• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Zmaluj coś w Bytomiu - ogłaszamy konkurs na projekt (..)

Zmaluj coś w Bytomiu - ogłaszamy konkurs na projekt muralu. Nagrodą jest 10 tys. zł

28 Lutego 2023

Artyści - amatorzy i profesjonaliści, studenci i absolwenci uczelni plastycznych z całej Polski powalczą o nagrodę w wysokości 10 tys. zł za stworzenie projektu muralu w Bytomiu. Najlepsze prace uwzględniające charakter przestrzeni i kontekst architektoniczny miejsca powalczą w internetowym głosowaniu o możliwość realizacji na prawie 14-metrowej ścianie oficyny przy ul. Piłsudskiego. Prace konkursowe można zgłaszać do 31 marca.

- Koncepcja, by na jednej ze śródmiejskich ścian powstał mural, zrodziła się w trakcie realizacji projektu rewitalizacyjnego - mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia. - Nowy mural będzie sąsiadował z odnowionymi kamienicami w kwartale pomiędzy ulicami Piłsudskiego i Kwietniewskiego oraz z nową przestrzenią rekreacyjną. Dzięki temu doda charakteru otoczeniu. Zapraszamy artystów do nadsyłania zgłoszeń, liczymy na kreatywność - dodaje prezydent.

71 metrów kwadratowych do wymalowania

Zadaniem artystów, którzy zdecydują się wziąć udział w konkursie jest stworzenie projektu graficznego muralu. Projekt powinien uwzględniać charakter przestrzeni i kontekst architektoniczny Śródmieścia. Wyłoniony w konkursie projekt zostanie zrealizowany na południowej elewacji oficyny przy ul. Piłsudskiego 34-36. To jedna z kamienic, której rewitalizacja trwa i która już wkrótce będzie miała nowych lokatorów. Mural będzie sąsiadował z odrestaurowaną samotną elewacją kamienicy przy ul. Kwietniewskiego 11 oraz z nową zieloną enklawą, która powstanie pomiędzy ulicami Piekarską i Kwietniewskiego. Mural pokryje co najmniej 71 mkw. powierzchni ściany.

- Ściana przy ul. Piłsudskiego to dopiero początek. Zależy nam na tym, by do aranżacji miejskiej przestrzeni systematycznie zapraszać artystów. Chcielibyśmy, by co roku na jednej ze ścian bytomskich kamienic powstawał nowy mural - mówi Małgorzata Węgiel-Wnuk, naczelnik Wydziału Komunikacji Medialnej i Promocji.

Najlepszy projekt wybiorą internauci

Na nadesłanie zgłoszeń konkursowych twórcy mają czas do 31 marca 2023 r. Komplet dokumentów, tj. projekt muralu wraz z Kartą Zgłoszeniową, oświadczenie dotyczącym RODO, należy złożyć w formie elektronicznej na adres

Potem komisja konkursowa wyłoni trzy najlepsze projekty, które następnie trafią pod głosowanie internautów. Autor najlepszego projektu otrzyma 10 tys. zł nagrody. Następnie jego praca zostanie zrealizowana na południowej elewacji oficyny kamienicy przy ul. Piłsudskiego 34-36.

Kategoria: Powiązane pliki [5]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Kultura
doc 2023-02-28 Regulamin konkursu na projekt muralu w Bytomiu
ilość pobrań: 2122
Regulamin konkursu na projekt muralu w Bytomiu 73.5KB -
pdf 2023-02-28 załącznik1.pdf
ilość pobrań: 1416
załącznik1.pdf 2.52MB zobacz
doc 2023-02-28 załącznik2.doc
ilość pobrań: 786
załącznik2.doc 36KB -
pdf 2023-02-28 załącznik3.pdf
ilość pobrań: 953
załącznik3.pdf 643.01KB zobacz
docx 2023-02-28 zalacznik4.docx
ilość pobrań: 690
zalacznik4.docx 18.28KB -

Podobne wiadomości:

do góry