• język migowy
  • BIP

Kalendarium

terminarz dnia 22.05.2022

Wystawa przyrodnicza w Muzeum Górnośląskim

Miejsce: Muzeum Górnośląskie w Bytomiu
Kategoria: Muzeum Górnośląskie
Data: 2022-04-01 - 2022-12-31
Muzeum Górnośląskie / 2022-04-01

Wilk, foka brodata, struś czerwonoskóry i inni zapraszają na nową wystawę “Od Darwina do banku DNA. Przyroda w Muzeum”. Na ekspozycji zostały zaprezentowane szczególnie cenne i efektowne eksponaty z liczącego sobie 1,5 miliona obiektów zbioru Działu Przyrody Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu. Wystawa znajdująca się w budynku przy ulicy Korfantego 34 będzie czynna do 31 grudnia. Zapraszamy!

We wtorek 29 marca została otwarta nowa czasowa wystawa, na której można zobaczyć dermoplasty (spreparowane okazy) takich zwierząt jak: łoś, szop, puchacz, mewa, ślepowron, zimorodki, papugi, liczne motyle, głuszec, jemiołuszka, uszatka, myszołów, czy płomykówka. W jednej z sal wystawowych eksponowane są także kości wymarłych zwierząt. W największych gablotach umieszczono czaszki między innymi nosorożca białego i żyrafy sawannowej.

Ciekawostką wystawy są niewątpliwie eksponaty z minionych epok geologicznych, dokumentujące życie na Ziemi. Nie brakuje amonitów z okresu mezozoiku, widłaków i paprotników z paleozoiku. Będzie można również zobaczyć niepozornie wyglądające, odkryte na terenie Ameryki Północnej ślady sinic, liczące 2 mld 200 mln lat!

Zwiedzający wystawę będą mieli okazję zapoznać się ze współczesnym warsztatem pracy przyrodnika. Dowiedzą się co to takiego pułapka wielosegmentowa, jak wygląda lampa do nocnych połowów owadów lub sito entomologiczne i z czego składa się zestaw do pobierania materiału do badania DNA zwierząt. Nie zabraknie również powrotu do przeszłości. Zobaczyć będzie można jak wyglądał gabinet przyrodnika sprzed 100 lat i jak tworzono kolekcje w czasach naszych pradziadków.

Pałac w Miechowicach zaprasza na majowe imprezy

Miejsce: Pałac w Miechowic, ul. Dzierżonia 30, Bytom - Miechowice
Kategoria: Pałac w Miechowicach
Data: 2022-05-02 - 2022-05-26
Pałac w Miechowicach  / 2022-05-02

Pałac Tiele - Wincklerów w Bytomiu - Miechowicach zaprasza na kolejne wydarzenia, które zaplanowano w maju. W programie nie zabraknie imprez związanych ze Świętem Flagi, spotkań autorskich, możliwości zwiedzania wystaw, spacerów ekologicznych, zajęć technicznych, warsztatów projektowania gadżetów oraz Nocy Muzeów.

Szczegóły dostępne są w Programie Imprez Pałacu Tiele-Wincklerów zaplanowanych na maj - Zobacz Program

Dni Otwarte na Wydziale Teatru Tańca

Miejsce: Wydział Teatru Tańca, ul. Piłsudskiego 24a.
Kategoria: Edukacja
Data: 2022-05-20 - 2022-05-22

Wszystkich kandydatów zapraszamy na Dni Otwarte, które odbędą się 20-22.05 w siedzibie Wydziału Teatru Tańca przy ul. Piłsudskiego 24a.

