• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/W trosce o środowisko. We wrześniu w Bytomiu odbędzie (..)

W trosce o środowisko. We wrześniu w Bytomiu odbędzie się Otwarta Konferencja Ekologiczna

10 Sierpnia 2021

W środę, 15 września w Teatrze Rozbark zostanie zorganizowana 15 edycja Otwartej Konferencji Ekologicznej pod hasłem „Miasto zielone - miasto zdrowe”. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę związaną z ochroną przyrody. Oprócz wykładów, które wygłoszą eksperci z zakresu ochrony środowiska, nauk o zdrowiu, architektury krajobrazu, w czasie konferencji odbędą się m.in. ekotargi oraz dyżury punktów konsultacyjnych Programu Ograniczenia Niskiej Emisji czy Czyste Powietrze.

Po raz drugi w Bytomiu

Otwarta Konferencja Ekologiczna z cyklu „Bezpieczeństwo ekologiczne w mieście” odbędzie się po raz piętnasty, a drugi raz będzie gościć w naszym mieście. Wydarzenie, które celem jest podniesienie świadomości w zakresie roli środowiska przyrodniczego w mieście, organizowane jest w trybie hybrydowym - na miejscu oraz zdalnie.

Organizatorami są Urząd Miejski w Bytomiu i Stowarzyszenie Przyjaciół i Sympatyków Ekologii „Zielona Ziemia”.

Przykłady dobrej praktyki

W programie wydarzenia znalazły się wykłady ekspertów do spraw ekologii, m.in. prof. Piotra Skubały pod tytułem „Nasz świat do remontu” oraz dr hab. n. o zdrowiu Grzegorza Dziubanka pt. „Zmiany klimatu jako nowe wyzwanie dla zdrowia publicznego” i seminarium architektki krajobrazu Anny Becker pt „Przykłady dobrej praktyki - Katowicka 29. Zielony Kwartał”.

Wstęp na Konferencję Ekologiczną jest wolny, ale ze względu na sytuację epidemiologiczną, liczba uczestników jest ograniczona. Aby wziąć udział wydarzeniu, należy wcześniej zarejestrować się, przesyłając swoje zgłoszenie na maila

Pszczoły i PONE

Wśród imprez towarzyszących odbędą się Ekotargi oraz Recyklingowa Ścieżka Edukacyjna. Podczas Ekotargów pszczelarze będą mówić o sposobie hodowli pszczół, ich pożytecznym wpływie na przyrodę i życie człowieka oraz łąkach kwietnych. W punktach konsultacyjnych uczestnicy uzyskają informacje o Programie Ograniczenia Niskiej Emisji, programie Czyste Powietrze i Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Uruchomiony zostanie mobilny punkt szczepień i spisu powszechnego.

Sprzątanie świata

W środę, 15 września rozpocznie się także w naszym mieście akcja „Sprzątanie świata”. W ramach proekologicznej akcji dla uczniów dostępna będzie przez miesiąc ścieżka edukacyjna z zakresu segregacji odpadów oraz ich dalszego zagospodarowania. Ścieżka edukacyjna realizowana będzie we współpracy z lokalnym operatorem, odbierającym odpady komunalne.

Partnerami Konferencji są: FCC Polska Sp. z o. o., Urząd Miasta Radzionków, Urząd Miasta Piekary Śląskie, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Akademia Edukacji Ekologicznej, CKU Bytom, Uniwersytet Trzeciego Wieku Bytom, Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark, Państwowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bytomiu, Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o., Klub Sportowy Skarpa Bytom, Stowarzyszenie „Bytom to nie Hasiok”, Stowarzyszenie Pomocy Porzuconym i Dręczonym Zwierzętom w Bytomiu, Fundacja Odzyskaj Środowisko „Elektryczne Śmieci”.

Konferencja

Kategoria: Powiązane pliki [2]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Środowisko
docx 2021-08-10 Oświadczenie RODO i covid.docx
ilość pobrań: 137
Oświadczenie RODO i covid.docx 30.48KB -
docx 2021-08-11 Zgłoszenie dla zorganizowanych grup(1).docx
ilość pobrań: 75
Zgłoszenie dla zorganizowanych grup(1).docx 14.82KB -

Podobne wiadomości:

do góry