• język migowy
  • BIP

Kalendarium

terminarz dnia 25.03.2023

Pałac w Miechowicach zaprasza na marcowe imprezy

Miejsce: Pałac w Miechowic, ul. Dzierżonia 30, Bytom - Miechowice
Kategoria: Pałac w Miechowicach
Data: 2023-03-02 - 2023-03-29
Pałac w Miechowicach  / 2023-03-02

Pałac Tiele - Wincklerów w Bytomiu - Miechowicach zaprasza na kolejne wydarzenia, które zaplanowano w marcu. W programie nie zabraknie zajęć teatralnych, wernisaży wystawy, warsztatów artystycznych, ale również spotkań historycznych, koncertu oraz warsztatów dla dzieci i młodzieży. W spotkaniach i warsztatach wezmą udział między innymi: Aleksandra Dzazga, która poprowadzi zajęcia teatralne, Agnieszka Bieda, odpowiedzialna za spotkania z młodzieżą, Anna Lenias, która poprowadzi spotkanie z książką dla najmłodszych oraz Anna Seemann - Majorek, która opowie o życie i działalności Matki Ewy z Miechowic.

Zapraszamy także na koncert Stanisława Pielczyka - pozytyw organowy, który poprowadzi Jacek Woleński oraz warsztaty kaletnicze, w których Justyna Liszkowska opowie o galanterii skórzanej. Warto dodać, że w Pałacu w Miechowicach cały czas odbywają się cykliczne zajęcia, jak możliwość zwiedzania pałacu czy salsa dla kobiet.

Szczegóły dostępne są w Programie Imprez Pałacu Tiele-Wincklerów zaplanowanych na marzec - Zobacz Program

"Górnośląskie kroszonki 2023"

Miejsce: Muzeum Górnośląskie w Bytomiu
Kategoria: Kultura
Data: 2023-03-18 - 2023-04-30

Jedna z flagowych wystaw Muzeum Górnośląskiego, która na stałe wpisała się w kalendarz muzealnych imprez organizowanych przez tę instytucję. Trwającą od 18 marca do 30 kwietnia ekspozycję poprzedzi konkurs, cieszący się wśród kroszonkarzy dużą popularnością. Co roku bierze w nim udział ok. 50 artystów, reprezentujących różne pokolenia, a wszystkie zgłoszone do konkursu prace prezentowane są następnie na wystawie pokonkursowej. Serdecznie zapraszamy!

Akademickie Mistrzostwa Polski we Wspinaczce Sportowej

Miejsce: Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych Skarpa Bytom, Bytom - Rozbark, ul. Kilara
Kategoria: Sport
Data: 2023-03-24 - 2023-03-26
Godzina: 8:00
Sport / 2023-03-24

Jedna z największych w Polsce imprez wspinaczkowych już w najbliższy weekend odbędzie się w naszym mieście. Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych w Bytomiu - Rozbarku będzie gościć od 24 do 26 marca najlepszych zawodników i zawodniczki, którzy będą rywalizować w Akademickim Mistrzostwach Polski we Wspinaczce Sportowej. W imprezie weźmie udział około 350 zawodników i zawodniczek z 42 uczelni z całego kraju. Jedną z czołowych zawodniczek, jakie zobaczymy podczas zawodów w Skarpie Bytom będzie Natalia Kałucka, brązowa medalistka mistrzostw Europy we wspinaczce na szybkość.

Zawody są jedną z najważniejszych i najbardziej prestiżowych imprez w corocznym kalendarzu Akademickiego Związku Sportowego oraz Polskiego Związku Alpinizmu. Co roku w wydarzeniu biorą udział najlepsi zawodnicy w tej dyscyplinie sportowej - uczestnicy oraz medaliści zarówno juniorskich, jak i seniorskich mistrzostw Polski, mistrzostw Europy oraz mistrzostw świata. Sam cykl Akademickich Mistrzostw Polski stanowi największą i najważniejszą formę rywalizacji sportowej środowiska akademickiego w Polsce.

Uczelnie współzawodniczą ze sobą w 45 dyscyplinach. Łącznie w ramach Akademickich Mistrzostw Polski w każdym sezonie odbywa się blisko 80 imprez. W Akademickim Mistrzostwach Polski we Wspinaczce Sportowej, które rozegrane zostaną w Bytomiu - Rozbarku wystąpi prawie 350 zawodniczek i zawodników z 42 uczelni całego kraju, którzy będą rywalizować w bulderingu, zawodach na trudność oraz na czas.

