• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Walczą o puchar

Walczą o puchar

26 Października 2024

W Hali na Skarpie w Szombierkach trwa Międzynarodowy Turniej Szermierczy o Puchar Bytomia i II Puchar Polski Weteranów. Swoje umiejętności we władaniu szpadą prezentuje prawie 240 zawodniczek i zawodników. Turniej, który ma na celu m.in. integrację środowisk szermierczych, potrwa do niedzieli, 27 października.

Turniej szermierczy w Hali na Skarpie

Bytomskie zawody już na stałe wpisały się w kalendarz imprez szermierczych w naszym kraju, dzięki czemu do naszego miasta za każdym razem przyjeżdżają liczne reprezentacje najlepszych klubów z województwa śląskiego, ale również innych regionów Polski.

Rywalizacja w Pucharze Bytomia odbywa się zgodnie z regulaminem Polskiego Związku Szermierczego, a zawodnicy najpierw muszą przejść eliminacje, które decydują o kwalifikacji i rozstawieniu w kolejnych rundach.

Organizatorami zawodów są: Bytomskie Towarzystwo Szermiercze, Polski Związek Szermierczy, Śląski Związek Szermierczy oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu.

Wyniki na żywo można śledzić za pośrednictwem strony internetowej: https://www.fencingtimelive.com/tournaments/eventSchedule/B3EE1CD1C903412B8F37C86653CD3282#today.

Podobne wiadomości:

do góry