Wyremontowane mieszkania w Rozbarku trafiły do nowych lokatorów
3 Grudnia 2024Dobiegł końca kompleksowy remont kamienic przy ul. Miętkiewicza 5 i 7, zrealizowany przez Bytomskie Mieszkania w ramach unijnego projektu Termomodernizacji oraz zmiany systemów ogrzewania nieruchomości zlokalizowanych Śródmieściu Bytomia. Do wyremontowanych lokali wkrótce wprowadzą się nowi lokatorzy.
Zakres prac remontowych w budynku przy ul. Miętkiewicza 5 obejmował m. in. remont dachu, termomodernizację ścian i fundamentów, a także wykonanie nowych instalacji, w tym centralnego ogrzewania gazowego. Remontu doczekały się także części wspólne kamienicy, czyli klatka schodowa, pomieszczenia piwniczne oraz elewacja frontowa budynku. W mieszkaniach zostały wydzielone łazienki.
Koszt remontu kamienicy przy ul. Miętkiewicza 5 to ponad 1,3 mln zł, z czego dofinansowanie wyniosło prawie 748 tys. zł, a wkład gminy Bytom to ponad 607 tys. zł. Do dwóch wyremontowanych mieszkań wprowadzą się dwie rodziny, które zostały wykwaterowane z dotychczasowych lokali z uwagi na ich zły stan techniczny.
Nowe oblicze zyskała też kamienica przy ul. Miętkiewicza 7, gdzie podobnie jak w przypadku nr 5, wyremontowane zostały części wspólne oraz wszystkie instalacje łącznie z centralnym ogrzewaniem. Tu także mieszkania zostały wyposażone w łazienki. Koszt remontu kamienicy przy ul. Miętkiewicza 7 to ponad 1,2 mln zł, z czego dofinansowanie wyniosło ponad 662 tys. zł, a wkład gminy Bytom to około 593 tys. zł. Do trzech wyremontowanych mieszkań wprowadzą się lokatorzy, którzy muszą opuścić swoje dotychczasowe miejsce zamieszkania z uwagi na zły stan techniczny budynków.
Przypomnijmy, że projektem Termomodernizacji oraz zmiany systemów ogrzewania nieruchomości zlokalizowanych Śródmieściu Bytomia, objętych zostało 21 budynków w Bytomiu i Rozbarku. Wartość całego projektu to ponad 38,7 mln zł z czego dofinansowanie to prawie 29,5 mln zł, a wkład gminy to ponad 9,3 mln zł.
Wyremontowana kamienica przy ul. Miętkiewicza 5 i 7
Podobne wiadomości:
- Wizyta europejskich parlamentarzystów w Bytomiu 2026-06-12
- Rewitalizacja terenów poprzemysłowych – nowa jakość przestrzeni miejskiej 2026-06-12
- Harcerze ochrzcili nowy plac 2026-05-23
- EC Szombierki na szlaku IV Forum Rewitalizacji 2026-05-22
- Nowe oblicze przestrzeni wokół budynku Ula 2026-05-15
- Rusza rewitalizacja zabytkowego budynku Bytomskich Wodociągów 2026-05-06
- W EC Szombierki praca wre 2026-05-04
- Mieszkańcy odebrali klucze do kolejnych mieszkań 2026-04-20
- Grupa Aktywny Senior OSiR Bytom Team w TVP3 Katowice 2026-04-14
- Fundacja Leny Grochowskiej dla Bobrka. Miasto podpisało list intencyjny w sprawie remontu kamienicy w zabytkowej Nowej Kolonii Robotniczej 2026-04-02