• BIP
Strona główna/Aktualności/Zwycięstwo w doliczonym czasie gry

Zwycięstwo w doliczonym czasie gry

4 Listopada 2023

Polonia Bytom po emocjonującym do ostatnich minut meczu pokonała w piątek, 3 listopada u siebie przy Piłkarskiej drużynę Olimpii Elbląg 2:1. Zwycięstwo w doliczonym czasie gry zapewnił niebiesko - czerwonym Lucjan Zieliński.

Zwycięstwo Polonii Bytom w doliczonym czasie gry

Na prowadzenie wyszli goście już w 16. minucie meczu po bramce Michała Kuczałka, jednak Poloniści zdołali wyrównać w doliczonym czasie gry jeszcze w pierwszej połowie, gdy rzut karny na bramkę zamienił Dawid Wolny. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów w Bytomiu, w doliczonym czasie gry /w 95. minucie meczu/ na 2:1 dla Polonii podwyższył Lucjan Zieliński, zdobywając jak się okazało zwycięskiego gola dla bytomian.

Dzięki piątkowemu zwycięstwu drużyna Polonii Bytom awansowała na 14. miejsce w tabeli II ligi. Po rozegraniu 16. spotkań niebiesko - czerwoni mają na koncie 17. punktów /4 zwycięstwa, 5 remisów i 7 porażek/ oraz bilans bramkowy 16:22.

Kolejny mecz piłkarze Polonii zagrają w środę 8 listopada o 18:00 w ramach II rundy Fortuna Pucharu Polski 2023/2024. Rywalem bytomian będzie zespół Arki Gdynia.