• język migowy
  • BIP

Kalendarium

terminarz dnia 09.11.2024

Znów mam apetyt na książkę

Miejsce: MBP
Kategoria: Kultura
Data: 2024-07-01 - 2024-11-30

Projekt Miejskiej Biblioteki Publicznej animujący czytelnictwo pod hasłem "Znów mam apetyt na książkę".

Projekt: . „Zwolnieni z teorii”

Miejsce: I Liceum Ogólnokształcące w Bytomiu.
Kategoria: Edukacja
Data: 2024-09-01 - 2025-04-01

Projekt: . „Zwolnieni z teorii”.

Akcja Kilometry w Wodzie

Miejsce: Pływalnia Kryta przy ul. Parkowej 1 w Bytomiu
Kategoria: Sport
Data: 2024-10-01 - 2025-05-16
Sport / 2024-10-01

Zapraszamy seniorów do udziału w Akcji "Kilometry w Wodzie"

Akcja Świąteczna Dzieło Świętego Mikołaja

Miejsce: Fundacja ROZBARK Bytom
Kategoria: Kultura
Data: 2024-11-01 - 2024-12-31

Akcja Świąteczna Dzieło Świętego Mikołaja

Obchody Święta Niepodległości w Bytomiu

Miejsce: Pomnik "Wolności" przy ul. Piłsudskiego, kościół pw. św. Jacka, Pływalnia Kryta przy ul. Parkowej 1 oraz Park im. hm. Franciszka Kachla
Kategoria: Historia
Data: 2024-11-07 - 2024-11-11
Historia / 2024-11-07

Oratorium „Bytom770” w dedykacji dla miasta od Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderka Chopina w Bytomiu, uroczystości miejskie, turniej piłki wodnej, turniej strzelecki oraz bieg niepodległości. Tak w naszym mieście mieszkańcy będą obchodzić Narodowe Święto Niepodległości. Imprezy związane z jednym z najważniejszych wydarzeń w dziejach Polski zaplanowano w naszym mieście od 7 do 11 listopada.

Plan wydarzeń z okazji Narodowego Święta Niepodległości:
7 listopada:
12.00 - Szkolny Bieg Niepodleglości organizowany przez Szkołę Podstawową nr 46 w Bytomiu;
18.00 - Oratorium „Bytom770” w dedykacji dla miasta od Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderka Chopina w Bytomiu. Wydarzenie poprzedzi uroczystość wręczenia Medali Miasta Bytomia - Bytomskie Centrum Kultury, Sala ToTu/plac Karin Stanek 1 – bilety w cenie 10 zł;

8-10 listopada:
XXV Międzynarodowy Turniej Piłki Wodnej o Puchar Niepodległości - Pływalnia Kryta, ul. Parkowa 1

9 listopada:
10:00 – Strzelanie Obywatelskie z okazji Święta Niepodległości 11 listopada oraz 770 rocznicy lokacji Bytomia - strzelnica Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektronicznych w Bytomiu (Plac Jana III Sobieskiego 1 – wejście od strony okrąglaka biblioteki. Organizatorem wydarzeniajest Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego i Zespół Szkół Mechaniczno-Elektronicznych – zawody dla osób wieku powyżej 12 lat do uczestnictwa w bezpłatnym opanowaniu lub doskonaleniu umiejętności strzeleckich.

11 listopada:
X Bieg Niepodległości pod patronatem prezydenta Bytomia – start/meta Amfiteatr w Parku Miejskim im. hm. Franciszka Kachla:
10.49 – minibieg niepodległości dla dzieci i młodzieży - dystans ok. 500 m
11.00 – wspólne śpiewanie hymnu narodowego;
11.11 – start X Bieg Niepodległości - dystans 5 km;

11.30 – składanie kwiatów pod tablicą Solidarności przy ul. Pułaskiego 9;
12.00 – msza święta za Ojczyznę w kościele pw. św. Jacka, ul. Matejki 1;
13.00 - Przegrupowanie pododdziałów, orkiestry, pocztów sztandarowych
i uczestników uroczystości - przemarsz do pomnika „Wolności”, ul. Piłsudskiego;
13.25 – część oficjalna uroczystości pod pomnikiem „Wolności”, ul. Piłsudskiego.

XXV Międzynarodowy Turniej Niepodległości

Miejsce: OSiR
Kategoria: Sport
Data: 2024-11-08 - 2024-11-10

Waterpolowe Towarzystwo Sportowe "Polonia Bytom" zaprasza na XXV Międzynarodowy Turniej Niepodległości, który odbywać się będzie od 8 do 10 listopada.

