Strona główna/Aktualności/Seniorze ukończyłeś 70 lat? Możesz zarejestrować się (..)

Seniorze ukończyłeś 70 lat? Możesz zarejestrować się na szczepienie przeciwko koronawirusowi

22 Stycznia 2021

Wszyscy seniorzy powyżej 70. roku życia mogą zarejestrować się oraz umówić na szczepienie przeciwko SARS-CoV-2 w Placówkach Opieki Zdrowotnej. Na terenie Bytomia jest ponad 20 punktów szczepień, które będą realizowały rozpoczęty w styczniu Narodowy Program Szczepień Ochronnych. W sumie w naszym mieście z bezpłatnych szczepień może skorzystać prawie 20 tys. 400 bytomian w wieku powyżej 70 lat.


Jak można zarejestrować na szczepienie przeciwko Covid-19


1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię - 989


Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby.

Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.


2. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień


W wybranym przez Ciebie punkcie szczepień nie znalazłeś dogodnego terminu? Zadzwoń na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą Ci znaleźć inny punkt szczepień niedaleko Ciebie z terminem, który Ci pasuje.


3. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl


System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście - będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację.


Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem. Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ pod numerem: 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.


Uwaga! Osoby posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N oraz odpowiednio pierwszą grupę z wyżej wymienionymi schorzeniami oraz osoby powyżej 70. roku życia, mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień, będą mogły skorzystać z transportu do placówki, w której realizowane będzie szczepienie. W tym celu gmina uruchomiła specjalną infolinię.


Aby skorzystać z takiej możliwości, osoby wymagające transportu do Placówki Opieki Zdrowotnej będą musiały skontaktować się z miejską infolinią pod numerem telefonu: 32 428 38 88. Pod tym numerem koordynator udzieli niezbędnych informacji dotyczących terminu i organizacji transportu oraz o szczepieniach przeciwko wirusowi SARS-CoV-2.


Osoby powyżej 70. roku życia, mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień, aby skorzystać z możliwości transportu muszą przy rejestracji wybrać Placówkę Opieki Zdrowotnej znajdująca się najbliżej swojego miejsca zamieszkania.


Prosimy, aby kontaktować się z infolinią celem umówienia transportu do punktu szczepień co najmniej 48 godzin przed terminem szczepienia. Infolinia będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 16.00. /Uwaga! Na miejskiej infolinii nie dokonasz rejestracji na szczepienie/.

Więcej informacji na stronie Ministerstwa Zdrowia - SZCZEPIMYSIE

Kategoria: Powiązane pliki [2]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Dla mieszkańca
docx 2021-01-22 Punkty szczepień przeciw Covid-19 w Bytomiu.docx
ilość pobrań: 754
Punkty szczepień przeciw Covid-19 w Bytomiu.docx 17,98KB -
jpg 2021-01-22 Pobierz ulotkę.jpg
ilość pobrań: 93
Pobierz ulotkę.jpg 2,2MB zobacz

Podobne wiadomości:

do góry
Uwaga kierowcy! Ruszają prace na ul. Frycza-Modrzewskiego. Od 1 marca zmiana organizacji ruchu