W niedzielę w Hali na Skarpie finały Mistrzostw Polski Juniorów. Dwóch bytomskich pięściarzy powalczy o złoto
18 Czerwca 2022W Hali na Skarpie trwają 29. Mistrzostwa Polski Juniorów w boksie. W niedzielę, 19 czerwca o godzinie 11 rozpoczną się pojedynki finałowe. Oliwier Szot i Nikolas Pawlik z Bytomskiej Akademii Boksu będą walczyć o tytuły. Wstęp jest bezpłatny.
W mistrzostwach wystartowało 200 pięściarzy w 13 kategoriach wagowych. Na placu boju pozostali najlepsi. W tym gronie jest dwóch pięściarzy Bytomskiej Akademii Boksu.

Starcie dwóch mistrzów
W kategorii do 63,5 kg Oliwier Szot wygrał trzy pojedynki i dostał się do decydującego starcia o złoty medal. W Hali na Skarpie najpierw wygrał przed czasem z Marcelem Ledemanem z Gdynii (rywal dwukrotnie leżał na deskach) i Szymonem Błaszczakiem ze Stowarzyszenia Samurai Sanok (przeciwnik w pierwszej rundzie był liczony), a w sobotę zwyciężył walkowerem z Dawidem Bryckim z Boxing Klub Strzelin. W niedzielę w finale jego rywalem będzie Bartłomiej Rośkowicz z Legii Warszawa. To będzie starcie dwóch mistrzów, bo Szot broni tytułu Mistrza Polski Juniorów w kategorii 63,5 kg, a Rośkowicz triumfował w poprzednim roku w kategorii 60 kg.

Drugi bytomski finalista
W kategorii 51 kg w finale Nikolas Pawlik z Bytomskiej Akademii Boksu zmierzy się z Kacprem Słomką z Górnika Sosnowiec. Wicemistrz Europy juniorów ma za sobą dwa pojedynki - zwycięstwo jednogłośnie na punkty z Pawłem Bińkowskim z Fight Club Koszalin oraz w sobotę wygraną walkowerem z Sebastianem Kawulokiem z Carbo Gliwice. W niedzielę Pawlik, który w 2021 roku był mistrzem Polski kadetów, walczyć będzie z Kacprem Słomką z Górnika Sosnowiec.
Niedzielne finały rozpoczną się o godz. 11. Wstęp jest bezpłatny.
Organizatorami MP juniorów są Polski Związek Bokserski, Miasto Bytom, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu oraz Bytomska Akademia Boksu. Wydarzenie pod Patronatem Prezydenta Miasta Bytomia.
W niedzielę w Hali na Skarpie finały Mistrzostw Polski Juniorów. Dwóch bytomskich pięściarzy powalczy o złoto
Podobne wiadomości:
- Karatecy rywalizowali w Szombierkach 2026-04-13
- Bytomscy koszykarze niepokonani 2026-04-11
- Bytomska Akademia Boksu zdominowała Mistrzostwa Śląska w boksie olimpijskim 2026-03-23
- Rekordowe Mistrzostwa Śląska w boksie olimpijskim w Bytomiu 2026-03-16
- Bytomscy koszykarze nie ulegli na własnym parkiecie 2026-01-10
- Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek w Bytomiu rozstrzygnięte 2026-01-09
- XI Memoriał im. Józefa Wiśniewskiego 2025-11-16
- Otwarty Puchar Polski Juniorów i Juniorek w Hali na Skarpie 2025-11-16
- Prezydent pogratulował sukcesów Bytomskiej Akademii Boksu 2025-11-14
- Piąte zwycięstwo koszykarzy w tym sezonie 2025-10-19