

Inspicjenci: Jadwiga Bacik, Krystyna Siedlik

 

Balet w 2 aktach, 9 obrazach

Czas trwania:
1 godz. 50 min.

Wydarzenia

16 marca 2025, Niedziela
Godzina: 18:00
Miejsce: Opera Śląska w Bytomiu
Dodatkowe informacje: Wydarzenie w ramach akcji #30 za 30

Kup bilet
04 kwietnia 2025, Piątek
Godzina: 18:00
Miejsce: Opera Śląska w Bytomiu
Dodatkowe informacje: Wydarzenie w ramach akcji #30 za 30

Kup bilet
05 kwietnia 2025, Sobota
Godzina: 18:00
Miejsce: Opera Śląska w Bytomiu
Dodatkowe informacje: Wydarzenie w ramach akcji #30 za 30

Kup bilet

"Spartakus" to dzieło wielowątkowe, łączące epickie, tragiczne i liryczne sceny, pełne dramatycznych napięć. To opowieść o odwadze, poświęceniu i dążeniu do wolności, ukazana w widowiskowej formie pełnej emocji i ekspresji. Głównym przesłaniem baletu jest walka o wolność, a bunt gladiatorów staje się jej symbolem.

Muzyka Arama Chaczaturiana ilustruje akcję, nadając bohaterom i środowiskom charakterystyczne motywy. Temat "Spartakusa" składa się z dwóch motywów – bohaterskiego i emocjonalnego. Oprócz rytmów tanecznych i elementów folkloru (m.in. armeńskiego), w muzyce dominują marsze, motywy wojenne i pogrzebowe. 

Libretto „Spartakusa” opracowane zostało na podstawie dzieł Plutarcha i Juwenala oraz badań współczesnych historyków. Spartakus, Frygia i Krasus są postaciami autentycznymi, a zaprzedana Rzymowi Egina została wykreowana przez librecistę jako kontrastująca z odwagą i bohaterstwem.

Warto podkreślić, że twórcą choreografii w spektaklu jest Robert Balogh, który współpracował już z Operą Śląską.

Swoją karierę rozpoczął w Teatrze Oldřicha Stibora w Ołomuńcu, gdzie w latach 1985–1988 pracował jako solista i choreograf. Następnie, w latach 1989–1994, stworzył kilka spektakli dla Teatru Narodowego w Bratysławie („Lux et Requiem”) oraz Teatru Narodowego w Pradze („Catulli Carmina”, „Ekstaza ducha”, „Dama z kameliami”). W latach 1994–1997 pełnił funkcję choreografa i kierownika baletu w Teatrze Josefa Kajetána Tyla w Pilźnie. W krótkim czasie udało mu się stworzyć znakomity zespół, który szybko zdobył uznanie również za granicą. Z tego okresu pochodzą jego udane balety, takie jak „Casanova”, „Carmen”, „Romeo i Julia” oraz „Puszkin”.

Robert Balogh był także dyrektorem artystycznym zespołu baletowego Teatru Morawskiego w Ołomuńcu. Dzięki przemyślanemu doborowi repertuaru oraz angażowaniu utalentowanych tancerzy z całego świata stworzył zespół na międzynarodowym poziomie. Każdego roku grupa występuje gościnnie w Niemczech, Polsce i na Słowacji. Po raz pierwszy w historii Teatru Morawskiego jego baletowy zespół wystąpił na scenach Teatrów Narodowych w Pradze i Bratysławie.

LIBRETTO

Akt I

Rzymskie legiony triumfują na forum. Przewodzi im bogaty, okrutny i nieludzki wódz Krassus. Za nimi prowadzeni są więźniowie. Spartakus i Frygia są wśród skutych jeńców skazanych na niewolę. 

