• język migowy
  • BIP

Kalendarium

terminarz dnia 29.03.2023

BeGreen Bytom

Miejsce: Bytom (Bytomskie szkoły, Rezerwat Segiet, Dolina Bytomki)
Kategoria: Edukacja
Data: 2022-09-01 - 2023-06-30

Edukacyjne działania warsztatowe i praktyczne, ukierunkowane na promocję zachowań ekologicznych, poszerzanie wiedzy na temat środowiska naturalnego, ochronę klimatu a także prawne aspekty ochrony środowiska

Kim jest młody obywatel/ka

Miejsce: Bytom, Katowice, inne miasta regionu w przypadku konsultacji młodzieżowych
Kategoria: Edukacja
Data: 2022-11-01 - 2024-09-30

Projekt przygotowujący do włączenia młodzieży w działania obywatelskie w regionie śląskim

Społeczna Akademia Ekologiczna - Śląsk przeciwko pustynnieniu

Miejsce: Bytom, Katowice, Cieszyn
Kategoria: Edukacja
Data: 2022-11-20 - 2024-02-29

Głównym celem inicjatywy, która obejmie m.in. kurs kompetencji liderskich, seminaria eksperckie, oraz konferencje młodzieżowe z udziałem lokalnych decydentów, jest zwiększenie świadomości zachodzących zjawisk klimatycznych, w tym pustynnienia, oraz krzewienie poczucia obywatelskiej odpowiedzialności za środowisko wśród młodych mieszkańców województwa śląskiego.

Młodzieżowa Akademia Demokracji Lokalnej

Miejsce: Bytom, Gliwice, Katowice, Dąbrowa Górnicza, Siemianowice Śląskie, Mikołów, Cieszyn
Kategoria: Edukacja
Data: 2022-11-20 - 2023-11-30

Projekt skierowany do 35-osobowej grupy projektowej, ukierunkowany na zgłębianie znaczenia demokracji i instytucji demokratycznych i wpisujący się w obchody Europejskiego Roku Młodzieży, obejmie m.in. takie formy przekazu jak konsultacje, webinary i podcasty.

Think Tanks - chance for Youth

Miejsce: Bytom, Katowice, Vsetin, Karvina, Tesin, Ateny
Kategoria: Edukacja
Data: 2023-01-02 - 2024-12-31

"Think Tanks - chance for Youth" to projekt, którego celem jest zwiększenie realnego wpływu młodzieży na kształtowanie rzeczywistości w średniej i dalekiej perspektywie, oraz rozwiązanie słabej reprezentacji młodzieży z mniejszymi szansami w aktywnej partycypacji.

Pałac w Miechowicach zaprasza na marcowe imprezy

Miejsce: Pałac w Miechowic, ul. Dzierżonia 30, Bytom - Miechowice
Kategoria: Pałac w Miechowicach
Data: 2023-03-02 - 2023-03-29
Pałac w Miechowicach  / 2023-03-02

Pałac Tiele - Wincklerów w Bytomiu - Miechowicach zaprasza na kolejne wydarzenia, które zaplanowano w marcu. W programie nie zabraknie zajęć teatralnych, wernisaży wystawy, warsztatów artystycznych, ale również spotkań historycznych, koncertu oraz warsztatów dla dzieci i młodzieży. W spotkaniach i warsztatach wezmą udział między innymi: Aleksandra Dzazga, która poprowadzi zajęcia teatralne, Agnieszka Bieda, odpowiedzialna za spotkania z młodzieżą, Anna Lenias, która poprowadzi spotkanie z książką dla najmłodszych oraz Anna Seemann - Majorek, która opowie o życie i działalności Matki Ewy z Miechowic.

Zapraszamy także na koncert Stanisława Pielczyka - pozytyw organowy, który poprowadzi Jacek Woleński oraz warsztaty kaletnicze, w których Justyna Liszkowska opowie o galanterii skórzanej. Warto dodać, że w Pałacu w Miechowicach cały czas odbywają się cykliczne zajęcia, jak możliwość zwiedzania pałacu czy salsa dla kobiet.

Szczegóły dostępne są w Programie Imprez Pałacu Tiele-Wincklerów zaplanowanych na marzec - Zobacz Program

"Górnośląskie kroszonki 2023"

Miejsce: Muzeum Górnośląskie w Bytomiu
Kategoria: Kultura
Data: 2023-03-18 - 2023-04-30

Jedna z flagowych wystaw Muzeum Górnośląskiego, która na stałe wpisała się w kalendarz muzealnych imprez organizowanych przez tę instytucję. Trwającą od 18 marca do 30 kwietnia ekspozycję poprzedzi konkurs, cieszący się wśród kroszonkarzy dużą popularnością. Co roku bierze w nim udział ok. 50 artystów, reprezentujących różne pokolenia, a wszystkie zgłoszone do konkursu prace prezentowane są następnie na wystawie pokonkursowej. Serdecznie zapraszamy!