XXV Międzynarodowy Turniej Niepodległości

Miejsce: Pływalnia Kryta przy ul. Parkowej 1 w Bytomiu
Kategoria: Sport
Data: 2024-11-08 - 2024-11-10

Zapraszamy na XXV Międzynarodowy Turniej Niepodległości, który odbędzie się w dniach 8-10 listopada 2024 roku w Bytomiu

Rusza kolejna, już czwarta edycja Śląskiej Ligi Biegowej

Miejsce: Park im. hm. Franciszka Kachla w Bytomiu - Polana Piknikowa
Kategoria: Sport
Data: 2024-11-09
Sport / 2024-11-09

Bytom, Świerklaniec i Radzionków. To w tych trzech gminach odbędzie się IV edycja Śląskiej Ligi Biegowej, imprezy, która z każdym rokiem cieszy się coraz większą popularnością wśród biegaczy. IV edycja zaplanowana została między 19 października a 9 listopada, a pierwsza z trzech impreza w ramach Śląskiej Ligi Biegowej odbędzie się już w najbliższą sobotę 19 października na terenie Śląskiego Ogrodu Botanicznego przy ul. Zajera w Radzionkowie.

Zawody organizowane w ramach Śląskiej Ligi Biegowej to szansa dla młodych biegaczy na sprawdzenie swoich sił i rywalizację z rówieśnikami. Długość trasy każdego z biegów dostosowana jest do kategorii wiekowej uczestników, którzy zmagają się z trasami na dystansie od 200 m do 800 m. W zawodach mogą wziąć udział zarówno chłopcy, jak i dziewczyny z roczników 2020 – 2018 i młodsi, którzy będą rywalizować na różnych dystansach.

W ramach IV edycji Śląskiej Ligi Biegowej poza biegami w Radzionkowie i Świerklańcu zapraszamy również do Bytomia w sobotę 9 listopada. W naszym mieście impreza biegowa odbędzie się na Polanie Piknikowej przy boisku Torkacik w Parku im. hm. Franciszka Kachla.

„Nowe cielesności”?Współczesne konteksty praktyk i technik tanecznych – pytania i wyzwania, konferencja naukowa w ramach Programu Przestrzenie Sztuki-Taniec.

Miejsce: Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna, ul. Moniuszki 17
Kategoria: Kultura
Data: 2024-11-09
Godzina: 12.00 - 18.00
Kultura / 2024-11-09
12.00 – słowo wstępne od kuratorów: Anny Dudy i Adama Kamińskiego oraz krótka prezentacja muzyczna w wykonaniu osób uczniowskich z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Bytomiu.

12.15 – dr Katarzyna Słoboda (ona/jej), „Ciała w relacjach. Choreografie nowych ekologii”. W swoim wystąpieniu przyjrzę się praktykom takich choreografek, jak Zden Brungot Svíteková, Aleks Borys, Tereza Ondrová i Agata Siniarska. Artystki te pracują z granicami wyobraźni środowiskowej, proponując publiczności choreograficzne i somatyczne narzędzia nawiązywania relacji z otoczeniem poprzez łączenie wymiaru planetarnego z lokalnym. Interesujące mnie praktyki testują lub znoszą podział na ciało ludzkie i więcej-niż-ludzkie, naturę i kulturę, proponując ucieleśnioną refleksję na temat współodpowiedzialności i relacyjności w kontekście głębokiego czasu, materialności ciał, poszerzonej i mrocznej ekologii.

13.15 – dr hab. Wojciech Klimczyk, prof. UJ, „Dramaturgia kruchej cielesności”.  We współczesnych studiach nad tańcem coraz częściej podejmuje się kwestię zdrowia psychicznego, dostrzegając, że taniec może spełniać zarówno funkcje terapeutyczne, jak i (w niektórych swoich odmianach) generować napięcia mogące destrukcyjnie wpływać na psychikę. Problematyka ta jest niezwykle istotna, gdy weźmie się pod uwagę rosnącą we współczesnych społeczeństwach liczbę osób odczuwających różnego rodzaju psychiczny dyskomfort. Ludzie tańca nie funkcjonują wszak w społecznej próżni. W swoim wystąpieniu będę chciał przyjrzeć się temu zagadnieniu z perspektywy konkretnego studium przypadku, które pozwala nam dokonać unikalnego wglądu w sytuację, gdy psychiczna destabilizacja przełożyła się na konkretny performans ruchowy – ostatni publiczny występ Wacława Niżyńskiego. Kluczowa w tym kontekście stanie się kategoria kruchości, którą zaproponowała Judith Butler. Każde ciało jest wszak podatne na zranienie, każde jest potencjalnie ciałem „zaburzonym” i jako takie cechuje się plastycznością, którą będę chciał w swoim wystąpieniu poddać dramatyzacji, podejmując ucieleśniony dialog z „tanecznym szaleństwem” Niżyńskiego jako doświadczeniem egzystencjalnym, w pewnym istotnym sensie aktualnym.

