Spektakl familijny w Teatrze Rozbark
15 Maja 2026Z okazji Dnia Matki Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna zaprasza na wyjątkowe widowisko teatralno-muzyczne „O krasnoludkach i sierotce Marysi”, opartej na ponadczasowej baśni Marii Konopnickiej. Spektakl odbędzie się 26 maja o 10.30 w Teatrze Rozbark.

Po sukcesie ubiegłorocznego spektaklu „Czerwony Kapturek”, który spotkał się z ciepłym przyjęciem widzów, młodzi artyści powracają z nową produkcją, przygotowaną z jeszcze większą pasją, wyobraźnią i sceniczną dojrzałością. Tym razem sięgają po jeden z najpiękniejszych utworów polskiej literatury dziecięcej - historię pełną dobra, wrażliwości i ukrytej magii codzienności. „O krasnoludkach i sierotce Marysi” to opowieść, która od pokoleń porusza serca czytelników, ucząc empatii, odwagi i wiary w dobro drugiego człowieka.
Spektakl przygotowany został przez zespół wokalno-aktorski Szkoły Muzycznej w Bytomiu, który po raz kolejny udowadnia, że młodzieńcza pasja, talent i zaangażowanie potrafią stworzyć wydarzenie pełne emocji i artystycznego piękna.
Całość została przygotowana pod kierownictwem i reżyserią Dariusza Nurzyńskiego - opiekuna zespołu wokalno-aktorskiego, którego twórcza wizja, konsekwencja artystyczna i zaangażowanie nadają przedsięwzięciu wyjątkowy charakter.
Projekt teatralno-muzyczny uzyskał również wsparcie Prezydenta Bytomia w ramach stypendium artystycznego przyznanego Dariuszowi Nurzyńskiemu na realizację tego przedsięwzięcia.

Podobne wiadomości:
- „Tartarus” na scenie Teatru Rozbark 2026-05-20
- Premiera stypendialnego spektaklu 2026-05-13
- Ponad 150. tancerzy zatańczyło do piosenki Snoop Dogga 2026-05-03
- Asian Dance w Rozbarku 2026-04-25
- Otwórz dziecku drzwi do świata muzyki – rozpocznij naukę w wyjątkowej szkole 2026-04-22
- Muzyczna dla Bytomian. W baśniowym świecie 2026-04-19
- Bytom będzie bić rekord świata w tańcu 2026-04-10
- Koncert „Wszyscy ludzie będą braćmi, tam gdzie Twój przemówi głos” 2026-04-09
- Dzień Otwarty Szkoły Muzycznej w Bytomiu 2026-03-26
- Ciało Industrialne - Rytmy Industrii 2026-03-21