• język migowy
  • BIP

Kalendarium

terminarz dnia 02.06.2024

Życie zaklęte w kamieniu - Wystawa w Muzeum Górnośląskim

Miejsce: Muzeum Górnośląskie w Bytomiu
Kategoria: Muzeum Górnośląskie
Data: 2023-09-22 - 2024-06-23
Muzeum Górnośląskie / 2023-09-22

Zapraszamy na naszą nową ekspozycję „Życie zaklęte w kamieniu. Od bakterii do dinozaurów”, na której znalazły się szczątki prehistorycznych zwierząt.

Dinozaury rozpalają wyobraźnię zarówno małych, jak i dużych miłośników prehistorii, dlatego Muzeum Górnośląskie w Bytomiu przygotowało specjalną wystawę „Życie zaklęte w kamieniu. Od bakterii do dinozaurów”, której towarzyszą warsztaty, wykłady i oprowadzania kuratorskie, które pomogą nam bliżej poznać fascynujący świat sprzed milionów lat.

Która grupa dinozaurów posiadała na końcu ogona potężną kostną narośl, zwaną buławą? Czy las karboński znacznie różnił się od tego, co obecnie uważamy za las? Jaka grupa triasowych gadów przypomina pancerniki? Czym żywiły się amonity? Odpowiedzi na te, jak i wiele innych pytań znajdziecie na naszej nowej, dinozaurowej ekspozycji, wzbogaconej o wielkoformatowe wydruki zdjęć potężnych gadów. Wszystkie informacje osadzone na osi czasu, podkreślającej walory edukacyjne ekspozycji.

Więcej na stronie Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu

Zawody Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych

Miejsce: Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych / sekcja Sucha Góra, ul. Lazarówka 23
Kategoria: Miasto
Data: 2024-06-02

W ramach zawodów organizowanych w roku jubileuszowym 770-lecia Bytomia - z niemieckiego miasta Zeven oddalonego od Bytomia o 770 km wyleci ok. 3000 szt. gołębi pocztowych. Wydarzenie organizuje Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych / sekcja Sucha Góra

Salon Poezji i Muzyki Anny Dymnej

Miejsce: Bytom, Opera Śląska, Sala Koncertowa im. Adama Didura
Kategoria: Opera Śląska
Data: 2024-06-02
Godzina: 11:00

Bytomski Salon Poezji i Muzyki Anny Dymnej to cykliczne, comiesięczne, niedzielne spotkania artystyczno-towarzyskie, odbywające się w sali koncertowej im. Adama Didura, podczas którego zaproszeni polscy aktorzy teatralni przy akompaniamencie muzycznym, prezentują poezję wybranych przez siebie poetów.

Wydarzenia

02 czerwca 2024, Niedziela
Godzina: 11:00
Miejsce: Bytom, Opera Śląska, Sala Koncertowa im. Adama Didura

Kup bilet

W niedzielę (2 czerwca) zapraszamy na ostatnie w tym sezonie Spotkanie Salonu Poezji i Muzyki Anny Dymnej!

To wyjątkowe wydarzenie będzie okazją do wysłuchania ponadczasowych wierszy takich wieszczy jak Gałczyński, Mickiewicz czy Słowacki.

Podczas spotkania wystąpi Dawid Gawoł, który zajął I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 im. ks. Franciszka Blachnickiego w Tarnowskich Górach. Dawid został również laureatem nagrody specjalnej, czyli Grand Prix Dyrektora Opery Śląskiej. Jego występ jest nagrodą za te osiągnięcia.

Muzyczne niespodzianki zapewni Wiktoria Wojdyła – studentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, która wykona m.in. Che farò senza Euridice z opery Orfeusz i Eurydyka, Piccola serenata Bernsteina, Habanera z opery Carmen Bizeta.

Wystąpią również studenci Studium Aktorskiego działającego przy Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach, którzy przygotowali dla nas niezwykłe interpretacje poetyckie.

Nie przegapcie tego wyjątkowego niedzielnego przedpołudnia pełnego poezji i muzyki! 