Przerwa

15.15 – dr Regina Lissowska-Postaremczak, „Cielesność i choreografia w perspektywie mediów”.

Wystąpienie poświęcone będzie funkcjonowaniu różnych wymiarów cielesności w kontekście medialnych zapośredniczeń. Na początek przyjrzymy się zastosowaniu narzędzi i środków charakterystycznych dla mediów audiowizualnych, które poszerzają możliwości choreografii w sposób nieosiągalny na scenie. Dzięki nim ciało może być poddawane wizualnemu montażowi, a ruch prezentowany w sposób przekraczający tradycyjną linearność czasu i przestrzeni. Następnie przeanalizujemy przykłady technologicznych rozszerzeń ciała i zmysłów, które otwierają nowe pola do eksperymentów z percepcją ruchu. Na koniec zastanowimy się nad wpływem tych mediów na kompozycję i dramaturgię tańca — jak ich połączenie z choreografią prowadzi do powstania zupełnie nowych jakości artystycznych i przyczynia się do tworzenia innowacyjnych form medialnych oraz transmedialnych narracji.

16.15 – dr Anna Piotrowska, mgr Anna Duda, „Ciało industrialne – wykład performatywny”.
W bieżącym sezonie artystycznym 2024/2025 w Teatrze Rozbark rozpoczęliśmy realizację projektu badawczego pod hasłem „Ciało industrialne”. Jego idea sięga początku istnienia Teatru, który powstał w przestrzeni byłej Kopalni Rozbark. Nawiązuje też do procesu poszukiwania tożsamości przez zespół artystyczny, powstały w surowej i eksperymentalnej przestrzeni Sceny Cechownia. Badamy relacje tożsamości miejsca i tożsamości ciała. Industrialność traktujemy nie tylko w odniesieniu do społeczno-gospodarczych kontekstów, ale również jako metaforę intensywnej, pogłębiającej świadomość własnych zasobów pracy nad energetyką fizyczności. Rozważamy pytania o rolę osób artystycznych w kształtowaniu tożsamości otoczenia, o ich realny wpływ na rzeczywistość poprzez praktyki i techniki artystyczne. W performatywnym wykładzie postaramy się przeprowadzić Państwa przez kluczowe zagadnienia projektu, korzystając z języka improwizacji.

16.40 – Panel dyskusyjny.
Kuratorzy konferencji: Adam Kamiński, Anna Duda.
Zadanie dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Przestrzenie Sztuki-Taniec, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Warsztaty: DOMKI DLA KOTÓW WOLNOŻYJĄCYCH W BYTOMIU

Kategoria: Bytomskie Centrum Kultury
Data: 2024-11-09
Godzina: 14:30:00
Podkategoria: Warsztaty
Bytomskie Centrum Kultury / 2024-11-09

09.11
23.11 
30.11 
soboty
14.30
Warsztaty: DOMKI DLA KOTÓW WOLNOŻYJĄCYCH W BYTOMIU

Zapraszamy do udziału w projekcie, w którym zrobimy coś dobrego dla wolnożyjących bytomskich kociaków. Wspólnie przygotujemy dla nich 8 ocieplanych domków, które następnie rozdysponujemy w różnych punktach miasta. Do udziału w projekcie zapraszamy wszystkich mieszkańców. Dzieci zapraszamy w towarzystwie opiekunów, będziemy budować trudne rzeczy ;). Budek nie zabieramy do domu, rozdzielimy je w ustaleniu z lokalnymi organizacjami wspierającymi zwierzęta. Realizacja projektu jest możliwa dzięki Programowi Grantów CSR „Shape of Goodness” Billennium S.A. oraz Stowarzyszeniu Liga Kobiet Nieobojętnych.

