• BIP
Strona główna/Aktualności/To był dobry rok dla Czarnych Bytom

To był dobry rok dla Czarnych Bytom

17 Grudnia 2020

W środę prezydent Bytomia Mariusz Wołosz i wiceprezydent Adam Fras pogratulowali sukcesów dżudokom. W 2020 roku zawodnicy z Bytomia zdobyli łącznie 35 medali mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych.

Mimo pandemii zawodnicy utrzymali wysoki poziom sportowy i udowodnili, że Czarni to jeden z najlepszych klubów w Polsce. W tym roku dżudocy zdobyli 11 złotych, 4 srebrne i 20 brązowych medali w mistrzostwach Polski we wszystkich kategoriach wiekowych.

Bardzo dobrze spisała się Natalia Kropska, która wywalczyła brązowy medal w Mistrzostwach Europy Młodzieży, rozgrywanych w chorwackim mieście Porec. Z kolei Beata Pacut zajęła piąte miejsce w Mistrzostwach Europy seniorek w Pradze. - Gratuluję udanego roku. Wasze sukcesy są warte wyróżnienia, tym bardziej, że przygotowania do turniejów przebiegały w okresie pandemii koronawirusa. Klub po raz kolejny pokazał, że potrafi świetnie szkolić młodzież i rozwijać się - mówił prezydent Mariusz Wołosz. Gratulacje dżudokom złożył również wiceprezydent Adam Fras. Gmina przekazała także klubowi cztery maty.

Udanego roku gratulowali zawodnikom i trenerom także dyrektor Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego - Iwona Olejnik, dyrektor Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego - Jolanta Bujnarowska- Mączka, prezes Śląskiego Związku Judo - Zenon Mościński, kierownik MOSM - Grzegorz Pawlus, prezes firmy Sponsor - Krzysztof Gajos.

Prezydent pogratulował sukcesów dżudokom Czarnych Bytom (9) Prezydent pogratulował sukcesów dżudokom Czarnych Bytom  (9)