• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Wizja Bytomia przyszłości - stwórzmy razem Strategię (..)

Wizja Bytomia przyszłości - stwórzmy razem Strategię Rozwoju Miasta

16 Lipca 2021

Trwają przygotowania do opracowania nowej Strategii Rozwoju Miasta na lata 2021 - 2030 - najważniejszego dokumentu planowania rozwoju Bytomia. Po cyklu spotkań i warsztatów branżowych, czas na badania ankietowe, w których mogą brać udział wszyscy mieszkańcy naszego miasta. Przygotowane z myślą o różnych grupach respondentów kwestionariusze ankiet są już dostępne w sieci.

- Bytom potrzebuje nowej wizji rozwoju, która pozwoli nam wspólnie stworzyć miasto naszych marzeń i ambicji, w którym będzie nam się dobrze mieszkało, pracowało i wypoczywało. Wykreowanie pomysłu na przyszłość Bytomia wymaga naszego wspólnego wysiłku i zaangażowania. Gorąco zapraszam do zabrania głosu wszystkich, dla których Bytom jest miejscem najważniejszym - zachęca prezydent Mariusz Wołosz.

Wybierz swoją ankietę

Mieszkasz w Bytomiu? Powadzisz tu swoją działalność gospodarczą? Uczysz się, a może działasz w trzecim sektorze? Kwestionariusze ankiet przygotowane zostały z myślą o różnych grupach mieszkańców.

Czym jest strategia rozwoju Bytomia?

Nowa strategia rozwoju Bytomia jest opracowaniem, którego treść, ale też zastosowana metodologia mają uruchomić partnerskie działania pomiędzy różnymi środowiskami. Dlatego tak ważne jest znalezienie wspólnej wizji rozwoju, która połączy interesy wszystkich mieszkańców.

Założeniem nowego dokumentu jest także konieczność  powiązania rozwoju miasta z kierunkami europejskiej, krajowej i regionalnej polityki rozwoju oraz wykorzystania nowoczesnych narzędzi opartych o instrumenty finansowe w ramach Europejskiego Zielonego Ładu (Mechanizm Sprawiedliwej Transformacji) i kolejnej perspektywy finansowej Unii Europejskiej w ramach polityki spójności w latach 2021-2027. Nową strategię poznamy pod koniec roku.

- Jako mieszkańcy będziemy ze strategii na tyle zadowoleni, na ile sami weźmiemy udział w jej opracowaniu i na ile wprowadzimy do niej ważne dla nas zapisy. Bytom jest miastem, które musi mierzyć się z licznymi wyzwaniami, ale jest też miastem utalentowanych, energicznych i przedsiębiorczych mieszkańców - mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.

do góry