Spartakus rozpacza samotnie w ciemnym lochu - urodził się jako wolny człowiek, a teraz jest przykutym łańcuchami niewolnikiem. Na targu niewolników handlarze oddzielają mężczyzn od kobiet i oferują ich na sprzedaż bogatym Rzymianom. Spartakus i Frygia zostają rozdzieleni. Frygia jest nieszczęśliwa. Ze strachem zastanawia się nad swoją przyszłością. Krassus organizuje wystawny bankiet w swojej willi. Kurtyzany dbają o rozrywkę i zabawę gości. Jest kuszony do szalonego tańca przez swoją kochankę Eginę. Otumaniony winem i rozpalony namiętnością Krassus wzywa gladiatorów, by zaprezentowali swoje umiejętności. Dwóch krzepkich gladiatorów - najpierw rybak (retiarius) i ryba (murmillus), później mężczyźni w hełmach z przyłbicami (andabates) – walczą na śmierć i życie na oczach gości. Podczas walki jeden z gladiatorów zostaje śmiertelnie ranny. Hełm zwycięskiego zapaśnika zostaje zdjęty. To Spartakus. Jego rozpacz po stracie przyjaciela gladiatora stopniowo przeradza się w gniew i nienawiść do Rzymian. Nie chcąc dłużej znosić hańby niewoli, wznieca bunt gladiatorów. Spartakus i Frygia odzyskują wolność. 

Coraz więcej niewolników przyłącza się do powstania. Wszyscy zgodnie ogłaszają Spartakusa swoim przywódcą. Spartakus i Frygia, pełni wiary w przyszłość, są szczęśliwi, że są razem. 

Akt II

Arogancki Krassus pokazuje swoją nieskończoną moc. Towarzyszy mu jego kochanka Egina. Nagle pojawiają się wieści o ataku niewolników na Rzymian. 

Spartakus postanawia stawić czoła Krassusowi i pokonuje go w bitwie. Powstańcy chcą zabić rzymskiego wodza, ale Spartakus odsuwa ich miecze. Krassus może ocalić swoje życie jak gladiatorzy – walcząc jako człowiek przeciwko człowiekowi. Wybiera jednak haniebną ucieczkę. Krassus poprzysięga okrutną zemstę na niewolnikach, którzy go upokorzyli. Zbiera nowe oddziały do ataku na rebeliantów. Egina sama wręcza mu miecz. 

W obozie niewolników nastąpił rozłam. Niektórzy z nich są niezadowoleni i odchodzą od Spartakusa. Istiva Egina przedostaje się do obozu niezauważona wśród pozostałych lojalnych niewolników. Uwodzi mężczyzn winem i erotycznym tańcem. Przekonuje ich do zdrady Spartakusa. Odurzeni mężczyźni tracą zahamowania, a wraz z nimi czujność. 

Tymczasem żołnierze Krassusa stopniowo otaczają oddziały Spartakusa. Rozpoczyna się zacięta bitwa, w której Spartakus zostaje śmiertelnie ranny przez rzymskich żołnierzy i ukrzyżowany na rozkaz wodza Krassusa. 

Bitwa dobiegła końca. Opuszczona Frygia przybywa na pole bitwy. Jej żal jest bezkresny. Opłakuje Spartakusa, swojego ukochanego męża i bohatera, który był w stanie przeciwstawić się rzymskim niewolnikom. 

Libretto: Nikołaj Wołkow oprac. Robert Balogh

 

OBSADA: 

Spartakus: Douglas De Oliveira Ferreira, Alberto Pecetto

Krassus: Maciej Pletnia, Wiktor Perdek

Frygia: Michalina Drozdowska, Thais Henrique Rocha

Egina: Mitsuki Noda, Irina Cyrul

Niewolnicy: Rhaphael Molenaar – Giulia Roberto / Magdalena Matejko; Alberto Pecetto / Douglas De Oliveira Ferreira – Clara Ushizaka / Maja Liszczyk; Karl Picuira – Elen Picuira / Małgorzata Timofiejew; Nicholas Montero – Julia Malejka / Ellen Bremer-Skwarek; Karol Pluszczewicz - Thais Henrique Rocha / Oliwia Gajdzik; Francesco Tosto – Lara Ern / Daria Nasedkyna; Giovanni Bruscino – Alina Landgraf / Kinga Majewska; Wiktor Perdek / Maciej Pletnia – Irina Cyrul / Julia Bielska; Douglas De Oliveira Ferreira / Alberto Pecetto – Michalina Drozdowska / Alina Landgraf / Thais Henrique Rocha

Rzymianki: Lara Ern, Giulia Roberto, Madgdalena Matejko, Ellen Bremer-Skwarek, Irina Cyrul, Kinga Majewska, Daria Nasedkyna, Elen Picuira, Julia Malejka, Alina Landgraf, Julia Bielska, Thais Henrique Rocha, Maja Liszczyk, Clara Ushizaka, Oliwia Gajdzik, Małgorzata Timofiejew