Terminy warsztatów:
09.11.2024, 23.11.2024 oraz 30.11.2024 godz. 14:30 – 17:30

Zapisy:
32 389 31 09 w. 101

BCKino – Konklawe

Kategoria: Bytomskie Centrum Kultury
Data: 2024-11-09
Godzina: 15:00:00
Podkategoria: BCKino, BCKino w samo południe
Bytomskie Centrum Kultury / 2024-11-09

Konklawe – thriller, Wielka Brytania, USA, 2024; reż.: Edward Berger; obsada: Ralph Fiennes, Stanley Tucci, John Lithgow, Isabella Rossellini, Sergio Castellitto, Jacek Koman.

Po śmierci znienawidzonego w Watykanie papieża, kardynałowie z całego świata zjeżdżają się na konklawe, by wybrać nowego przywódcę Kościoła. Obradom przewodzi kardynał Lawrence, który ma za zadanie jedynie czuwać nad ich sprawnym przebiegiem. Jednak, gdy zaostrza się walka dwóch wrogich frakcji, a na jaw zaczynają wychodzić kompromitujące tajemnice ich kandydatów, Lawrence staje przed dylematem. Zachować bezstronność i pozwolić wybrać osobę niegodną? Czy wbrew zasadom zaangażować się po jednej ze stron? A może poszukać trzeciego rozwiązania? Okazja nadarza się, gdy tuż przed rozpoczęciem głosowania wśród obradujących pojawia się nikomu nieznany kardynał Benitez, tajemniczy współpracownik nieżyjącego papieża. 

Kim jest? Kto za nim stoi? Jaki ma cel? Czy instytucję Kościoła czeka wstrząs, jakiego nie było w historii?

Godziny seansów:
03.11 godz. 15.00 *pokaz przedpremierowy
8-14.11 godz. 19.30
9-10.11 godz. 15.00 *seans 9.11 zostanie poprzedzony prelekcją (od godz. 14:45)

13.11 godz. 12.00 w ramach BCKino w samo południe. Na TEN seans bilety ulgowe do zakupu w kasie biletowej – 13 zł (Bytomska Karta Seniora).

Czas trwania: 119 min (Monolith/Kinoplex)
Wiek: 15+ (napisy)
Miejsce: sala Gloria (I piętro)
Bilety: 15 zł 

BCKino – National Theatre Live: Hamlet

Kategoria: Bytomskie Centrum Kultury
Data: 2024-11-09
Godzina: 17:00:00
Podkategoria: BCKino, Teatr, National Theatre Live
Bytomskie Centrum Kultury / 2024-11-09

National Theatre Live: Hamlet – reż.: Lyndsey Turner; obsada: Benedict Cumbarbatch (Hamlet), Siân Brooke (Ofelia), Nigel Carrington (Król Korneliusz), Anastasia Hille (Królowa Gertruda), Ciarán Hinds (Król Klaudiusz), Kobna Holdbrook-Smith (Laertes), Jim Norton (Poloniusz), Morag Siller (Fortynbras); autor: William Szekspir. 

Nominowany do Oscara Benedict Cumberbatch (serial BBC „Sherlock”, „Gra tajemnic”, „Frankenstein” transmitowany do kin w cyklu NT Live) wciela się w tytułową rolę w wielkiej tragedii Szekspira.

Wyreżyserowany przez Lyndsey Turner i wyprodukowany przez Friedman Productions Sonia spektakl był transmitowany z Barbican Theatre do kin w całej Europie i poza nią 15 października 2015 roku i bił wszelkie rekordy popularności wśród tego typu transmisji. Szekspirowska tragedia stała się najszybciej sprzedającym się wydarzeniem w historii teatru w Londynie. Wszystkie bilety na przewidywane przedstawienia rozeszły się zanim przystąpiono do prób czytanych w teatrze.

Spektakl już wtedy okrzyknięto wydarzeniem, ze względu na grę aktorską i oprawę plastyczną inscenizacji, pełną rozmachu. Od czasu premiery aktorzy, którzy wystąpili w „Hamlecie” stali się rozpoznawalni na całym świecie dzięki udziałowi w serialu „Gra o tron”. Ciarán Hinds wcielający się w postać Klaudiusza, stryja Hamleta, znany jest z roli Mance’a, króla za murem.

