• BIP
Strona główna/Aktualności/Weekend pod znakiem sportowych emocji

Weekend pod znakiem sportowych emocji

26 Marca 2023

To był wyjątkowo bogaty w wydarzenia sportowe weekend dla bytomskich klubów, zawodników i zawodniczek oraz kibiców. Ważne mecze rozegrały drużyny: koszykarska i piłkarska Polonii Bytom. Warto dodać, że dobrze zaprezentowali się także judocy Czarnych, zaś tenisistka Górnika Bytom Magdalena Fręch walczyła w prestiżowym turnieju WTA w Miami.

Judocy Czarnych Bytom podczas Grand Prix Pezinok - Pucharu Słowacji wywalczyli 8 medali

Judocy Czarnych Bytom podczas Grand Prix Pezinok - Pucharu Słowacji wywalczyli 8 medali, co dało im drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Warto dodać, że wyniki zawodów w Słowacji zaliczane są do cyklu turnieju International Judo League. Wśród medalistów byli: Paweł Switała, Jakub Muniz Acosta, Jakub Wencel i Julia Duda, zdobywcy złotych medali oraz Anna Borowicz, Nicole Widłak, Magda Schenk i Łukasz Rusa, którzy wywalczyli srebrne krążki.

Ważne spotkania ligowe rozegrały także drużyny BS Polonia Bytom. Podopieczni Mariusz Bacika przegrali niestety we Wrocławiu z rezerwami WKS Śląsk 84:95, z kolei drużyna piłkarska Polonii Bytom grała dzisiaj 26 marca rezerwami Chrobrego Głogów pokonując rywala 2:0. Dzięki temu zwycięstwu niebiesko - czerwoni nadal są liderem 3 grupy, III ligi z dorobkiem 47. punktów.

Bardzo dobry występ zanotowała także nasza tenisistka Magdalena Fręch. Reprezentująca barwy Górnika Bytom tenisistka po zastąpieniu kontuzjowanej Chinki Chinkę Shuai Zhang w turnieju WTA w Miami, awansowała do III rundy. W walce o awans Fręch pokonała Erikę Andriejewą 4:6, 6:1, 6:1. W III rundzie musiała jednak uznać wyższość Warwary Graczewej, przegrywając 1:6, 2:6.

Bardzo dobry występ zanotowała także tenisistka Górnika Bytom Magdalena Fręch

Z rozgrywek piłkarskich warto odnotować jeszcze mecz Szombierek Bytom, które przegrały w sobotę 25 marca na wyjeździe z MKS Myszków 1:2. Po 17. kolejkach zieloni mają na koncie 21. punktów i zajmują 10. miejsce w tabeli IV ligi.