Harmonogram:

20.05 (piątek)

11:00-12:30 Techniki tańca współczesnego - dr Anna Piotrowska (sala 305)
13:00-14:30 Techniki tańca współczesnego - mgr Agnieszka Bednarz-Tyran (sala 305)
15:00-16:30 Techniki tańca współczesnego - dr Sylwia Hefczyńska-Lewandowska (sala 307)
16:30-17:30 Przerwa obiadowa
18:00-21:00 Prezentacja spektaklu dyplomowego studentów IV roku  “Do jutra, do jutra!” reż. M. Sajur w Teatrze ROZBARK

21.05 (sobota)

10:00-12:00 Warsztat z elementarnych zajęć aktorskich - mgr Piotr Bułka (sala 204)
12.30-14.00 Warsztat “Wymowa w Ruchu - Ruch w Wymowie” - dr hab. Józefa Zając-Jamróz (sala 108)
14:00-15:00 Przerwa obiadowa
15:00-16:30 Taniec współczesny/ Partnerowanie - Natalia Myczewska (sala 305)
17:00-18:30 Prezentacja fragmentu Laboratorium Inspiracji i Innowacji Twórczych (LIIT) - dr hab. Grzegorz Mielczarek (sala 307)
20:00-24:00 Jam Session w Teatrze ROZBARK

22.05 (niedziela)

10:00-11:30 Wykład “Teatr tańca, czyli jak ciało do nas mówi” - mgr Anna Duda (sala 203)
10:30-12:00 Techniki tańca klasycznego - mgr Anna Kaczmarczyk (sala 305)
12:30-14:00 Techniki tańca współczesnego - Marek Szajnar (sala 305)
14:30-15:30 Spotkanie z Samorządem Studenckim (sala 105)
16:00-17:30 Warsztat aktorski “Uważność i emocjonalność” - Mateusz Wróblewski (sala 204)

Na warsztaty obowiązują zapisy. Zgłoszenia będą przyjmowane do 16.05.2022 (poniedziałek) pod adresem mailowym: W treści wiadomości należy zgłosić:

  • informację o wybranych warsztatach i terminie
  • imię i nazwisko oraz dane kontaktowe (adres mailowy, numer telefonu)

Szklane arcydzieła w Muzeum Górnośląskim

Miejsce: Muzeum Górnośląskie w Bytomiu
Kategoria: Muzeum Górnośląskie
Data: 2022-05-22
Godzina: 12:30

Szkło z kolekcji Muzeum Górnośląskiego - to kolejna ekspozycja bytomskiej placówki, na którą złoży się blisko sto wyrobów pochodzących z rożnych okresów historycznych. Na oprowadzanie kuratorskie po tej wyjątkowej wystawie zapraszamy 22 maja o godzinie 12:30 do gmachu przy pl. Sobieskiego 2.

Szklane arcydzieła w Muzeum Górnośląskim

- Ekspozycja to nie tylko pokaz historycznych obiektów muzealnych. To także stworzenie przestrzeni, w której goszczące w Muzeum osoby poczują się jak u siebie, odnajdując obiekty z własnych wspomnień. Część prezentowanych przedmiotów pochodzić będzie bowiem ze zbiorów prywatnych pracowników Muzeum Górnośląskiego - czytamy w opisie wystawy.

Spacer Archeologiczny śladami kościołów bytomskiej starówki

Miejsce: Zbiórka pl. Jana III Sobieskiego 2 przed Muzeum Górnośląskim
Kategoria: Muzeum Górnośląskie
Data: 2022-05-22
Godzina: 12:30

W niedzielę, 22 maja o 12.30 odbędzie się spacer archeologiczny, w ramach którego zobaczymy kościoły bytomskiej starówki, a także poznamy ich historię. O dziejach czterech kościołów w samym centrum miasta opowie Jarosław Święcicki z Muzeum Górnośląskiego. Koszt spaceru: 2 zł. Zbiórka na pl. Jana III Sobieskiego 2 przed Muzeum Górnośląskim.

