Kalendarium
terminarz dnia 29.06.2023
Repertuar Teatru Rozbark na czerwiec
Pałac w Miechowicach zaprasza na czerwcowe imprezy
Pałac Tiele - Wincklerów w Bytomiu - Miechowicach zaprasza na kolejne wydarzenia, które zaplanowano w czerwcu. W programie nie zabraknie warsztatów szydełkowania, malarskich oraz pracy, spotkań autorskich, a także wernisażu wystawy. Z najciekawiej zapowiadających się wydarzeń zapraszamy na: spotkanie autorskie z Markiem Blautem 3 czerwca, który będzie promował swoją książkę „Depozyt”, wernisaż wystawy Marcina Świądera 23 czerwca oraz spotkanie z operą zaplanowane na 24 czerwca.
Wśród innych ciekawych imprez zaplanowanych w Pałacu w Miechowicach będą: przyrodniczo - historyczna gra terenowa dla uczniów szkół podstawowych, cykl warsztatów „Chciałabym zmienić pracę, ale nie wiem, jak to się teraz robi”, które poprowadzi Aleksandra Dobkiewicz oraz warsztaty z Elą Salamon - Cygan „Tu się hekluje”.
Warto dodać, że w Pałacu w Miechowicach cały czas odbywają się cykliczne zajęcia, jak możliwość zwiedzania pałacu czy salsa dla kobiet.
Szczegóły dostępne są w Programie Imprez Pałacu Tiele-Wincklerów zaplanowanych na czerwiec - Zobacz Program
"Beboki" - wystawa prac Grzegorza Chudego

Na wystawie prezentowane są akwarele z katowickimi bebokami, które w swojej artystycznej formie są najbardziej zbliżone do postaci komiksowych. Nie są to jednak beboki, które straszą śląskie bajtle. To tak naprawdę sympatyczne stwory, które udają bycie strasznymi po to aby ludzie dawali im przysłowiowy „święty spokój”.
Grzegorz Chudy - katowicki malarz-akwarelista. Ilustrator, konferansjer, muzyk, nauczyciel języka polskiego i języka śląskiego dla najmłodszych. Głównym motywem jego twórczości są surrealistyczne wariacje na temat Górnego Śląska, jednak aby nie zamykać się w świecie familoków, hałd i kopalń często tworzy cykle obrazów związane z jego podróżami. Charakterystycznym podpisem na jego akwarelach jest symboliczny czerwony balonik. Twórczość Grzegorza Chudego przepełniona jest żartem, ironią i satyrycznym spojrzeniem na świat. Jego sztuka, potrafi lekko traktować o sprawach poważnych i poważnie o sprawach lekkich.
Wystawa "Dziel i łącz"

„Dziel i łącz” - wystawa Tytusa Szabelskiego-Różniaka. Kurator wystawy: Piotr Lisowski. Bilety: 1 - 3 zł
Wystawa Tytusa Szabelskiego-Różniaka składa się z fotografii, filmów i minimalistycznej instalacji wyznaczającej linie wyklejone na podłodze galerii.
Tytus Szabelski-Różniak w swoich badaniach podąża za ciągami i architekturą komunikacyjno-graniczną, skupiając się na odwrotności ich funkcji. Interesuje go aspekt dzielenia, kontroli i kanalizowania ruchu, a nie sposób łączenia, naprawiania szkód środowiskowych czy przyspieszenia komunikacji. Nie jest to zatem projekt dokumentalny, ale bardziej metaforyczna opowieść rzutująca na dwuznaczną rolę tego typu infrastruktury i jej działania. Zawarta w tytule wystawy parafraza starożytnej dewizy divide et impera próbuje zwrócić uwagę na tę odwróconą perspektywę oraz korelację między niedostępnością środowisk naturalnych a skalą autonomii zamieszkujących je ludzi.
Wystawa „Owoc granatu”
„Owoc granatu” - wernisaż wystawy Barbary Gryki i Agaty Konarskiej. Kuratorki wystawy: Agata Cukierska, Katarzyna Kalina. Bilety: 1 - 3 zł
W projekcie „Owoc granatu” Barbara Gryka współpracuje z twórczynią wirtualnych doświadczeń Agatą Konarską.
Wspólne działanie rozpoczynają od postawienia pytania, czy da się zbudować szczęście, nawiązując do wizji idealnego miasta autorstwa renesansowego filozofa Tomasza Campanelli. Celem jego utopijnej wizji, określonej jako Miasto Słońca, było opisanie ustroju, w którym życie ludzkie będzie w największym możliwym stopniu bliskie stanowi natury. Pytanie o idealne miejsce do życia artystki zadają również dzieciom, które w wyniku wojny w Ukrainie musiały opuścić swój kraj.
Klub Wina z Aureliuszem Traczem
Klub Wina z Aureliuszem Traczem. Bilet: 40 zł
BCKino - Asteroid City

Asteroid City – komedia, dramat, USA, 2021; reż.: Wes Anderson; Obsada: Scarlett Johansson, Tom Hanks, Jason Schwartzman, Jeffrey Wright, Tilda Swinton, Adrien Brody.
Produkcja rozgrywa się w fikcyjnym amerykańskim, pustynnym mieście około 1955 roku. Do miejscowości przyjeżdżają uczniowie i rodzice z całego kraju, aby wziąć udział w konwencji. Konwencja jednak zostaje spektakularnie zakłócona przez zmieniające się na świecie wydarzenia
Czas trwania: 139 min (UIP)
Sala Gloria (I piętro)