• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Sztuka w starej lokomotywowni

Sztuka w starej lokomotywowni

9 Czerwca 2024

14 metrów wysokości, a pod powałą – niemieckiej roboty  sprawna suwnica z 1917 roku. Nie będzie już jednak służyła do przenoszenia stalowych cielsk lokomotyw, lecz będzie pracować dla sztuki i świadczyć o historii, którą Michał Rejner pisze na nowo w dawnych Zakładach Naprawczych Górnośląskich Kolei Wąskotorowych w Rozbarku.  W sobotę, 8 czerwca obyło się przedpremierowe otwarcie atelier, w którym udział wziął m.in. prezydent Mariusz Wołosz.

Michał Rejner

Michał Rejner ostatnie trzy lata spędził na samodzielnym remoncie dawnej lokomotywowni(kotlarni). Zakres prac był ogromny – począwszy od uporządkowania wnętrza i terenu wokół budynku, po prace murarskie, dekarskie i szklarskie. Powstała ogrzewana strefa do malowania obrazów oddzielona od pozostałej części.

Wielkie otwarcie

Tę nietuzinkową przestrzeń będzie można zobaczyć już 21 czerwca podczas wernisażu wystawy Niezwykła podróż, składającej się najnowszych obrazów i rzeźb bytomskiego artysty.

– W przestrzeni czekać będą najnowsze rzeźby i instalacje, jakie przygotowałem na ten dzień. W przypadku jednej z nich to moi goście zdecydują, w jakim stopniu zostanie ukończona i co przedstawia.  Podczas otwarcia odbędzie się również losowanie jednej z moich prac – mówi Michał Rejner, artysta malarz  i rzeźbiarz.

 Wystawie towarzyszyć będzie performance grupy Strefa 51 w reżyserii  Beaty Marii Błońskiej  we współpracy z Magdaleną Zawadzką, a także koncert Tria Fortepianowego (godz. 18.00), Domix Beatbox Showcase (godz. 19.00), Livo (dj set) i vj Arec (g. 20.00 – 00.00) oraz Tarnogórskiej Elektrycznej Kapeli Ludowej (g. 21.00).

Impreza rozpocznie się o 15.00.

Wstęp wolny.

Podobne wiadomości:

do góry