Foto

Napój miłosny

Miejsce: Chorzów, Chorzowskie Centrum Kultury
Kategoria: Opera Śląska
Data: 2022-05-22
Godzina: 18:00
Gaetano Donizetti
Premiera: 14 grudnia 2019 r.

kierownictwo muzyczne premiery: Franck Chastrusse Colombier
reżyseria: Karolina Sofulak
choreografia / ruch sceniczny: Monika Myśliwiec
scenografia / reżyseria świateł: Katarzyna Borkowska
kostiumy: Ilona Binarsch
kierownictwo chóru: Krystyna Krzyżanowska-Łoboda
kierownictwo baletu: Grzegorz Pajdzik
asystent dyrygenta: Piotr Wacławik
asystent reżysera: Bernadeta Maćkowiak
asystent scenografa / kierownik produkcji: Dagmara Walkowicz-Goleśny
korepetytor solistów: Larisa Czaban, Michał Krivoruchko

___

Spektakl dostepny na platformie vod.opera-slaska.pl

W spektaklu transmitowanym online wystąpili:

Adina
Gabriela GOŁASZEWSKA
Nemorino
Andrzej LAMPERT
Belcore
Stanislav KUFLYUK
Doktor Dulcamara
Adam WOŹNIAK
Gianetta
Marta HUPTAS
Asystentka Doktora Dulcamary
Michalina DROZDOWSKA
Windziarz
Karol PLUSZCZEWICZ

Soliści, Chór, Orkiestra oraz Balety Opery Śląskiej pod dyrekcją Francka Chastrusse Colombiera

 

Opera komiczna w 2 aktach

Czas trwania:
2 godz. 30 min. - 1 przerwa

OBSADA:

Adina - Adriana FERFECKA, Gabriela GOŁASZEWSKA

Nemorino - Andrzej LAMPERT, Tomasz DZIWISZ, Adam SOBIERAJSKI

Belcore - Stanisław KUFLYUK, Kamil ZDEBEL

Doktor Dulcamara - Bogdan KUROWSKI, Adam WOŹNIAK, Zbigniew WUNSCH

Gianetta - Leokadia DUŻY, Marta HUPTAS, Anna NOWORZYN-SŁAWIŃSKA

Asystentka Doktora Dulcamary - Michalina DROZDOWSKA, Maja LISZCZYK

Windziarz - Karol PLUSZCZEWICZ, Gabriel RAVENSCROFT

 

Historia miłości Adiny i Nemorino – w wersji reżyserskiej Karoliny Sofulak toczy się w hotelu i… nie jest to przypadek. Reżyserka, przyznała iż inspirowała się kinem Wesa Andersona, a szczególnie filmem „Grand Budapest Hotel”. Adina jest szefową placówki, a zakochany Nemorino to skromny boy hotelowy. Chcąc zdobyć jej serce , Nemorino daje się zwieść obietnicom Doktora Dulcamary, który sprzedaje mu tajemniczy eliksir. Aby jednak wzbudzić uczucie, musi nie tylko zdobyć względy Adiny, ale także pokonać  rywala, którym jest Belcore. Czy pomoże mu w towar zakupiony u Dulcamary?  Wartka akcja, pełna komicznych sytuacji, zaprezentowana jest w przepięknej oprawie bel canto.

Media o "Napoju miłosnym"

W tej pogoni za intrygą są chwile, gdy Sofulak rozrzedza narrację i pozwala w pełni oddać się zachwytom nad talentami młodej obsady. Brawa należą się Gabrieli Gołaszewskiej – sopranowi o wielkiej delikatności, ale potrafiącemu uderzyć w dramatyczne tony. W artystce tej drzemie duży ładunek seksapilu, stąd najpiękniejszy duet stworzyła nie z Nemorinem, a z wyglądającym jak Dracula Doktorem Dulcamarem (Adam Woźniak). Dynamika miłosnej relacji jest wdzięcznym fabularnym tworzywem, ale nie daje się łatwo nagiąć do tradycyjnej narracyjnej struktury, wymyka się, opowiada o miłości i małżeństwie niejako na opak. Sofulak na swój sposób lepi z tego operę feministyczną, pokpiwając przy okazji ze zlaicyzowanego zachodu szukającego na siłę duchowej odnowy. (Alexandra Kozowicz, Gazeta Wyborcza, "Napój miłosny" ze szczyptą egzotyki. Na afiszu Opery Śląskiej w Bytomiu)

