• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Spisz się i zaszczep w mobilnym punkcie w dzielnicy!

Spisz się i zaszczep w mobilnym punkcie w dzielnicy!

26 Lipca 2021

Mieszkańcy Górnik będą mogli zaszczepić się przeciw COVID-19 i spisać się w ramach Narodowego Spisu Powszechnego w mobilnym punkcie, który w ostatnią sobotę lipca stanie w dzielnicy. Przy wsparciu jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Przychodni Lekarskiej Szombierki, miasto zorganizuje tymczasowy mobilny punkt, w którym będzie można się jednocześnie spisać i zaszczepić. Oprócz tego, mieszkańcy będą mogli zapoznać się z podstawowymi założeniami strategii rozwoju Bytomia na lata 2022-2030 roku oraz wziąć udział w badaniu ankietowym jej dotyczącym.

Spisz się i zaszczep w mobilnym punkcie w dzielnicy!

Gdzie będzie można się spisać i zaszczepić?

Mobilny punkt zostanie otwarty jeszcze w Górnikach, Każdy mieszkaniec, który zdecyduje się przyjść, będzie mógł zaszczepić się jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson. Nie trzeba się wcześniej rejestrować - wystarczy, że będzie miał przy sobie dowód tożsamości. Warto dodać, że 17 lipca w Suchej Górze i 24 lipca w Stolarzowicach z możliwości zaszczepienia skorzystało 177 osób. A do Narodowego Spisu Powszechnego przystąpiło 213 chętnych. 

Mobilne punkty będą działać w godzinach od 10:00 do 16:00:

  • 31 lipca w OSP Górniki, ul. Żołnierska 41.

Prace nad strategią rozwoju miasta trwają

Trwają prace nad „Strategią Rozwoju Bytomia - Bytom 2030”. Odbyły się już warsztaty oraz spotkania branżowe z udziałem jednostek i spółek miejskich, a także organizacji pozarządowych i środowisk związanych z kulturą, sportem i organizacjami społecznymi w mieście.

W nadchodzących tygodniach planujemy także spotkania z mieszkańcami oraz badania ankietowe prowadzone wśród mieszkańców. Jedną z możliwości zabrania głosu w sprawie strategii będzie udział w badaniu ankietowym podczas pracy mobilnych punktów.

Spisz się i zaszczep w mobilnym punkcie w dzielnicy!

Podobne wiadomości:

do góry