Podczas spotkania słodki poczęstunek przy kawie zapewni Społem PSS w Bytomiu

 


Salon Poezji i Muzyki powstał w Bytomiu z inicjatywy Anny Dymnej, która goszcząc w Operze Śląskiej w lutym 2006 roku /podczas charytatywnego koncertu poświęconego tragicznym wydarzeniom w hali Międzynarodowych Targów Katowickich w Chorzowie/ zobaczyła Salę Koncertową im. Adama Didura i zaproponowała, aby zrealizować dla bytomian cykliczne spotkania z poezją. Bytomski Salon jest jedną z filii Krakowskiego Salonu Poezji, który zaczął działać w styczniu 2002 roku w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie. Krakowski Salon Poezji stał się szybko cenionym i lubianym wydarzeniem. Jego sukces przerósł najśmielsze oczekiwania organizatorów. Powstały Salony Poezji w Gdańsku, Tczewie, Tarnowie, Częstochowie, Opolu, Lublinie, Gliwicach. W Operze Śląskiej poetyckie spotkania odbywają się regularnie od dnia swej inauguracji tj. 1 października 2006 i niezmiennie cieszą się ogromną popularnością wśród naszych widzów.

Od września 2016 roku opiekunem artystycznym comiesięcznych spotkań jest Ewa Leśniak – związana ze sceną Teatru Śląskiego w Katowicach aktorka teatralna, filmowa i estradowa, Wiceprezes Związku Artystów Scen Polskich. Współpracuje także z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej, Teatrem Zagłębia w Sosnowcu, Teatrem im. A. Mickiewicza w Łodzi i Teatrem Rozrywki w Chorzowie. W swoim dorobku ma około stu ról teatralnych i kilkanaście ról filmowych. Nagrodzona trzema Złotymi Maskami, oznaczona Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi i Srebrną Odznaką „Zasłużony Działacz Kultury” i Odznaką za zasługi dla woj. katowickiego. Zaangażowana w działalność edukacyjną i pedagogiczną związaną z przygotowaniem do egzaminów wstępnych do szkoły teatralnej i egzaminów eksternistycznych.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc konieczna jest wcześniejsza rezerwacja wejściówek:

  • w kasie biletowej Opery tel. 32/ 39-66-815, 32/ 39-66-877
  • w Biurze Obsługi Widza, tel. 32/ 39-66-808 | 32/ 39-66-853
 

Kulinarny ogień

Miejsce: Park Amendy
Kategoria: Miasto
Data: 2024-06-02
Godzina: 12

Pierwszy marsz śląskiej gastronomii "Kulinarny ogień" z Hotelu Lantier do Parku Amendy. Impreza ma charakter charytatywny.

BCKino – Trzecia część nocy

Kategoria: Bytomskie Centrum Kultury
Data: 2024-06-02
Godzina: 16:30:00
Podkategoria: BCKino
Bytomskie Centrum Kultury / 2024-06-02

Trzecia część nocy – dramat, wojenny, psychologiczny, Polska, 1971; reż.: Andrzej Żuławski; obsada: Małgorzata Braunek, Leszek Teleszyński, Jan Nowicki, Jerzy Goliński.

Opis:
Młody mężczyzna, utraciwszy żonę i syna, zabitych przez Niemców na jego oczach, postanawia włączyć się w konspirację w okupowanym Lwowie. W czasie ucieczki trafia przypadkowo do mieszkania rodzącej. Kobieta łudząco przypomina jego żonę.

Więcej o filmie:
Michał (L. Teleszyński), młody mężczyzna, utraciwszy żonę i syna, zabitych na jego oczach, postanawia włączyć się w konspirację w okupowanym Lwowie. W czasie ucieczki przed Niemcami trafia przypadkowo do mieszkania kobiety. Helena (M. Braunek) łudząco przypomina jego żonę. Jej mąż został zatrzymany przez gestapo. Michał postanawia zdobyć środki utrzymania dla niej i dla dziecka. Jako karmiciel wszy w Instytucie Rudolfa Weigla, gdzie prowadzi się badania nad szczepionką na tyfus, otrzymuje dokumenty chroniące go przed wywózką i porcje żywności. W konspiracji przyjmuje pseudonim „Szary” i w gorączkowych halucynacjach próbuje wykonywać polecenia. Ma zamiar odbić męża Heleny z rąk gestapo. Brawurowy debiut Andrzeja Żuławskiego, pod opieką artystyczną Andrzeja Wajdy, nawiązywał do problematyki i stylu Szkoły Polskiej, a zarazem gwałtowanie ją przekraczał, eskalując okrucieństwo, chaos moralny, naturalistyczne obrazy. Żuławski wypracował wyrazisty, konwulsyjny język opowieści o szaleństwie moralnym wojny, jak gdyby był to czas nie tylko walki o przetrwanie, ale też wiarę w sens istnienia, w możliwość porozumienia z Bogiem. Wyrazicielem tych wątpliwości jest w filmie Marian (M. Grudziński), przyjaciel Michała. Apokaliptyczny klimat filmu wsparty jest na licznych cytatach z Apokalipsy św. Jana, ale też polskich romantyków („Ojciec zadżumionych” Juliusza Słowackiego). Fabuła odsyła do autobiograficznych doświadczeń z okresu okupacji Mirosława Żuławskiego, ojca reżysera, współscenarzysty filmu. W 1973 roku film zdobył nagrodę „Jantara” na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” oraz Nagrodę im. Andrzeja Munka w PWSFTviT.