Rzymianie: Rhaphael Molenaar, Giovanni Bruscino, Wiktor Perdek / Maciej Pletnia, Nicholas Montero, Francesco Tosto, Karl Picuira, Karol Pluszczewicz

Kurtyzany: Clara Ushizaka / Maja Liszczyk, Thais Henrique Rocha / Magdalena Matejko, Giulia Roberto / Małgorzata Timofiejew, Elen Picuira / Julia Bielska, Lara Ern / Daria Nasedkyna, Alina Landgraf / Julia Malejka, Daria Nasedkyna, Maja Liszczyk, Magdalena Matejko

Rzymianie Wojsko: Wiktor Perdek / Maciej Pletnia, Alberto Pecetto / Douglas De Oliveira Ferreira, Giovanni Bruscino, Rhaphael Molenaar, Nicholas Montero, Karl Picuira, Karol Pluszczewicz, Francesco Tosto

Amazonki: Ellen Bremer-Skwarek, Kinga Majewska, Klara Lisek, Julia Bielska, Małgorzata Timofiejew

Gladiatorzy: Nicholas Montero, Rhaphael Molenaar, Kinga Majewska, Klara Lisek, Karl Picuira, Ellen Bremer-Skwarek, Giovanni Bruscino, Julia Bielska, Francesco Tosto, Karol Pluszczewicz

Artyści Chóru Opery Śląskiej

Uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego 

Studenci Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie - filia w Bytomiu

Obsada

Obsada spektaklu w dniu 15.03.2025 r., g. 18:00 - Opera Śląska w Bytomiu

Balet i Orkiestra Opery Śląskiej pod dyrekcją Piotra Mazurka oraz Uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. L. Różyckiego w Bytomiu, Artyści Chóru Opery Śląskiej i Studenci Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie - filia w Bytomiu 

 

SPARTAKUS

Douglas de Oliveira Ferreira

 

KRASSUS

Maciej Pletnia

 

FRYGIA

Michalina Drozdowska

 

EGINA

Mitsuki Noda

 

NIEWOLNICE

Julia Bielska
Ellen Bremer Skwarek 
Oliwia Gajdzik 
Lara Ern 
Alina Landgraf 
Maja Liszczyk 
Kinga Majewska 
Julia Malejka 
Magdalena Matejko 
Elen Picuira 
Giulia Roberto 
Clara Ushizaka

 

NIEWOLNICY

Giovanni Bruscino 
Rhaphael Molenaar 
Nicholas Montero 
Karl Picuira 
Karol Pluszczewicz
Tymoteusz Winiarski

 

KURTYZANY

Alina Landgraf
Maja Liszczyk 
Magdalena Matejko
Elen Picuira 
Daria Nasedkyna
Clara Ushizaka

 

AMAZONKI

Julia Bielska
Ellen Bremer Skwarek 
Kinga Majewska 
Klara Lisek

 

RZYMIANKI

Julia Bielska
Ellen Bremer Skwarek 
Lara Ern 
Alina Landgraf 
Kinga Majewska 
Julia Malejka 
Magdalena Matejko 
Daria Nasedkyna 
Elen Picuira 
Giulia Roberto 
Małgorzata Timofiejew 
Clara Ushizaka

 

RZYMIANIE 

Giovanni Bruscino 
Rhaphael Molenaar 
Nicholas Montero 
Karl Picuira 
Karol Pluszczewicz
Kajetan Kocik 
Ignacy Romaniec 
Tymoteusz Winiarski

 

GLADIATOR

Alberto Pecetto

 



Obsada spektaklu w dniu 16.03.2025 r., g. 18:00 - Opera Śląska w Bytomiu

Balet i Orkiestra Opery Śląskiej pod dyrekcją Piotra Mazurka oraz Uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. L. Różyckiego w Bytomiu, Artyści Chóru Opery Śląskiej i Studenci Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie - filia w Bytomiu 

 

SPARTAKUS

Alberto Pecetto

 

KRASSUS

Wiktor Perdek

 

FRYGIA

Thais Henrique Rocha

 

EGINA

Irina Cyrul

 

