Wygrana niebiesko-czerwonych
3 Kwietnia 2021W dzisiejszym spotkaniu rozegranym na stadionie przy ul. Modrzewskiego piłkarze Polonii podejmowali drużynę LKSu Goczałkowice-Zdrój. Po emocjonującym spotkaniu podopieczni trenera Rakoczego zwyciężyli 3:2.
Pierwsza bramka padła już w 4 minucie, a jego zdobywcą był sprowadzony w przerwie zimowej Sebastian Pączko. W 30. minucie inny nowy nabytek bytomian Michał Płonka zdobył głową bramkę na 2:0 i wydawało się, że niebiesko-czerwoni, mimo zaciętego pojedynku pewnie wygrają spotkanie. Jednak wszystko zmieniło się pomiędzy 55 a 58 minutą. Wtedy dwukrotnie do bramki strzeżonej przez Brzozowskiego trafił Piotr Ćwielong i goście doprowadzili do wyrównania. Spotkanie dobiegało już końca, gdy w 87. minucie Kordian Górka (kolejny z zawodników, którzy do naszego zespołu dołączyli w tym roku) zdobył zwycięską bramkę. Warto podkreślić, że w 11. minucie nasz bramkarz obronił rzut karny wykonywany przez Ćwielonga.
Po tym spotkaniu Polonia Bytom zajmuje 3 miejsce w tabeli, tracąc 1 punkt do drugiej Ślęży Wrocław, jednak bytomianie mają rozegrane jedno spotkanie mniej.
Podobne wiadomości:
- Piłkarze wodni WTS Polonia Bytom z brązowymi medalami mistrzostw Polski 2026-06-03
- Bytomscy koszykarze awansowali na zaplecze ekstraklasy 2026-05-31
- O krok od awansu 2026-05-30
- Nasi na boisko. BS Polonia Bytom z dofinansowaniem 2026-05-28
- Koszykarzy Polonii Bytom czekają decydujące mecze o awans do pierwszej ligi 2026-05-21
- Porażka Polonii ze Śląskiem Wrocław 1:3 2026-05-17
- Koszykarze w finale play-off! 2026-05-16
- Komunikat BS Polonia Bytom w sprawie decyzji Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN 2026-05-13
- Piłkarze wodni WTS Polonia Bytom Mistrzami Polski U17 2026-05-11
- Kolejne dzikie wysypisko usunięte 2026-05-06