• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/W Bytomiu rozpoczęły się Mistrzostwa Polski Juniorów w (..)

W Bytomiu rozpoczęły się Mistrzostwa Polski Juniorów w boksie

15 Czerwca 2022

W środę, 15 czerwca w Hali na Skarpie rozpoczęły się Mistrzostwa Polski Juniorów. Na dwóch ringach walczą najlepsi krajowi pięściarze młodego pokolenia. W zawodach startuje 196 zawodników z ponad 90 klubów! To rekordowa liczba uczestników w historii. Wstęp na mistrzostwa jest bezpłatny a wśród faworytów wymieniani są pięściarze Bytomskiej Akademii Boksu.

Dzisiaj w pierwszej serii eliminacyjnej walczyło dwóch bytomskich zawodników. W kategorii 67 kg, która jest najliczniej obsadzona (zgłosiło się aż 32 pięściarzy), Nikodem Gogol wygrał pojedynek z Kryspinem Marcem z Irydy Mielec 4:1, a Maciej Tomczak przegrał jednogłośnie na punkty z Oliwierem Juszczykiem z Będzina. W kolejnych dniach będą walczyć Nikolas Pawlik, Oliwier Szot i Nikodem Godek.

b

Wicemistrz Europy i mistrz kraju

Pawlik i Szot są faworytami do złotych medali. W maju Pawlik znakomicie spisał się w Mistrzostwach Europy Juniorów w Sofii, gdzie w wadze do 48 kg zdobył srebrny medal. Zawodnik, którego atutem jest szybkość i technika, w Hali na Skarpie rywalizować będzie w kategorii do 51 kg. Natomiast w kategorii do 63,5 kg kibice będą oglądać Oliwiera Szota, który broni tytułu. W 2021 roku w Staszowie zawodnik Bytomskiej Akademii Boksu w drodze do finału pokonał czterech rywali, w półfinale zwyciężył przez nokaut w pierwszej rundzie z Maurycym Pajdzińskim z NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. W decydującej o złotym medalu walce z silnym Jakub Sulęckim wygrał na punkty 3:2.

Czwartkowe walki eliminacyjne będą rozgrywane w pierwszej serii od godziny 11, a w drugiej serii od 17, podobnie jak piątkowe ćwierćfinały i sobotnie półfinały. Niedzielne finały rozpoczną się o godz. 11. Wstęp na mistrzostwa jest bezpłatny.

Organizatorami imprezy są: Polski Związek Bokserski, Miasto Bytom, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu oraz Bytomska Akademia Boksu. Wydarzenie pod Patronatem Prezydenta Miasta Bytomia.