Wiosna wybrzmiała w Pałacu w Miechowicach
9 Maja 2026Utwory wokalne w wykonaniu młodych artystów wybrzmiały w zabytkowych wnętrzach Pałacu w Miechowicach podczas koncertu „Cztery Pory Roku: WIOSNA”. Wydarzenie przygotowało Bytomskie Centrum Kultury.
Przed publicznością zaprezentowali się uczniowie prof. dr hab. Gabrieli Silvy, której również nie zabrakło na scenie. Przy fortepianie artystom towarzyszył Piotr Loranc.
Podczas koncertu wystąpili: Weronika Kowolik, Oskar Silva, Hejia Yin, Zixuan Wang, Gege Cui, Yijia Zhang oraz Yumeng Zhang. Program wypełniły utwory wokalne prezentowane w przestrzeni dawnego pałacu Tiele-Wincklerów.
Koncert był okazją do prezentacji młodych talentów kształcących się pod kierunkiem Gabrieli Silvy oraz spotkania z muzyką w historycznych wnętrzach Miechowic.