• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Sztuka dla miasta - miasto dla sztuki

Sztuka dla miasta - miasto dla sztuki

17 Czerwca 2019
Znamy już zwycięzców konkursu plastycznego „Widok z mojego okna. Miasto, jakie widzę. Miasto, jakie chcę zobaczyć” zorganizowanego przez SqArt Gallery.

Wernisaż wystawy prac młodych artystów połączono z ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród. Główną nagrodą była w obu kategoriach (malarstwo/rysunek oraz kolaż) statuetka zaprojektowana specjalnie na tę okazję przez Jerzego Becelę, artystę-plastyka zajmującego się szkłem artystycznym, grafiką i malarstwem.

W kategorii malarstwo/rysunek I nagrodą uhonorowano Krzysztofa Schenka z SP 33, II nagrodę otrzymała Klaudia Skrzeczyńska ze Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego, a III - Laura Majzel z SP 51. Wyróżnienie przyznano Jakubowi Kaliciakowi z SP 33.

W kategorii kolaż najlepsza okazała się praca Beaty Krzyszczyk z SPS 2, II nagrodę przyznano Patrykowi Pokorskiemu z SPS 40, a trzecie - Hannie Szwec z SP 33. Wyróżniono też pracę Radosława Nawrot ze SzkołyPodstawowej Mistrzostwa Sportowego. Nagroda Prezesa Stowarzyszenia SqArt Gallery trafiła do Mateusza Poniwierskiego, Justyny Grefling oraz Karoliny Kot z SPS 40.

Podczas wernisażu można było podziwiać prace uczniów, zwiedzić galerię, posłuchać muzyki na żywo, a młodzież wzięła udział w warsztatach artystycznych. Na wystawie zaprezentowano wszystkie prace konkursowe. Można je oglądać w godzinach otwarcia galerii.


 
do góry