Odkryciem Łukasza Goika, dyrektora Opery Śląskiej jest Gabriela Gołaszewska. Artystka zdobyła już liczne nagrody i wyróżnienia na konkursach wokalnych, a warsztat doskonali pod czujnym okiem jednego z najlepszych polskich pedagogów – prof. Jolanty Janucik. I słychać, że mamy do czynienia z pięknym sopranem, z głosem o ogromnym potencjale. (...) Świetny był Stanisław Kuflyuk. Zaczął od mocnego wejścia (polecam sprawdzić, jak wkracza – choć to nie najlepsze słowo – na scenę – na premierze dostał za to brawa, które jeszcze wzmacniał zachęcającym gestem w kierunku publiczności – pokochaliśmy go od razu) a potem w pełni wykorzystywał swoje wszystkie atuty – nie tylko wokalne, by stworzyć pełnokrwistą postać. Jednak show skradł Adam Woźniak w roli Dulcamary. Doskonałe przygotowanie wokalne, choć jego partia jest wymagająca, pozwoliło mu podczas spektaklu skupić się na grze aktorskiej. (Kinga Wojciechowska, Presto, Hotelowy romans w operze)

"Napój miłośny" to prosta, lecz ciekawa opowieść, w którą wpleciono wiele intertekstualnych nawiązań. Jednym z pierwszych jest celtycka legenda „Dzieje Tristana i Izoldy", w której to pojawia się tytułowy napój miłosny. Trunek ten nie przyniósł jednak szczęścia Tristanowi. W przypadku Nemorina trudno z kolei mówić o skuteczności magicznego trunku, który okazał się jedynie winem. W spektaklu można dostrzec też wyraźne inspiracje kinem Wesa Andersona, a w szczególności Oskarowym komediodramatem „Grand Budapest Hotel". Stroje pracowników hotelu, maksymalnie dopieszczona scenografia, barokowy przepych – wszystko to przywodzi na myśl wytworne wnętrza Hotel Bristol w Karlowych Warach, na którym wzorowany był ten filmowy. Pojawia się też złudzenie optyczne, zabawa światłem i animacja. Słowem jest to pełna humoru disneyowska baśń. Pod względem muzycznym to dramma giocoso. Jest niezwykle różnorodna, ponieważ występują w niej m.in. elementy marszowe, chóralna barkarola, romanza i jedna z najsłynniejszych arii tenorowych bel canta „Una furtiva lagrima". Komizm przeplata się tutaj z liryzmem. Pojawiają się też nuty ludowe. Muzyka urzeka melodyjnymi ariami, ansamblami i wpadającymi w ucho chórami. Jeśli już o chórze mowa, to wypada nadmienić, że ten jest w dziele Donizettiego niezwykle mobilny. (...) Adina, grana przez Gabrielę Gołaszewską, jest stanowcza, wyemancypowana, zadziorna, pewna siebie, ale i frywolna. Ma w sobie też odrobinę szaleństwa. Nie powiela schematów, obiera swoją drogę i nią podąża. Kocha, ale jest w stanie zaręczyć się z innym, aby przyprzeć do muru biedaka, który traktuje ją z nabożną czcią... Ot, kobieca przewrotność. Gołaszewska ma zaledwie 24 lata, ale już może się pochwalić wieloma sukcesami. Jest m.in. laureatką I nagrody oraz nagród specjalnych na XVIII Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej Ady Sari w Nowym Sączu. Posiada hipnotyzującą barwę głosu i olbrzymie możliwości, z których w pełni korzysta. Wydaje się, że trudne partie Adiny to dla niej pestka. Doskonale radzi sobie z koloraturami. To jedna z lepiej zapowiadających się gwiazd młodego pokolenia. (Magdalena Mikrut-Majeranek, Dziennik Teatralny, Napój miłosny na zwieńczenie starego roku)