Inscenizacja przenosi historię Hamleta w czasy nam współczesne, aby podkreślić ciągłą aktualność arcydzieła Shakespeare’a. Stawia również duży nacisk na wątki polityczny i szpiegowski zawarte w sztuce. W niewyjaśnionych okolicznościach ginie stary Hamlet, potężny król Danii, ojciec Hamleta. Koronę przejmuje jego brat Klaudiusz. Wdowa po królu, Gertruda, matka Hamleta, szybko oddaje swoją rękę uzurpatorowi. Hamlet podejrzewa stryja o spisek. Gdy kraj przygotowuje się do wojny, rozpada się książęca rodzina. Zmuszony, by pomścić śmierć ojca, a jednocześnie sparaliżowany stojącym przed nim zadaniem, Hamlet sprzeciwia się swojemu położeniu, działając wbrew rozsądkowi i bezpieczeństwu kraju.

Czas trwania: 220 min (nazywowkinach.pl)
Wersja: napisy
Bilety: 35 zł
Miejsce: sala ToTu (I piętro)

BCKino – Prawdziwy ból

Kategoria: Bytomskie Centrum Kultury
Data: 2024-11-09
Godzina: 17:15:00
Podkategoria: BCKino, BCKino w samo południe
Bytomskie Centrum Kultury / 2024-11-09

Prawdziwy ból – dramat, komedia, USA, Polska, 2024; reż.: Jesse Eisenberg; obsada: Jesse Eisenberg, Kieran Culkin, Will Sharpe, Jennifer Grey, Kurt Egyiawan.

„Prawdziwy ból” to historia kuzynów Davida (Jesse Eisenberg) i Benji'ego (Kieran Culkin), którzy razem wybierają się do Polski, aby uczcić pamięć ukochanej babci. Podczas tej podróży, odkrywają nie tylko nieznane dotąd miejsca oraz fakty z historii ich rodziny, ale próbują też odbudować trudne i pełne napięć relacje. 

Godziny seansów:
8-14.11 godz. 17.15
15-21.11 godz. 19.30

20.11 godz. 12.00 w ramach BCKino w samo południe. Na TEN seans bilety ulgowe do zakupu w kasie biletowej – 13 zł (Bytomska Karta Seniora).

Czas trwania: 90 min (Disney/Kinoplex)
Wiek: 15+ (napisy)
Miejsce: sala Gloria (I piętro)
Bilety: 15 zł 

BCKino – Moje ulubione ciasto

Kategoria: Bytomskie Centrum Kultury
Data: 2024-11-09
Godzina: 18:30:00
Podkategoria: BCKino
Bytomskie Centrum Kultury / 2024-11-09

Moje ulubione ciasto – dramat, komedia, romans, Iran, Francja, Szwecja, Niemcy, 2024; reż.: Maryam Moghadam, Behtash Sanaeeha; obsada: Lili Farhadpour, Emsaeel Mehrabi.

Komediodramat irańskiego reżyserskiego duetu Maryam Moghaddam i Behtasha Sanaeehy przyniósł jego twórcom sporo kłopotów w ich rodzinnym kraju. Irańskie władze odebrały im bowiem paszporty, a co się z tym wiąże zakazały podróży i promowania filmu. Twórcy są od miesięcy zastraszani oraz uciszani, a wszystko dlatego, że postanowili przekroczyć wszystkie ograniczenia i nakazy nakładane na irańskich twórców, po to aby pokazać w swoim filmie prawdziwy obraz irańskich kobiet.

„Moje ulubione ciasto” opowiada o 70-letniej kobiecie, która ma dosyć życia w samotności i próbuje ożywić swoje życie miłosne oraz towarzyskie. Film spotkał się z negatywną reakcją irańskich władz, ponieważ zawiera sceny, w których kobiety nie noszą hidżabu, a ludzie piją alkohol i tańczą. 

„Moje ulubione ciasto” miał światową premierę na festiwalu w Berlinie w lutym tego roku. Niestety jego twórcy Maryam Moghaddam i Behtash Sanaeeha nie mogli uczestniczyć osobiście w tym wydarzeniu gdyż już wtedy, od kilku miesięcy nie mieli paszportów, a rząd irański nałożył na nich zakaz opuszczania kraju. 

