Wychowankowie MKS-MOSM Bytom w igrzyskach. Czekają ich repasaże i sztafeta
2 Sierpnia 2024W piątek, 2 sierpnia w igrzyskach olimpijskich w Paryżu Maciej Wyderka nie zdołał bezpośrednio awansować do półfinałów biegu na 1500 m. Wychowanek MKS-MOSM Bytom ma jednak szansę na pozostanie w igrzyskach, bo czekają go repasaże. Na 100 m kobiet odpadła w eliminacjach Magdalena Stefanowicz, ale bytomianka wystartuje jeszcze w sztafecie 4x100 m.
22-letni Wyderka, absolwent Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego i V Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Bytomiu, w stolicy Francji w biegu na 1500 m w swojej serii zajął 11. miejsce z czasem 3:38,79. To nie wystarczyło do awansu do półfinałów, bo do kolejnej fazy rywalizacji awansowało sześciu najlepszych zawodników. Biegacz, który jest obecnie zawdnikiem AZS AWF Katowice, wciąż ma szansę na dostanie się do półfinałów. Repasaże rozpoczną się w sobotę, 3 sierpnia o godz. 19:15. W serii, w której weźmie udział Wyderka, wystartuje 13 biegaczy, a do półfinałów dostanie się najlepsza trójka.
.jpg?1722602926380)
W eliminacjach biegu na 100 m kobiet w Paryżu oglądaliśmy Magdalenę Stefanowicz, także wychowankę MKS-MOSM Bytom, a obecnie zawodniczkę AZS AWF Katowice. W swojej serii bytomianka zajęła 7. miejsce z czasem 11,47. To nie wystarczyło do awansu do półfinałów. Tam w świetnym stylu dostała się Ewa Swoboda. Znakomita sprinterka wygrała swoją serię z czasem 10,99. Stefanowicz razem ze Swobodą wystąpi w sztafecie 4x100 m. 8 sierpnia zaplanowane są kwalifikacje na godz. 11:10, a finał odbędzie się 9 sierpnia o godz. 19:30.
W Paryżu wystartuje także zawodnik Skarpy Bytom – Jarosław Tkacz. Ukrainiec rywalizuje we wspinaczce na czas, 6 sierpnia planowane są kwalifikacje, a walka o medale odbędzie się 8 sierpnia.

Podobne wiadomości:
- W Parku Miejskim odbył się Finał Wojewódzki Drużynowych Biegów Przełajowych 2026-04-23
- Wychowanek MKS MOSM Bytom pobił halowy rekord Polski na 800m 2026-02-04
- Miasto Bytom wysoko w rankingu sportu młodzieżowego 2026-01-16
- Sukces bytomskiego lekkoatlety. Dwa złote medale zawodnika MKS MOSM Bytom w Wiedniu 2025-12-01
- Trener biegaczy Janusz Szczyrk w sztabie reprezentacji Polski na ME 2025-02-26
- Świetny start bytomskich lekkoatletów w Halowych Mistrzostwach Śląska w Ostrawie 2025-01-31
- Prekwalifikacje do igrzysk. Polki w świetnym stylu wygrały w Bytomiu 2024-12-15
- Wychowanka MKS-MOSM Bytom walczyła o awans do finału igrzysk 2024-08-08
- Zawodnik Skarpy Bytom walczył w igrzyskach w Paryżu 2024-08-06
- Beata Pacut-Kłoczko odpadła z turnieju olimpijskiego 2024-08-01