Uroczysta gala bytomskiej delegatury RIG
15 Listopada 2025Już 32. raz środowiska gospodarcze zrzeszone w Regionalnej Izbie Gospodarczej spotkali się z przedstawicielami administracji państwowej i samorządowej podczas uroczystej gali. Głównym celem spotkania było podsumowanie działania bytomskiej delegatury minionego roku. Podczas spotkania odznaczeni zostali zasłużeni dla izby.
Swoja obecnością galę uświetnili ludzie kultury i mediów, osobowości, managerowie kierujący firmami, naukowcy oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych. W gali udział wziął też Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia, jego zastępca Michał Bieda oraz przewodniczący Rady Miejskiej Michał Staniszewski. Uroczyste spotkanie w Operze Śląskiej było okazją do bilansu i refleksji nad kolejnym rokiem działań, a także zwieńczeniem wspólnych przedsięwzięć.
Podczas uroczystości zasłużeni członkowie zostali wyróżnieni. Państwowe odznaczenia nadane przez prezydenta RP, które w imieniu Karola Nawrockiego wręczył jego doradca Tomasz Obszański trafiły do rąk Wojciecha Bichalskiego, który otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Złotym Krzyżem Zasługi uhonorowani zostali: Elżbieta Kwiecińska, Łukasz Goik, Wojciech Latos, Piotr Ledwoch oraz Jacek Trompeta. Złote odznaki Zasłużony dla Województwa Śląskiego otrzymali Joanna Szymczyk, Augustyna Janta, Jarosław Szczygieł, Piotr Oleś i Tomasz Wilk.
W wyróżnieniu za współpracę oraz promocję idei Samorządu Gospodarczego wręczone zostały Laury Umiejętności i Kompetencji. Po raz pierwszy nadany przez delegaturę bytomską platynowy laur trafił do Andrzeja Panka, Prezes Zarządu Bytomskiej Spółdzielni Mieszkaniowej za wzorowe i efektywne zarządzanie majątkiem i zasobami spółdzielni oraz aktywną postawę w środowisku bytomskim. Złote Laury Umiejętności i Kompetencji trafiły do rąk: Katarzyny Łozy (Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Smolenia w Bytomiu), Małgorzaty Cieśli (Dyrektor Zespołu Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Tarnowskich Górach), Anny Hyli (Dyrektor Państwowych Szkół Budownictwa w Bytomiu), Marka Nowaka, który odebrał laur dla Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji spółka z o.o. w Bytomiu, Kingi Wieczorek (Dyrektor Szpitala Specjalistycznego Nr 1 w Bytomiu), Anny Urbańskiej (Kierownik Gazowni w Bytomiu – Polska Spółka Gazownictwa spółka z o.o.). Złotym laurem odznaczony został też Klub Sportowy Polonia Bytom Akademia Piłkarska Polonii Bytom – Rocznik 2017.
Bytomska Delegatura Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach wyróżniła wręczeniem okolicznościowych statuetek wybitne osobistości. Statuetki trafiły do Teresy Brodziak, Tomasza Stalicy, Henryka Staniszewskiego oraz Przemysława Bączkiewicza.
Wręczony został też szczególny medal 30-lecia Bytomskiej Delegatury Regionalnej Izby Gospodarczej dla Andrzeja Wężyka. To zaległy, medal przyznany w zeszłym roku, który z powodu nieobecności nagrodzonego wręczony został na tegorocznej gali.
Działalność bytomskiej delegatury
Delegatura Regionalnej Izby Gospodarczej w Bytomiu utworzona została 1991r. Obecnie zrzesza 62 podmiotów gospodarczych. Profil działalności przynależnych firm jest mocno zróżnicowany. Od wszystkich branż budownictwa, po finanse i handel.
Dzięki przynależności do izby, jej członkowie biorą udział w licznych szkoleniach, seminariach i konferencjach krajowych i zagranicznych, następstwem tego jest wyższa świadomość przedsiębiorców, która obecnie skierowana jest na skuteczne działania mające na celu pozyskanie środków unijnych.
Oprócz swojej działalności, firmy udzielają się czynnie w różnych akcjach dobroczynnych. Wspomagają finansowo domy dziecka, szkoły, przedszkola, parafie kościelne oraz kluby sportowe, między innymi Polonię Bytom.
Podobne wiadomości:
- Premiera koncertowej wersji Króla Rogera na deskach Opery Śląskiej 2026-06-16
- Muzyczne warsztaty otwarte i przesłuchania do Chóru Dziecięcego Opery Śląskiej 2026-06-09
- Dzień Dziecka w Operze Śląskiej 2026-05-26
- „Aida” - ostatni raz w tym sezonie na deskach Opery Śląskiej! 2026-05-15
- Młodzi choreografowie na scenie Opery Śląskiej. Już niedługo gala IV edycji przeglądu „Horyzonty” 2026-04-21
- „Nabucco” Giuseppe Verdiego – opera, która stała się głosem narodowej tożsamości 2026-04-08
- Złote Maski dla artystów z Bytomia 2026-03-31
- Ruszyła IV edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Choreograficznego „Horyzonty” 2026-03-18
- Bytomskie teatry nominowane do Złotej Maski 2026-03-03
- 125. rocznica śmierci Giuseppe Verdiego – Opera Śląska przypomina dzieła włoskiego mistrza 2026-02-17