• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Śląski Dzień Tańca w Bytomiu

Śląski Dzień Tańca w Bytomiu

31 Marca 2023

W ramach Śląskiego Dnia Tańca, bytomski Wydział Teatru Tańca AST zorganizował szereg pokazów ruchowo-tanecznych oraz indywidualnych projektów, które prezentowali studenci skupieni m.in. wokół Laboratorium Inspiracji i Innowacji Twórczych.

Śląski Dzień Tańca na Wydziale Teatru Tańca, źródło:www.ast.bytom.pl

Oprócz pokazów przygotowanych pod okiem kadry pedagogicznej: Eryka Makohona, Sylwii Hefczyńskiej-Lewandowskiej, Anny Piotrowskiej, Joanny Brodniak i Jakuba Lewandowskiego, zorganizowane zostały warsztaty tańca współczesnego, w których udział brali goście spoza szkoły. W trakcie zajęć uczestnicy mieli okazję poszukać i odnaleźć jednocześnie siłę i lekkość, dynamikę i łagodność, pęd i zawieszenie.

Podczas całego dnia goście spoza murów AST WTT mieli okazję zobaczyć spektakl dyplomowy „Flying Fish” w reżyserii Ferenca Fehera, w którym ważną rolę odgrywa ruch (premiera miała miejsce w 2021 roku). Dodatkowo mogli zapoznać się z dotychczasowym dorobkiem studentów oraz dowiedzieć się, jakie spektakle dyplomowe studentów będziemy mogli wkrótce zobaczyć.

Poza warsztatami odbyła się również lekcja pokazowa z udziałem studentów z improwizacji z dr Anną Piotrowską. Warsztat był nauką obserwacji siebie i innych w improwizacji. Aktywna praca z ciężarem ciała, szukanie przepływu ruchu i definiowania, w których momentach taniec ma szansę zaistnieć w ciele poruszanym, poruszonym i poruszającym się. Ważna w tym aspekcie była również praca z energią i zaangażowaniem całego ciała „one body”.

Śląski Dzień Tańca, źródło: www.ast.bytom.pl

do góry