Wandale zniszczyli i podpalili plac zabaw w Bobrku
3 Sierpnia 2023To było miejsce, o jakim marzyły dzieci mieszkające w okolicy ul. Baczyńskiego, Ustronie i Zabrzańskiej. Wybudowany w 2019 r. dzięki wsparciu sponsora - spółki Węglokoks Kraj - plac zabaw, został zniszczony i podpalony.

Po idealnym placu zabaw zostało wspomnienie. Wandale doszczętnie zniszczyli, a potem podpalili wieżę zabawową ze zjeżdżalnią dla młodszych dzieci. Spłonęła też część gumowej nawierzchni placu. Koszty strat wycenione zostały na ponad 35 tys. zł.
Sprawa został zgłoszona na policję, a pracownicy Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów porządkują i zabezpieczają teren, by nie zagrażał dzieciom korzystającym z pozostałych urządzeń.
Notoryczne dewastacje i zaśmiecanie
Podpalenie, które dopełniło aktu zniszczenia, to nie pierwszy przypadek wandalizmu na placu przy ul. Baczyńskiego. Już wcześniej zdarzały się tam sytuacje, kiedy ekipy MZDiM interweniowały w kwestii wyrwanych ławek, elementów ogrodzenia zniszczonej trampoliny czy uszkodzonej nawierzchni z gumowych mat. Teren placu jest permanentnie zaśmiecany - zdarzało się, że lądowały tam nawet stare meble.
Przypomnijmy, że o ten plac zabaw upominali się mieszkańcy tej części miasta i był to jeden z tych projektów, gdzie w ramach konsultacji społecznych najważniejszy głos dostały dzieci. To właśnie koncepcje najmłodszych przekute zostały w projekt, którego realizację sfinansował sponsor. Mieszkańcy zaangażowali się w stworzenie placu zabaw i zobowiązali się mieć oko nad nową inwestycją. Budowa placu zabaw kosztowała 166 tys. zł.
Widzisz - reaguj
Do dewastacji dochodzi nie tylko pod osłoną nocy, ale też w dzień - przy świadkach. Dlatego apelujemy do mieszkańców o to, by reagowali na takie sytuacje i zgłaszali je straży miejskiej i policji.
Podobne wiadomości:
- Szkoła w Bobrku ma ekopracownię 2026-06-09
- Dzień Dziecka na bis w Bobrku 2026-06-07
- Więcej niż sąsiedzkie spotkanie 2026-05-19
- W EC Szombierki praca wre 2026-05-04
- Tworzyły trzon bytomskiej gospodarki. Poznaj historię największych zakładów przemysłowych w Bytomiu 2026-04-23
- Fundacja Leny Grochowskiej dla Bobrka. Miasto podpisało list intencyjny w sprawie remontu kamienicy w zabytkowej Nowej Kolonii Robotniczej 2026-04-02
- Nie żyje Henryk Kominek, były zawodnik koszykarskiej Polonii Bytom 2026-03-23
- Powitanie wiosny w Bobrku 2026-03-22
- Miasto pozyskało prawie 9,5 mln zł na przebudowę ulicy Zabrzańskiej w Szombierkach 2026-02-24
- Wernisaż wystawy fotograficznej „Na Bobrku” w Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku 2026-02-12