*seans będzie poprzedzony prelekcją

Czas trwania: 103 min (Stowarzyszenie Kin Studyjnych)
Wiek: 15+
Bilety: 13 zł
Bilety ulgowe do zakupu w kasie biletowej: 10 zł (Bytomska Karta Seniora) i 8 zł (Karta Rodziny 3+)
Miejsce: sala Ki-Nowa (II piętro)

KRÓTKA HISTORIA POLSKIEGO KINA część II 

Po sukcesie pierwszej edycji „Krótkiej historii polskiego kina” czas na część drugą. Zapraszamy na „Krótką historię polskiego kina część II.: twórcy osobni”.

Kontynuacja przeglądu zawiera wybitne dzieła stworzone przez twórców, którzy nie wpisywali się w wiodące nurty, często stronili od grup twórczych czy formacji artystycznych. Byli swoistymi wolnymi elektronami, których filmy posiadały pewien osobisty sznyt. Były nie do pomylenia z dziełami kogokolwiek innego, autorskie, osobne. Tacy twórcy i twórczynie, często działający na marginesie i podążający własnymi ścieżkami, po latach zyskiwali status wizjonerów. I faktycznie pchali polskie kino na nowe, niezbadane ścieżki. Ich filmy, mimo, że często nie dające się prosto zaszufladkować, nieoczywiste i zaskakujące, nadal olśniewają świeżością formy i prawdziwie autorskim wymiarem. W przeglądzie znalazły się zarówno odważne eksperymenty formalne jak i nieoczywiste filmy gatunkowe. Dzieła kultowe i zapomniane arcydzieła. Ale przede wszystkim filmy, które, także dzięki wspaniałej cyfrowej rekonstrukcji, nadają się idealnie do ponownego odkrycia w kinach.

Tytuły:
LIPIEC – Na wylot, reż. Grzegorz Królikiewicz, 1972
SIERPIEŃ – Rejs, reż. Marek Piwowski, 1970
WRZESIEŃ – Konopielka, reż. Witold Leszczyński 1982
PAŹDZIERNIK – Krzyk, reż. Barbara Sass 1983
LISTOPAD – O-bi O-ba. Koniec cywilizacji, reż. Piotr Szulkin 1984

Organizator przeglądu: Stowarzyszenie Kin Studyjnych
Kurator przeglądu: Tomasz Kolankiewicz
Partnerzy: WFDiF, DI Factory
Przegląd współfinansowany ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

BCKino – Strażniczka smoków

Kategoria: Bytomskie Centrum Kultury
Data: 2024-06-02
Godzina: 17:00:00
Podkategoria: BCKino, Dla dzieci i młodzieży
Bytomskie Centrum Kultury / 2024-06-02

Strażniczka smoków – animacja, Hiszpania, Chiny, 2023; reż.: Salvador Simó, Li Jianping.

W starożytnych Chinach smoki żyły w przyjaźni z ludźmi. Niestety, ludzka chciwość zakończyła ten sojusz. Wiele lat później mała sierota Ping dba o ostatnią parę uwięzionych smoków. Dziewczynka pomaga swej opiekunce w pałacowym gospodarstwie. Próbuje też trzymać z dala od kłopotów niesforną przyjaciółkę, myszkę Hua Hua, która ciągle przeszkadza w obowiązkach. Pewnego dnia Ping dowiaduje się o swoim prawdziwym przeznaczeniu – musi uratować niezwykle cenne, smocze jajo. Dziewczynka, w towarzystwie starego smoka, wyrusza w pełną wyzwań podróż, by odnaleźć magiczną wodę. Tylko tam przychodzą bowiem na świat nowe smoki. Podczas tej niebezpiecznej przygody Ping znajdzie sposób na uwolnienie swej mocy i odkryje, że jest prawdziwą Strażniczką Smoków.

