• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Ruszyły szczepienia w Punktach Szczepień Powszechnych

Ruszyły szczepienia w Punktach Szczepień Powszechnych

28 Kwietnia 2021

Punktualnie o 8.00 ruszyła akcja szczepień w puntkach utworzonych w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego („Medyk”) oraz CH Atrium Plejada. Już pierwszego dnia zaszczepiono tam 782 osób. Wśród nich wielu mieszkańców Bytomia, sąsiednich Piekar Śląskich czy Gliwic. Pierwszą dawkę szczepionki przyjęli też w Bytomiu pacjenci z Warszawy.

Tylko dziś /28 kwietnia/ w obu tych punkach zaszczepionych zostanie około 800 osób. Przygotowane przez miasto punkty szczepień odwiedził dziś rano prezydent Mariusz Wołosz.

- Dziękuję współpracownikom i wszystkim osobom, które pracowały przy tworzeniu tych punktów. Raz jeszcze zachęcam  wszystkich do szczepienia się. To krok do normalności, za którą tak bardzo tęsknimy - mówi prezydent Mariusz Wołosz.

Godziny funkcjonowania punktów szczepień

Szczepienia w Punkcie Szczepień Powszechnych w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Wrocławskiej 120 będą wykonywane od wtorku do niedzieli w godzinach: 8.00-16.00 (we wtorki szczepienia będą rozpoczynały się po transporcie szczepionek, od godz. 13.00).

Natomiast w CH Atrium Plejada przy al. Jana Nowaka Jeziorańskiego 25, Punkt Szczepień Powszechnych będzie działał od wtorku do soboty w godz. 8.00-16.00 (we wtorki szczepienia będą rozpoczynały się po transporcie szczepionek, od godz. 13.00). Wyjątkiem będzie długi majowy weekend - wówczas oba punkty będą pracowały w niedzielę 2 maja.

Punkt obsługiwać będzie personel Przychodni Lekarskiej Szombierki. W tym zadaniu medyków wspierać ich będą także pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, placówek edukacyjnych oraz Bytomskiego Centrum Wsparcia.

Jak się zgłosić na szczepienie

Na szczepienie w Punktach Szczepień Powszechnych w Bytomiu mieszkańcy mogą zapisać się poprzez: Internetowe Konto Pacjenta, ogólnopolską infolinię - pod numerem telefonu: 989, przez e-rejestrację dostępną na stronie www.gov.pl/szczepimysie.

Punkty Szczepień Powszechnych uruchamiają też dwa numery telefonów, pod którymi mieszkańcy posiadający e-skierowanie na szczepienie, mogą wpisywać się na listę rezerwową, aby - w miarę wolnych dawek szczepionek w punktach - przyspieszyć swój termin szczepienia.

Aby to zrobić, należy wysłać SMS o treści: „szczepimy się” pod numer telefonu: 502 127 281 (Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego) i 509 665 297 (Centrum Handlowe Atrium Plejada). Pracownik punktu oddzwoni i wpisze osobę zainteresowaną na listę rezerwową.

Ruszyły szczepienia w Punktach Szczepień Powszechnych (1) Ruszyły szczepienia w Punktach Szczepień Powszechnych (1)
13

Ruszyły szczepienia w Punktach Szczepień Powszechnych

Szczepienia w Puntkach Szczepień Powszechnych

Podobne wiadomości:

do góry