NIEWOLNICE

Julia Bielska
Ellen Bremer Skwarek 
Oliwia Gajdzik 
Lara Ern 
Alina Landgraf 
Maja Liszczyk 
Kinga Majewska 
Julia Malejka 
Magdalena Matejko 
Elen Picuira 
Giulia Roberto 
Clara Ushizaka

 

NIEWOLNICY

Giovanni Bruscino 
Rhaphael Molenaar 
Nicholas Montero 
Karl Picuira 
Francesco Pio Tosto 
Tymoteusz Winiarski

 

KURTYZANY

Lara Ern 
Alina Landgraf 
Magdalena Matejko 
Elen Picuira 
Maja Liszczyk
Clara Ushizaka

 

AMAZONKI

Julia Bielska
Ellen Bremer Skwarek 
Kinga Majewska 
Klara Lisek

 

RZYMIANKI

Julia Bielska
Ellen Bremer Skwarek 
Lara Ern 
Alina Landgraf 
Kinga Majewska 
Julia Malejka 
Magdalena Matejko 
Daria Nasedkyna 
Elen Picuira 
Giulia Roberto 
Małgorzata Timofiejew 
Clara Ushizaka

 

RZYMIANIE 

Giovanni Bruscino 
Rhaphael Molenaar 
Nicholas Montero 
Karl Picuira 
Francesco Pio Tosto 
Kajetan Kocik 
Ignacy Romaniec 
Tymoteusz Winiarski

 

GLADIATOR

Douglas de Oliveira Ferreira


,,Zobacz Jazz" w wykonaniu Kieleckiego Teatru Tańca

Miejsce: Teatr Rozbark przy ul. Kilara w Bytomiu - Rozbarku
Kategoria: Kultura
Data: 2025-03-15
Godzina: 19:00
Kultura / 2025-03-15

Zobacz Jazz to spektakl, którego całość tworzą dwie kompozycje choreograficzne: Hymn of life stworzoną przez Jean Claude Marignale /Mister Dynamite/ oraz Golden Ages stworzoną przez Jean Charles Zambo /JoYsS/. Zapraszamy 15 marca 2025 roku o godz. 19.00 do Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu Rozbark.

Hymn of Life to taneczna alegoria współczesnych relacji międzyludzkich. Środkami artystycznymi, jak styl tańca modern jazz i jazz rock dotykamy takich pojęć jak: odmienność kulturowa i rasowa, obalanie granic społecznych, konflikty pokoleń, niezbywalna potrzeba wolności. 40 lat temu taniec jazz rock stał się pomostem łączącym czarnych i białych, pokolenia młodzieży i pokolenia ludzi dojrzałych, pomostem pomagającym im komunikować się oraz tworzyć dobre relacje. Dziś również pozwólmy kolejnym pokoleniom porozumiewać się przez taniec jazzowy. Jest on jak esperanto ruchu, forma która daje wszystkim równy dostęp do świata i do nas samych. Spektakl ten stymuluje, powoduje stan euforii i przenika wszelkie różnice, jest Hymnem do radości, Hymnem do pokoju…jest Hymnem do życia.

Choreografia: Jean Claude Marignale / Mister Dynamite/.

Golden Ages to spektakl, który przenosi widza do roztańczonego Harlemu z lat 20 i 30 XX w. Cotton Club to pierwszy przystanek w podróży do Złotego Wieku, pełen swingu, charlestona i energetycznej muzyki. Symbolizuje znaczenie jazzu, jego roli w rozwoju kultury tanecznej, a także formę uznania czarnych artystów, ówczesnej białej, zamożnej klienteli. Spotykały się tam pokolenia mistrzów i uczniów, dla których taniec był wspólnym radosnym światem. Kolejny przystanek to Savoy Ballroom miejsce, w którym zarówno czarni jak i biali mogli zapomnieć o segregacji rasowej oraz wspólnie tańczyć na jednej scenie. To jazzowa rewolucja, taneczny rozkwit, zmysłowość oraz sensualność ruchu. Każdy element spektaklu stanowi swoisty hołd złożony kulturze swing jazzu oraz jego wpływu na kształtowanie takich styli jak: Charleston, Lindy Hop, Boogie, Rock oraz wielu innych, rozwijających się na całym świecie.

choreografia: Jean Charles Zambo / JoYsS/,

Scenografia: Grzegorz Pańtak, Jaśmina Parkita,
Kostiumy: Elżbieta Pańtak, Jean Claude Marignale Mister Dynamite, Jean Charles Zambo JoYsS,
Opracowanie światła: Grzegorz Pańtak,
Wizualizacje: Jaśmina Parkita.