*06.06 seans przyjazny sensorycznie (przyciemnione światło, dźwięk ściszony)

Czas trwania: 99 min (Forum Film Poland/Kinoplex)
Wiek: 6+ (dubbing)
Bilety: 15 zł
Miejsce: sala Gloria (I piętro) 

Don Kichot

Miejsce: Bytom, Opera Śląska, Duża Scena Opery Śląskiej
Kategoria: Opera Śląska
Data: 2024-06-02
Godzina: 18:00
Ludwig A. Minkus
Premiera: 26 kwietnia 2019
Sala balowa z wiszącymi żyrandolami z róż. W centrum Basilio unoszący Kitrę

inscenizacja i choreografia: Henryk Konwiński

opracowanie choreografii „Driad" i przekaz pas de deux według Mariusa Petipy: Liliana Kowalska

kierownictwo muzyczne: Arif Dadashev 

scenografia i kostiumy: Ireneusz Domagała

reżyseria światła: Dariusz Pawelec

współpraca muzyczna: Agnieszka Nagórka

asystent choreografa : Aleksandra Piotrowska-Zaręba

asystent scenografa: Dagmara Walkowicz-Goleśny

kierownik baletu: Grzegorz Pajdzik

pedagodzy baletu: Lucyna Popławska, Kazimierz Cieśla

akompaniator: Natalia Myślewicz

inspektor baletu: Ewa Czampiel-Matura

przygotowanie uczniów Szkoły Baletowej im. L. Różyckiego w Bytomiu: Agata Bara

 

Wydawca Rob. Forberg Musikverlag, Berlin

 

balet w 3 aktach - pięciu obrazach

Czas trwania:
2 godz. 30 minut - 2 przerwy

Wydarzenia

02 czerwca 2024, Niedziela
Godzina: 18:00
Miejsce: Bytom, Opera Śląska, Duża Scena Opery Śląskiej

Kup bilet

Obsada:

KITRI – Michalina DROZDOWSKA, Viridiana HERNANDEZ MARTINEZ

BASILIO – Douglas DE OLIVEIRA FERREIRA, Keisuke KOMORI

ULICZNA TANCERKA – Michalina DROZDOWSKA, Ai OKUNO

ESPADA – Douglas DE OLIVEIRA FERREIRA. Keisuke KOMORI

MATADORZY – Artur DMOCHOWSKI, Hodaka MAURYAMA, Keisuke SAKAI, Krzysztof SZCZYGIEŁ

DON KICHOT – Daniil ALEXANDROV, Zbigniew BILIŃSKI

SANCHO PANSA – Wojciech PACZYŃSKI

MERCEDES – Ellen BREMER, Sara GUARNIERI

KRÓLOWA DRIAD – Ai OKUNO, Mitsuki NODA

AMOR Monika LATUSEK, Kurara USHIZAKA

PRZYJACIÓŁKI KITRI – Kyoko ISHIHARA, Monika LATUSEK, Mitsuki NODA, Kurara USHIZAKA

PRZYJACIELE BASILIA – Karol PLUSZCZEWICZ oraz Paweł KRANZ, Patryk NOWACKI

CYGANKA – Ellen BREMER, Viridiana HERNANDEZ MARTINEZ, ALEKSANDRA PIOTROWSKA - ZARĘBA

CYGANIE – Hodaka MAURYAMA, Karol PLUSZCZEWICZ, Keisuke SAKAI oraz Sara GUARNIERI, Anna KMIECIK-SOKALLA, Sylwia KUBACKA-WERNER, Aleksandra LACH, Katarzyna NALEPA, Aleksandra PYTEL-PAJDZIK, Artur DMOCHOWSKI, Paweł KRANZ, Patryk NOWACKI, Krzysztof SZCZYGIEŁ