Andrzej Lampert w roli Nemorina, czyli pociesznego hotelowego boya, zachwyca tak wokalnie, czego dowoedm słynna aria Una furtiva lagirima, jak i aktorsko. Dziewczęca, a z drugiej strony władcza jest Gabriela Gołaszewska( Adina) - nowa solistka Opery Śląskiejmoże pochwalić sie wygraną w ostatnim Konkursie Sztuki Wokalnej Ady Sari w Nowym Sączu. (...) Dlaczego warto zobaczyć akurat bytomski Napój miłosny? Bo przenosi nas w wizualnie piękny i nieco nostalgiczny świat, bo obsada jest tego warta, bo to rozrywka z niewymuszonym humorem. Wreszcie po to, żeby zobaczyc solidne rzemiosło Karoliny Sofulak.  (Mateusz Borkowski, Ruch Muzyczny, Grand Hotel, Donizetti i zakochany boy)

Ten spektakl warto obejrzeć przede wszystkim dla obsady, która jest znakomita – ta sama zresztą, co na rzeczonej premierze. Adina, nie sprawiająca wrażenia bizneswoman, ale mająca dużo wdzięku, a przede wszystkim piękny, sprawny głos – to Gabriela Gołaszewska, zwyciężczyni ostatniego Konkursu im. Ady Sari, która w dziedzinie aktorstwa z pewnością dokonała postępu. Obaj główni amanci – Nemorino (Andrzej Lampert) i Belcore (Stanisław Kuflyuk) są, by tak rzec, bez pudła pod każdym względem – i głosu, i kreacji scenicznej. Kompletu dopełnia dowcipny i nie nadmiernie przerysowany Adam Woźniak. (Dorota Szwarcman, Polityka, Walentynki z Operą Śląską)

Całość odbywa się  w wysmakowanych hotelowych wnętrzach zbudowanych na deskach Opery Śląskiej w Bytomiu przez Katarzynę Borkowską na wzór hotelu pokazanego w filmie „Grand Budapest Hotel” Wesa Andersona stanowiącym swego rodzaju inspirację dla reżyserki. W klimacie utrzymane są  - choćby przez kolorystykę - kostiumy zaprojektowane przez Ilonę Binarsch. Reasumując, jest to przedstawienie z rodzaju tych, których nie lubią recenzenci, bo nie ma się do czego przyczepić. (Krzysztof Krzak, E-teatr, Napój miłosny popłynął z Opery Śląskiej w walentynki)

Andrzej Lampert wprost urodził się do tej roli, ale u pani Sofulak jest nie zakochanym wieśniakiem, a hotelowym boyem śpiewającym pięknie i kochającym namiętnie. Jako sierżant Belcore z powodzeniem wystąpił Stanislav Kuflyuk, Dulcamarą był niezrównany Adam Woźniak, którego nie podejrzewałem o talent komiczny, dawkowany z kulturą i umiarem. Adinę popisowo śpiewała Gabriela Gołaszewska, mając wszystko, co potrzebne w tej roli, a więc piękny głos, lekkość sceniczną i młody wiek kreowanej bohaterki. (Sławomir Pietras, Angora, Operowe walentnki)

 

 

 

Libretto: Felice Romani

Akt I. Młody, ubogi Nemorino zakochany jest w pięk­nej Adinie, właścicielce ziemskiej, która jednak nie traktuje poważnie jego zalotów. Adina czyta swoim pracownikom legendę o Tristanie i Izoldzie, których połączył osławiony napój miłosny. Jaka szkoda - stwierdza żartobliwie - że dziś już nikt nie jest w stanie dostarczyć takiego czarodziejskiego na­poju. 