„Zadanie dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Przestrzenie Sztuki-Taniec, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca”

Bilety w cenie: 30 zł normalny, 20 zł ulgowy.

BCKino – Bogini Partenope

Kategoria: Bytomskie Centrum Kultury
Data: 2025-03-15
Godzina: 19:30:00
Podkategoria: BCKino, BCKino w samo południe
Bytomskie Centrum Kultury / 2025-03-15

Bogini Partenope – dramat, fantasy, Włochy, Francja, 2024; reż.: Paolo Sorrentino; obsada: Celeste Dalla Porta , Stefania Sandrelli, Gary Oldman, Silvio Orlando, Luisa Ranieri, Isabella Ferrari.

Przyjście na świat małej Partenope jest jak narodziny bogini. Na pięknej wyspie Capri objawia się kobieta idealna, która swą niezwykłą urodą zniewala mężczyzn, jednocześnie wymykając się ich żądzom. Ambitna, ogromnie ciekawa świata, nade wszystko ceni sobie wolność i szukanie własnej drogi przez życie. Od spotkanych na niej mężczyzn, amerykańskiego pisarza, lubieżnego biskupa czy zakochanego w niej do szaleństwa przyjaciela z młodości, uczy się patrzeć na świat pod różnymi kątami. Zanurzona w tętniącym żywiole neapolitańskiej codzienności nigdy nie daje się zdefiniować i ujarzmić.

Godziny seansów:
14-20.03 godz. 19.30
21-27.03 godz. 17.00

26.03 godz. 12.00 w ramach BCKino w samo południe. Na TEN seans bilety ulgowe do zakupu w kasie biletowej – 13 zł (Bytomska Karta Seniora).

Czas trwania: 136 min (Monolith Films/Kinoplex)
Wiek: 15+ (napisy)
Miejsce: sala Gloria (I piętro)
Bilety: 15 zł

Bezpłatne badanie mammograficzne

Miejsce: Hala na Skarpie, ul. Frycza Modrzewskiego 5a
Kategoria: Miasto
Data: 2025-03-15
Godzina: 9.00-15.00

Na badanie zapraszamy kobiety w wieku od 45 do 74 lat:

  • co 24 miesiące, jeśli nie miały zdiagnozowanej wcześniej złośliwej zmiany nowotworowej w piersi
  • co 12 miesięcy, jeśli zakończyły leczenie raka piersi i 5-letni proces monitorowania po zakończonym leczeniu
  • co 12 miesięcy, jeśli po 5 latach od leczenia chirurgicznego raka piersi  pozostają w trakcie uzupełniającej hormonoterapii (HT)

Wyłączone z programu są kobiety objęte „Opieką nad rodzinami wysokiego, dziedzicznie uwarunkowanego ryzyka zachorowania na raka piersi lub raka jajnika” lub „Kompleksową opieką onkologiczną nad świadczeniobiorcą z nowotworem piersi”. Przy określeniu wieku należy wziąć pod uwagę rok urodzenia.

 Dlaczego warto:

  • Mammografia jest najbardziej czułym i specyficznym badaniem w profilaktyce raka piersi.
  • Systematycznie wykonywana pozwala wykryć zmiany w najwcześniejszym stadium rozwoju, które nie są wyczuwalne podczas samokontroli piersi.
  • Wcześnie wykryty nowotwór jest niemal całkowicie wyleczalny.
  • W przypadku wykrycia jakichkolwiek nieprawidłowości udział w programie zapewnia krótką ścieżkę badań uzupełniających i postawienie diagnozy.
  • Badania można wykonać w dowolnej lokalizacji, niezależnie od miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego.

Rejestracja pod nr tel. 22 880 90 80 (*3), 58 666 24 44 lub przez formularz elektroniczny: https://www.luxmed.pl/dla-pacjenta/uslugi/diagnostyka/formularz-nfz-mammografia

 Więcej informacji na temat mammografii, Programu Profilaktyki Raka Piersi i innych badaniach z zakresu diagnostyki obrazowej znajdziecie Państwo na stronie https://www.luxmed.pl/dla-pacjenta/uslugi/badania/mammografia.

 
do góry