Finał konkursu na Logo Stowarzyszenia Stolarzowickich Gospodyń

Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 47 w Bytomiu, ul. Kościuszki 4, 41-936 Bytom
Kategoria: Kultura
Data: 2023-03-29

Konkurs promujący kulturę i cele statutowe Stowarzyszenia, skierowany do uczniów lokalnych szkół podstawowych, którego finał odbędzie sie podczas Dni Otwartych w SP47

Charytatywny Kiermasz Wielkanocny

Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 26, ul. Nickla 19
Kategoria: Miasto
Data: 2023-03-29
Godzina: 16.30 - 19.00
Miasto / 2023-03-29

Do nabycia będą ręcznie wykonane ozdoby wielkanocne oraz domowe wypieki, które przygotowali nauczyciele i rodzice. Kiermasz uświetni występ szkolnego chóru oraz gry i zabawy.

- Jest to charytatywny jarmark wielkanocny, który organizujemy z myślą o wsparciu naszych uczniów - Hani, Stasia i Szymona, którzy walczą z chorobą.  Zapraszamy wszystkich, którzy chcą wesprzeć naszych uczniów i spędzić razem czas w radosnej atmosferze - zachęca Rada Rodziców przy SP nr 26.

 

 

BCKino - W gorsecie

Kategoria: Bytomskie Centrum Kultury
Data: 2023-03-29
Godzina: 17:00:00
Podkategoria: BCKino
Bytomskie Centrum Kultury / 2023-03-29

W gorsecie - biograficzny, kostiumowy; Austria, Francja, Niemcy, Luksemburg, 2022; reż.: Marie Kreutzer; obsada: Vicky Krieps, Colin Morgan, Alma Hasun.

Piękna i charyzmatyczna Sisi po ponad dwóch dekadach ma już serdecznie dość spiętego świata austriackiej monarchii, a reprezentowanie cesarstwa to ostatnia rzecz, na jaką ma ochotę. O wiele bardziej ekscytująca wydaje jej się dekadencja – wyrusza więc w wielką podróż po Europie, aby spotkać się z dawnymi przyjaciółmi (i rozniecić na nowo dawne fascynacje). Jednak dworskie obowiązki wzywają ją z powrotem, a jej próby uczynienia życia bardziej ekscytującym wywołują szok i zgorszenie. Czy Sisi wymyśli sposób na to, by mogła żyć tak, jak naprawdę chce?
Czas trwania: 113 min. (M2 Films – Kinoplex-Silesia)

 

BCKino - Szkoła magicznych zwierząt

Kategoria: Bytomskie Centrum Kultury
Data: 2023-03-29
Godzina: 17:15:00
Podkategoria: BCKino, Dla dzieci i młodzieży
Bytomskie Centrum Kultury / 2023-03-29

Szkoła magicznych zwierząt – familijny Austria, Niemcy; 2021; reż.: Gregor Schnitzler
Ida nie czuje się pewnie w nowej klasie. Jej wychowawczyni wie jednak, jak sprawić, żeby dziewczynka poczuła się lepiej w szkolnej ławce. Pomoże w tym trochę magii – Ida zaprzyjaźnia się z lisem, a kompanem jej nieśmiałego kolegi Benniego staje się żółw. Zwierzęta są obdarzone niezwykłymi zdolnościami: mówią ludzkim głosem, wykonują sztuczki i są chętne do zabawy. Tymczasem na szkolnych korytarzach zaczyna dochodzić do tajemniczych kradzieży. Znakiem charakterystycznym ich sprawcy jest duży, żółty uśmiech. Dziewczynka wraz z nowymi kolegami próbuje ustalić, kim jest złodziej. Bez przyjaciół – także tych zwierzęcych – nie rozwiązałaby zagadki, a ustalenie winnego w pojedynkę byłoby czarną magią!
Czas trwania: 93 min. (Stowarzyszenie Nowe Horyzonty)

 

BCKino - Sundown

Kategoria: Bytomskie Centrum Kultury
Data: 2023-03-29
Godzina: 19:30:00
Podkategoria: BCKino
Bytomskie Centrum Kultury / 2023-03-29

Sundown – dramat, Meksyk, Francja, Szwecja 2021; reż.: Michel Franco; obsada: Tim Roth, Charlotte Gainsbourg, Iazua Larios, Henry Goodman.

Alice i Neil spędzają urlop w słynnym meksykańskim kurorcie. Luksusową sielankę przerywa niespodziewany telefon, który zmusi ich do zmiany planów, a w głowie Neila pojawi się pokusa, by całkowicie zmienić swoje życie. Rozgrywający się pomiędzy luksusem i nędzą, przywilejem i jego brakiem, pełnią życia i jego zachodem „Sundown” stawia najważniejsze pytania o to, co naprawdę czyni nas szczęśliwymi. Pieniądze? Miłość? Więzi? A może ich brak?
Czas trwania: 83 min. (Gutek Film – Kinoplex-Silesia)

 

 
do góry