Przy dźwiękach kapeli pojawia się oddział wojska pod dowództwem sierżanta Belcore. Śmiały i bezceremonialny wojak poczyna zalecać się do Adiny, proponując jej nawet małżeń­stwo. Dziewczyna nie daje mu wprawdzie wyraźnej odpowiedzi, lecz traktuje przystojnego sierżanta nadzwyczaj przychylnie, co doprowadza Nemorina do rozpaczy.

W tym samym czasie pojawia się w społeczności wędrowny znachor, Dulcamara. Zrozpaczony Nemorino prosi go o napój miłosny, za pomocą którego pozyskałby wzajemność Adiny. Sprytny szarlatan w lot chwyta sposobność łatwego zarobku i za wysoką cenę sprzedaje łatwowiernemu młodzieńcowi jako niezawodny "eliksir miłości" butelkę zwykłego mocnego wina. Nemorino wypija duszkiem zawartość flaszki, po czym wpada w świetny humor, widzi cały świat w różowych kolorach i pra­wie nie zwraca uwagi na Adinę. Młoda dziewczyna, której w gruncie rzeczy Nemorino nie był obojętny, podejrzewa teraz, że młodzieniec przestał ją kochać i chcąc mu zrobić na złość - przyjmuje matrymonialne propozycje sierżanta Belcore, zapo­wiadając rychły termin ślubu.

Akt II. Sierżant Belcore otrzymał polecenie natychmiasto­wego wymarszu, wobec czego jego ślub z Adiną musi się odbyć jeszcze tego samego dnia. Dulcamara radzi zrozpa­czonemu Nemorinowi... wypić jeszcze jedną butelkę cudownego napoju. Nemorino jednak nie ma już pieniędzy na kupno ko­sztownego specyfiku, udaje się więc do sierżanta Belcore, zgła­szając chęć zaciągnięcia się do jego oddziału. Belcore nie do­myśla się przyczyny decyzji Nemorina - przyjmuje chętnie rekruta i wypłaca mu zaliczkę na żołd w wysokości 20 skudów.

Tymczasem Gianetta, przyjaciółka Adiny, dzieli się wszem i wobec z wieścią, iż bogaty wuj Ne­morina umarł, zapisawszy młodzieńcowi w testamencie cały swój majątek. Nemorino staje się teraz pożądanym kandydatem na męża, toteż wszystkie dziewczęta okazują mu swe względy. Naiwny chłopak, nie wiedząc jeszcze o swym nagłym bogactwie, przypisuje owo niespodziewane powodzenie cudownym właści­wościom miłosnego napoju, nie przestaje jednak ani przez chwi­lę myśleć o ukochanej Adinie. Zaloty dziewcząt drażnią Adinę i budzą zazdrość w jej sercu. A gdy dowiaduje się, że młodzieniec z miłości dla niej zaciągnął się do wojska, wzruszona, nie ukrywa już dłużej swego uczucia i zrywa zaręczyny z Belcorem. Na całej historii doskonale wychodzi Dulcamara, wszyscy bowiem chcą teraz jego pomocy, wierząc w potęgę "miłosnego napoju".

Opis: Historia miłości Adiny i Nemorina, bohaterów opery Donizettiego tym razem rozgrywa się w hotelu i… nie jest to przypadek. Reżyserka przyznała,  iż inspirowała się kinem Wesa  Andersona, a szczególnie filmem „Grand Budapest Hotel”. Adina jest szefową placówki, a zakochany Nemorino to skromny boy hotelowy. Chcąc zdobyć jej serce, Nemorino daje się zwieść obietnicom Doktora Dulcamary, który sprzedaje mu tajemniczy eliksir. Aby jednak wzbudzić uczucie, musi nie tylko zdobyć względy Adiny, ale także pokonać  rywala, którym jest Belcore. Czy pomoże mu w towar zakupiony u Dulcamary?  Wartka akcja, pełna komicznych sytuacji, zaprezentowana jest w przepięknej oprawie bel canto.

