• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Szkoła, która świeci przykładem

Szkoła, która świeci przykładem

25 Października 2023

W Szkole Podstawowej nr 45 w Szombierkach trwa akcja Odblaskowa Szkoła, której celem jest promowanie bezpieczeństwa uczniów m.in. w drodze do i ze szkoły. Akcję zainaugurował piknik Rower-Love, który zgromadził w przyszkolnym Miasteczku Rowerowym nie tylko społeczność SP 45, ale też mieszkańców dzielnicy.

Akcja Odblaskowa Szkoła w SP 45 w Szombierkach

W imprezie wzięło udział wielu mieszkańców Bytomia, zaproszeni goście, ale też policjanci z bytomskiego Wydziału Ruchu Drogowego, którzy przeprowadzili dla wszystkich chętnych zajęcia profilaktyczne z przepisów ruchu drogowego oraz zaprezentowali swoje radiowozy i motocykle.

Do akcji dołączyła również Bytomska Masa Krytyczna z Romanem Badurą na czele. Dodatkowo, Szkolna Rada Rodziców, nauczyciele oraz Stowarzyszenie Spełniamy Dziecięce Marzenia ogłosiły szkolny konkurs plastyczny „Makieta rowerowa”, którego celem było zachęcenie uczniów i ich opiekunów do aktywnego wspierania działań związanych z bezpieczeństwem na drodze.

Nie zabrakło też mini gry terenowej „Jedź bezpiecznie - koniecznie” oraz krzyżówki ze znajomości przepisów ruchu drogowego.

- Obie atrakcje cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci i rodziców. Rozdaliśmy ponad 800 sztuk elementów odblaskowych, w tym kamizelek odblaskowych. Powstał nawet wiersz, który napisała mama jednego z uczniów SP45 - mówi Antonia Zatorska, pomysłodawczyni Miasteczka Rowerowego w Szombierkach.

Co jeszcze w ramach akcji

W piątek, 20 października w SP 45, odbył się odblaskowy dzień  „Noś odblaski”, zorganizowany przez Samorząd Szkolny - uczniowie promowali bezpieczeństwo w  drodze do i ze szkoły oraz podczas przerw i lekcji.

27 października o 14.00, Szkolna Rada Rodziców, Stowarzyszenie Spełniamy Dziecięce Marzenia w razem z Bytomską Radą Seniorów zorganizują „Odblaskowe popołudnie dla Seniora”. Spotkanie urozmaici wizyta policjanta dzielnicowego p.o. sierż. sztab. Darii Zimny.

- Cała społeczność szkolna i lokalna jest zaangażowana w projekt i wspólnie walczy o miano „Odblaskowej Szkoły” dla Szkoły Podstawowej nr 45 w Bytomiu - mówi Antonia Zatorska.

Wybór i ogłoszenie przez Komisję Konkursową Komendanta Głównego Policji Ogólnopolskiego Laureata w Pilotażowym Konkursie „Odblaskowa Szkoła”, zaplanowanie jest na koniec lutego.

Podobne wiadomości:

do góry