Patronat honorowy nad Akademickimi Mistrzostwami Polski we Wspinaczce Sportowej objął Prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Zawody są otwarte dla publiczności. Zapraszamy w piątek i sobotę od 8:00 do 16:00 /eliminacje w poszczególnych konkurencjach/, zaś od 17:00 do 21:00 na finały. Z kolei w niedzielę eliminacje zaplanowano od 8:00 do 13:30, zaś finały i zakończenie imprezy od 14:00 do 15:00.

XVIII Międzynarodowy Festiwal Modeli Redukcyjnych

Miejsce: Hala na Skarpie, ul. Frycza-Modrzewskiego
Kategoria: Miasto
Data: 2023-03-25
Godzina: 13.00 - 17.00

Mogą być z polistyrenu, kolorowych metali, żywicy czy drewna, wykonane technikami, jakie wykorzystuje się w jubilerstwie, elektronice, rzeźbiarstwie czy malarstwie. Mowa o plastikowych modelach redukcyjnych, które 25 i 26 marca opanują Bytom w ramach XVIII Międzynarodowego Festiwalu Modeli Redukcyjnych Bytom 2023.

Konstruowanie, dopasowywanie i klejenie to ich pasja. Każdego dnia potrafią spędzić wiele godzin nad modelem, by później pokazać go światu np. podczas bytomskiego konkursu. Zawody, które odbędą się w Hali na Skarpie przy ul. Frycza Modrzewskiego w Szombierkach, są doskonałą okazją do zaprezentowania umiejętności z zakresu modelarstwa.

W tym roku na ekspozycji zobaczymy prace około 350 modelarzy m.in. z Polski, Czech, Słowacji, Szwecji, Litwy, Węgier.

Samoloty, pojazdy, okręty i wszelkiego rodzaju inne obiekty będzie można zobaczyć w sobotę od 13.00 do 17.00 i w niedzielę od 9. 00 do 12.00. Organizatorem imprezy, nad którą honorowy patronat objął prezydent Mariusz Wołosz jest Sekcja Modelarska Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Bytomiu i Uczniowski Klub Sportowy "Karb".

BCKino - Sundown

Kategoria: Bytomskie Centrum Kultury
Data: 2023-03-25
Godzina: 19:30:00
Podkategoria: BCKino
Bytomskie Centrum Kultury / 2023-03-25

Sundown – dramat, Meksyk, Francja, Szwecja 2021; reż.: Michel Franco; obsada: Tim Roth, Charlotte Gainsbourg, Iazua Larios, Henry Goodman.

Alice i Neil spędzają urlop w słynnym meksykańskim kurorcie. Luksusową sielankę przerywa niespodziewany telefon, który zmusi ich do zmiany planów, a w głowie Neila pojawi się pokusa, by całkowicie zmienić swoje życie. Rozgrywający się pomiędzy luksusem i nędzą, przywilejem i jego brakiem, pełnią życia i jego zachodem „Sundown” stawia najważniejsze pytania o to, co naprawdę czyni nas szczęśliwymi. Pieniądze? Miłość? Więzi? A może ich brak?
Czas trwania: 83 min. (Gutek Film – Kinoplex-Silesia)

 

XVIII Międzynarodowy Festiwal Modelarski - Bytom 2023

Miejsce: Hala sportowa "Na Skarpie", ul. Frycza - Modrzewskiego 5a, Bytom
Kategoria: Edukacja
Data: 2023-03-25 - 2023-03-26
Godzina: 8.00 - 17.00

Organizatorzy festiwalu zapraszają na wystawę konkursową i prezentację dorobku modelarzy indywidualnych oraz zrzeszonych w organizacjach i klubach modelarskich w kraju i za granicą. Wśród imprez towarzyszących znajdują się m. in. wystawy klubowe, warsztaty modelarskie i giełda modelarska.

Międzynarodowy Festiwal Modeli Redukcyjnych

Miejsce: Hala na Skarpie w Bytomiu - Szombierkach przy ul. Frycza Modrzewskiego
Kategoria: Kultura
Data: 2023-03-25 - 2023-03-26
Godzina: 9:00

Zapraszamy do Hali na Skarpę 25 i 26 marca na kolejną edycję Międzynarodowego Festiwalu Modeli Redukcyjnych. Więcej informacji na fanpage Festiwalu Modeli Redukcyjnych

 
do góry