KSIĘŻNA – Aleksandra PIOTROWSKA-ZARĘBA

LORENZO, OJCIEC KITRI – Michał BAGNIEWSKI, Piotr STRZODKA

GAMACHE, BOGATY ZALOTNIK – Jacek DROZDOWSKI

WŁAŚCICIELKA TAWERNY – Jolanta WYSZKOWSKA

DAMY DWORU, KAWALEROWIE – Artyści Chóru Opery Śląskiej 

Soliści, Koryfeje i Zespół Baletowy, Artyści Chóru Opery Śląskiej i Uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. L. Różyckiego w Bytomiu oraz Orkiestra Opery Śląskiej pod dyrekcją Arifa Dadasheva

 

Spektakl, inspirowany legendarną powieścią Miguela Cervantesa opowiada historię Błędnego rycerza i jego wiernego giermka Sancho Pansa, którzy wędrują przez Hiszpanię. W jednej z wiosek spotykają parę zakochanych. Ubogi cyrulik Basilio kocha piękną Kitri. Dziewczyna ma już bogatego pretendenta do swojej ręki i… surowego ojca, dla którego ważne jest to, aby córka wyszła za mąż za zamożnego kandydata. Basilio jednak liczy, że uda mu się zdobyć fortunę i w ten sposób zaskarbić łaski ojca ukochanej. Don Kichot, którego misją jest ratowanie świata, chce im oczywiście pomóc.  Zwłaszcza, że widzi w Kitri swoją ukochaną, wymarzoną Dulcyneę…

Balet ma w sobie wiele humoru, a przygody bohaterów stają się impulsem do prezentowania popisowych wariacji solowych, duetów i tańców zespoło­wych. Dotyczy to zarówno prezentacji  w tańcach charakterystycznych typu cygański oraz tańce hiszpańskie jak fantango, seguidilla czy bolero. Jednocześnie mamy tu w pełni przedstawiony taniec klasyczny o najwyższym poziomie techniki.

Libretto: Marius Petipa według powieści Miguela Cervantesa

PROLOG

Don Kichot, naczytawszy się ksiąg o przygodach błędnych rycerzy, postanawia wyruszyć na poszukiwanie ideału piękna, jakim dla niego jest Dulcynea. Towarzyszy mu wierny sługa Sancho Pansa.

AKT I

Na placu hiszpańskiego miasteczka codzienny gwar i krzątanina. Kitri, córka właściciela gospody, Lorenza, tańczy z przyjaciółkami. Dziewczyna jest zakochana w Basiliu, ale jej ojciec nie zgadza się na małżeństwo z biednym cyrulikiem - swata jej na męża bogatego Gamacha. Na rynek wkracza niecodzienna postać: Don Kichot. Jest oczarowany tańczącą Kitri, która jawi mu się jako uosobienie Dulcynei. Składa jej rycerski hołd uwielbienia, który zostaje przyjęty z humorem. Wkrótce zręcznym manewrem Kitri znika wraz z Basiliem, a Lorenzo, Gamache i Don Kichot z Sancho Pansą rzucają się zanim w pogoń. W tawernie zebrali się matadorzy i lispada, adorujący uliczną tancerkę. Zainteresowanie wszystkich szybko przenosi się na tańczącą Mercedes. Uliczna tancerka nie chce dać za wygraną. Nieporozumienie przerywa pojawienie się Kitri 1 Basilia oraz całego goniącego ich towarzystwa. Lorenzo próbuje zmusić córkę do małżeństwa z Gamachem, co widząc Basilio - pozoruje samobójstwo. Lorenzo zmuszony przez Don Kichota, udziela błogosławieństwa Kitri i "umierającemu" Basiliowi. Chłopak natychmiast ożywa i młodzi uciekają. Oszukany Lorenzo i Gamache gonią ich, za nimi zaś podąża błędny rycerz z wiernym sługą.
Don Kichot jest przekonany, że to miłość wskrzesiła Basilia.

AKT II

Noc, Cyganie przy ognisku. W sam środek zabawy wpadają goniący Basilia i Kitri. Don Kichot dostrzega stojący nieopodal wiatrak i bierze go za wcielenie złych mocy. Rzuca się do walki, a wszyscy przerażeni uciekają. Sancho Pansa pielegnuje potłuczonego pana. Don Kichot jest oszołomiony; wydaje mu się, że Amor prowadzi go do krainy Driad. Jedną z nich jest Kitri- Dulcynea. Sancho cuci  Don Kichota. Oto pojawia się spacerująca po lesie para księżna z orszakiem, która zaprasza błędnego rycerza na zamek.

