• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Zawodnik Taekwon-do ”Sonso” powołany na mistrzostwa (..)

Zawodnik Taekwon-do ”Sonso” powołany na mistrzostwa Europy

9 Stycznia 2024

Zawodnik Bytomskiego Sportowego Klubu Taekwon-do „Sonso” Karol Pietruszka został powołany do Kadry Narodowej na Mistrzostwa Europy w Taekwon-do, które między 17 a 21 kwietnia rozegrane zostaną w Lublinie.

Karol Pietruszka został powołany do Kadry Narodowej na Mistrzostwa Europy w Taekwon-do

Karol Pietruszka będzie startował w konkurencji drużynowych układach formalnych seniorów IV-VI Dan. Karol Pietruszka jest jednym z najdłużej trenujących zawodników Bytomskiego Sportowego Klubu Taekwon-do ,,Sonso'', bowiem swoją przygodę z Taekwon-do rozpoczął w wieku 8 lat, dzięki czemu ma już 25-letni staż treningowy.

Zawodnik bytomskiego klubu jest medalistą turniejów regionalnych, ogólnopolskich oraz międzynarodowych. Jego specjalizacja to układy formalne. W 2023 roku wywalczył złoty medal na Międzynarodowym Turnieju Mazovia Masters Cup, srebrny medal w Pucharze Europy oraz w Grand Prix Polski, a także ma na swoim koncie brązowy medal Mistrzostw Polski.