• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Znamy bytomiankę i bytomianina 2018 roku

Znamy bytomiankę i bytomianina 2018 roku

4 Kwietnia 2019
Małgorzata Agata Sanetra – Wieczorek została laureatką tytułu „Bytomianki Roku 2018”, zaś Adam Wesołowski otrzymał tytuł „Bytomianina 2018 Roku”. Statuetkę przyznawaną przez Ligę Kobiet Nieobojętnych laureaci odbiorą 11 kwietnia podczas gali w Operze Śląskiej w Bytomiu.

Podczas czwartkowej gali o 19.00 zostaną uhonorowani nie tylko laureaci tytułu „Bytomianki i Bytomianina Roku 2018”, ale również zaprezentowana zostanie publikacja „Bytom w 100 słowach” oraz odbędzie się promocja płyty „Muzyczne portrety kobiety”, zaś w części artystycznej występ Hanny Balcerzak. W gali wezmą również udział Małgorzata Nowak - „Bytomianka Lata”, Katarzyna Lazar „Bytomianka Jesieni” oraz Anna Cichoń „Bytomianka Zimy”.

Małgorzata Agata Sanetra – Wieczorek ukończyła Akademię Medyczną w Zabrzu. Staż podyplomowy odbyła w Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Bytomiu. Od 1991 roku pracowała w Szpitalu Specjalistycznym nr 4 w Bytomiu na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii pod okiem dr Włodzimierza Majewskiego. Uzyskała I stopień specjalizacji z anestezjologii i intensywnej terapii. W 1996 roku otworzyła gabinet medycyny paliatywnej i rozpoczęła pracę z pacjentami z chorobą nowotworową, otaczając ich opieką zarówno w poradni, jak i odwiedzając w ich domach. W kolejnych uzyskała tytuł doktora, a potem specjalisty w zakresie medycyny paliatywnej. W 1999 roku, nadal pracując w szpitalu, otworzyła pierwszą w Bytomiu Poradnię leczenia Bólu w Szpitalu Specjalistycznym nr 4. Po kilku latach otrzymała propozycję stworzenia podobnej poradni w Instytucie Onkologii w Gliwicach. Od 2008 roku prowadzi Poradnię Opieki Paliatywnej i Hospicjum Domowe przy ul. Tuwima 5.

Dr Sanetra-Wieczorek ukończyła też Zarządzanie w Ochronie Zdrowia, Międzynarodową Szkołę Medycyny Paliatywnej, Medycynę Bólu oraz studia podyplomowe z zakresu Geriatrii i Opieki Długoterminowej. Uczestniczy w wielu konferencjach naukowych krajowych i zagranicznych, nieustannie podnosząc swoje kwalifikacje.

Z kolei Adam Wesołowski to kompozytor, pianista, dyrygent, teoretyk muzyki i pedagog. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej im. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego w Rudzie Śląskiej. W latach 1993 - 1999 kontynuował naukę gry na fortepianie w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Bytomiu. W latach 1999-2004 studiował w klasie kompozycji oraz grę na fortepianie w Akademii Muzycznej w Katowicach, którą ukończył w 2004 dyplomem z wyróżnieniem w obu specjalnościach.

Brał udział w licznych konkursach oraz kursach muzycznych z zakresu kompozycji, dyrygentury, pianistyki, teorii muzyki. Jest dwukrotnym laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Kompozytorskiego im. Adama Didura w 2000 i 2004 roku. Adam Wesołowski jest autorem ponad 70 utworów oraz ponad 300 opracowań, jak również cenionym menedżerem kultury: dyrektor Festiwal im. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego, zaś od 2014 roku jest zastępcą dyrektora orkiestry Sinfonietta Cracovia.
do góry