W rozmowie z portalem anothermag.com powiedzieli: „Wszyscy wiedzieliśmy, że nakręcenie tego filmu będzie miało konsekwencje. Już po skończeniu zdjęć, do domu naszego montażysty przyszły służby. Zabrali mu dyski twarde, komputery, wszystko.” – mówi Behtash Sanaeeha – „Obejrzeli film i rozpoczęli przesłuchania. Jednak obawiając się, że tak się stanie, wcześniej wysłaliśmy pliki do Francji. Kiedy chcieliśmy pojechać do Paryża, aby dokończyć postprodukcję, zabrano nam paszporty i wydano zakaz podróży”.

Po miesiącach przesłuchań, gnębienia i zastraszania, we wrześniu tego roku w końcu udało im się odzyskać paszporty. Jednak tydzień później gdy reżyserka miała lecieć do Szwecji na premierę filmu, została zatrzymana i zabrano jej ponownie dokumenty.

To zdarzenie wywołało sprzeciw m.in. władz Szwecji oraz mediów na całym świecie. Minister kultury Szwecji Parisa Liljestrand potępiła na swoim Instagramie działania władz irańskich i nazywając „Moje ulubione ciasto” „filmem, który przemawia do naszej empatii, naszego humoru, naszego człowieczeństwa – tego rodzaju dzieła są niebezpieczne dla tych u władzy, którzy nie znoszą kwestionowania”. Liljestrand dodała: „To również pokazuje, dlaczego zawsze musimy stawać w obronie wolności artystycznej, zarówno tutaj, w kraju, jak i na świecie”.

Film Maryam Moghaddam i Behtash Sanaeeha to zabawny, skłaniający do myślenia polityczny manifest. W wywiadzie dla The Guardian powiedzieli: „Przez ostatnie 45 lat irańskie kino musiało pokazywać kobiety noszące hidżab w domu, podczas snu i gdy budzą się w łóżku” – mówi Sanaeeha. „To kłamstwo. Chcemy pokazać, jak naprawdę żyją irańskie kobiety”. Moghaddam kiwa głową, dodając: „To film o życiu, śmierci, miłości, starzeniu się i samotności. O prawdziwych kobietach żyjących w Iranie.” 

Czas trwania: 98 min (Aurora/Kinoplex)
Wiek: 15+ (napisy)
Miejsce: sala Ki-Nowa (II piętro)
Bilety: 13 zł
Bilety ulgowe do zakupu w kasie biletowej: 10 zł (Bytomska Karta Seniora) i 8 zł (Karta Rodziny 3+)

BCKino – Konklawe

Kategoria: Bytomskie Centrum Kultury
Data: 2024-11-09
Godzina: 19:30:00
Podkategoria: BCKino, BCKino w samo południe
Bytomskie Centrum Kultury / 2024-11-09

Konklawe – thriller, Wielka Brytania, USA, 2024; reż.: Edward Berger; obsada: Ralph Fiennes, Stanley Tucci, John Lithgow, Isabella Rossellini, Sergio Castellitto, Jacek Koman.

Po śmierci znienawidzonego w Watykanie papieża, kardynałowie z całego świata zjeżdżają się na konklawe, by wybrać nowego przywódcę Kościoła. Obradom przewodzi kardynał Lawrence, który ma za zadanie jedynie czuwać nad ich sprawnym przebiegiem. Jednak, gdy zaostrza się walka dwóch wrogich frakcji, a na jaw zaczynają wychodzić kompromitujące tajemnice ich kandydatów, Lawrence staje przed dylematem. Zachować bezstronność i pozwolić wybrać osobę niegodną? Czy wbrew zasadom zaangażować się po jednej ze stron? A może poszukać trzeciego rozwiązania? Okazja nadarza się, gdy tuż przed rozpoczęciem głosowania wśród obradujących pojawia się nikomu nieznany kardynał Benitez, tajemniczy współpracownik nieżyjącego papieża. 

Kim jest? Kto za nim stoi? Jaki ma cel? Czy instytucję Kościoła czeka wstrząs, jakiego nie było w historii?

Godziny seansów:
03.11 godz. 15.00 *pokaz przedpremierowy
8-14.11 godz. 19.30
9-10.11 godz. 15.00 *seans 9.11 zostanie poprzedzony prelekcją (od godz. 14:45)

13.11 godz. 12.00 w ramach BCKino w samo południe. Na TEN seans bilety ulgowe do zakupu w kasie biletowej – 13 zł (Bytomska Karta Seniora).

Czas trwania: 119 min (Monolith/Kinoplex)
Wiek: 15+ (napisy)
Miejsce: sala Gloria (I piętro)
Bilety: 15 zł 

 
do góry