AKT III

Na zamku pojawiają się wszystkie znane nam postaci. W honorowym pojedynku Don Kichot zmusza natrętnego Gamacha do rezygnacji z ręki Kitri. Młodzi są szczęśliwi. Błędny rycerz w towarzystwie wiernego Sancho Pansy, udają się w dalszą drogę na poszukiwanie ideału piękna.

 

BCKino – Smak wolności

Kategoria: Bytomskie Centrum Kultury
Data: 2024-06-02
Godzina: 19:00:00
Podkategoria: BCKino
Bytomskie Centrum Kultury / 2024-06-02

Smak wolności – komedia, Ukraina, 2023; reż.: Oleksandr Berezan; obsada: Iryna Kudashova, Irma Vitovska, Tomasz Sobczak, Tetiana Malkova.

Młoda dziewczyna, kucharka Waria, traci pracę, ponieważ nikt nie chce jej wykwintnej kuchni w przydrożnej kawiarni. Miła, energiczna, dowcipna, ucieka jak najdalej od domu w poszukiwaniu spełnienia! Ale nieoczekiwane odkrycie – książka zapomnianej legendy ukraińskiej kuchni Olgi Franko – zmienia jej życie na zawsze!

Czas trwania: 116 min (Fundacja Luna Plus/Ukraina! Festiwal Filmowy)
Wiek: 15+ (napisy)
Bilety: 13 zł
Bilety ulgowe do zakupu w kasie biletowej: 10 zł (Bytomska Karta Seniora) i 8 zł (Karta Rodziny 3+)
Miejsce: sala Ki-Nowa (II piętro)

BCKino – Jedno życie

Kategoria: Bytomskie Centrum Kultury
Data: 2024-06-02
Godzina: 19:30:00
Podkategoria: BCKino, BCKino w samo południe
Bytomskie Centrum Kultury / 2024-06-02

Jedno życie – biograficzny, dramat, wojenny, Wielka Brytania, 2023; reż.: James Hawes; obsada: Antony Hopkins, Johnny Flynn, Helena Bonham Carter, Lena Olin.

Jest rok 1938, gdy młody Brytyjczyk Nicholas Winton podczas wizyty w Pradze odkrywa, że tysiące rodzin zbiegłych przed hitlerowcami z Niemiec i Austrii żyją tu w dramatycznych warunkach, często bez dachu nad głową i żywności. Niemiecka inwazja na Czechosłowację jest kwestią najbliższych tygodni, a wtedy los uchodźców będzie już przesądzony. Nicholas postanawia zrobić wszystko, co w jego mocy, by ocalić jak najwięcej potrzebujących. Wraz z grupą współpracowników organizuje transporty dzieci, które podążają z Pragi do Anglii w poszukiwaniu bezpiecznego schronienia. Jak wiele istnień uda się ocalić zanim granice zostaną zamknięte? Po 50 latach Nicholas wciąż wraca wspomnieniami do tamtych dni, zadając sobie pytania o los ocalonych i obwiniając się za to, że nie udało mu się ocalić wszystkich. Tymczasem niepodziewanie los dopisuje poruszający epilog do tej historii.

05.06 godz. 12.00 w ramach BCKino w samo południe. Na TEN seans bilety ulgowe do zakupu w kasie biletowej – 13 zł (Bytomska Karta Seniora).

Czas trwania: 110 min (Monolith Films – Kinoplex Silesia)
Wiek: 12+ (napisy)
Bilety: 15 zł 
Miejsce: sala Gloria (I piętro)

Zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka

Miejsce: Staw ŁAN przy ul. Cegielnianej w Bytomiu
Kategoria: Miasto
Data: 2024-06-02
Godzina: 8:00

Polski Związek Wędkarski koło Bytom, sekcja PZW CENTRUM organizuje zawody wędkarskie dla dzieci z okazji Dnia Dziecka. Zawody odbędą sie 2 czerwca na stawie ŁAN przy ul. Cegielnianej w Bytomiu.

Program zawodów:

Zbiórka zawodników - 8.00;

Losowanie stanowisk - 8.30;

Rozpoczecie zawodów - 9.00

Zakonczenie zawodów - 12.00

Wreczenie pucharów oraz nagród - 13.00

 
do góry