Opracowanie libretta: Na podstawie "Przewodnika Operowego" Józefa Kańskiego

"Napój miłosny" jest pierwszym dziełem Donizettiego, które zdo­było europejską sławę. Spośród współczesnych oper komicznych wyróżnia się wielką subtelnością i nastrojowością (romans Ne­morina z II aktu stał się jedną z najsłynniejszych arii opero­wych). Powodzenie "Napoju miłosnego" było błyskawiczne; rów­nież i Warszawa, nie pozostając w tyle za innymi stolicami, wystawiła dzieło Donizettiego już w 1839 (jeszcze zaś o rok wcześniej poznała je publiczność we Lwowie, dzięki występom wiedeńskiego zespołu na scenie tamtejszego Teatru Miejskiego).

Źródło: Przewodnik Operowy, Józef Kański, PWM 1997

Obsada

Obsada spektaklu na dzień 22.05.2022 r. godz. 18:00, w Chorzowie

Soliści, Chór, Balet oraz Orkiestra Opery Śląskiej pod dyrekcją Macieja Tomasiewicza

 

ADINA

Gabriela Gołaszewska

 

NEMORINO

Andrzej Lampert

 

BELCORE

Kamil Zdebel

 

DOKTOR DULCAMARA

Adam Woźniak

 

GIANETTA

Marta Huptas

 

ASYSTENTKA DR. DULCAMARY

Michalina Drozdowska

 

WINDZIARZ

Krzysztof Szczygieł

 



BCKino - MDAG: Poznaliśmy się w wirtualnej rzeczywistości

Kategoria: Bytomskie Centrum Kultury
Data: 2022-05-22
Godzina: 19:15:00
Podkategoria: BCKino, Festiwal Millennium Docs Against Gravity
Bytomskie Centrum Kultury / 2022-05-22

Poznaliśmy się w wirtualnej rzeczywistości - W. Brytania, 2022, reż.: Joe Hunting.
Ten rewolucyjny film powstał w całości w wirtualnej rzeczywistości. Dokumentuje emocje uczestników oraz zażyłość tworzonych w tym świecie związków w nowym ruchu społecznym wyrosłym z komunikacji online. Reżyser przez dwa lata dokumentował podróż po VRChacie, który jest społeczną platformą wirtualnej rzeczywistości. W tym równoległym świecie każdy może być kim chce.
Czas trwania: 91 min.

W BCKino, w dniach 20-22.05.2022 trwa Weekend z FESTIWALEM MILLENNIUM DOCS AGAINST GRAVITY (MDAG), jednym z największych festiwali filmów dokumentalnych na świecie, prezentujący kino najwyższej próby. Karnety na 6 filmów w cenie 49 zł ("Krowa", "Dom z drzazg", "McCurry. W pogoni za kolorem", "Podwodne życie Jacques'a Cousteau", "Rzeka", "Poznaliśmy się w wirtualnej rzeczywistości") dostępne są w kasie BECEKu.

BCKino - Książę

Kategoria: Bytomskie Centrum Kultury
Data: 2022-05-22
Godzina: 19:30:00
Podkategoria: BCKino
Bytomskie Centrum Kultury / 2022-05-22

Książę – komedia, W. Brytania, 2020; reż.: Roger Michell; obsada: Helen Mirren, Jim Broadbent, Matthew Goode, Fionn Whitehead.
Oparta na niesłychanych, lecz prawdziwych wydarzeniach komedia o zwykłym człowieku, który, niczym Robin Hood, ośmieszył brytyjskie władze, dokonując zuchwałej kradzieży pewnego arcydzieła w szczytnym celu.
Czas trwania: 96 min (Monolith Films - Kinoplex-Silesia).

 
do góry