• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Sukcesy bytomskich sportowców

Sukcesy bytomskich sportowców

4 Maja 2021

Zapaśniczka Patrycja Cuber, łuczniczka Regina Karkoszka oraz zawodnicy Bytomskiego Sportowego Klubu Taekwon-do „Sonso” mają za sobą udany weekend. Nasi sportowcy dobrze zaprezentowali się podczas krajowych zawodów, zdobywając kilka medali.

Reprezentująca ZKS Slavię Ruda Śląska zapaśniczka Patrycja Cuber wywalczyła podczas II Pucharu Polski Kadetek w Dzierżoniowie złoty medal w kategorii do 73 kg. Bytomianka była bezkonkurencyjna w swojej kategorii wagowej, pokonując rywalki we wszystkich czterech pojedynkach.

Sukcesy bytomskich sportowców - złoty medal Patrycji Cuber

Z kolei podczas rozgrywanej w Legnicy I rundy Pucharu Polski w łucznictwie, reprezentantka LKS Tempo Stolarzowice - Regina Karkoszka, wywalczyła srebrny medal, przegrywając tylko finałowy pojedynek.

Warto dodać, że bardzo dobrze zaprezentowali się także zawodnicy Bytomskiego Sportowego Klubu Taekwon-do „Sonso”, którzy w Świerklanach rywalizowali w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Juniorów Młodszych i Młodzików w Taekwon-do ITF. Po całodniowych zmaganiach Dawid Oczkowski sięgnął po złoty medal w konkurencji „Układy Formalne” w kategorii junior oraz brązowy krążek w walkach do 75 kg. Z kolei Maciej Dorobisz w kategorii junior młodszy do 70 kg zdobył brązowy medal.

Sukcesy bytomskich sportowców (3) Sukcesy bytomskich sportowców (3)
3

Sukcesy bytomskich sportowców

Sukcesy bytomskich sportowców

Bytomski Sportowy Klub Taekwon-do „Sonso” reprezentowali poza Dawidem Oczkowskim i Maciejem Dorobiszem również: Vanessa Wilczyńska, Jakub Szwagra, Szymon Dorobisz, Dawid Wojtaszek, Szymon Sosnkowski, Karolina Kasprzyk, Jakub Kozłowski, Kamil Ptak oraz Danylo Hordiienko.

do góry