• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Ruszył bytomski regranting

Ruszył bytomski regranting

5 Kwietnia 2022

4 kwietnia rozpoczął się nabór wniosków na mikrodotacje - lokalne działania. Wnioski o dotację można składać do 25 kwietnia za pośrednictwem elektronicznego formularza. W sumie do rozdysponowania jest 80 tys. zł.

Wydarzenia lokalne, integracja, remonty

Projekty dzielą się na dwa rodzaje działań - społeczne (m.in. aktywizujące wydarzenia lokalne, integracyjne spotkania sąsiedzkie) oraz inwestycyjne (m.in. mała architektura, drobne remonty, urządzanie zieleni). Na działania społeczne maksymalna kwota dotacji to 2,5 tys. złotych, a na działania inwestycyjne można przeznaczyć do 5 tys. złotych. Aby złożyć wniosek w regrantingu nie trzeba posiadać finansowego wkładu własnego.

c

Rozwój aktywności

W lokalnych działaniach, czyli konkursie regrantingowym, udział wziąć mogą organizacje pozarządowe z siedzibą lub oddziałem w Bytomiu oraz grupy nieformalne, czyli nie mniej niż trzy osoby pełnoletnie mieszkające na terenie Bytomia, posiadające swojego patrona w postaci organizacji pozarządowej. Jedna organizacja może zgłosić w konkursie aż pięć wniosków. Projekty powinny być nastawione na rozwój aktywności społecznej mieszkanek i mieszkańców Bytomia. Należy pamiętać, że działania muszą być realizowane w zamieszkałych podobszarach rewitalizacji określonych w Gminnym Programie Rewitalizacji Bytom 2020+. Mapa obszaru rewitalizacji - http://sitplan.um.bytom.pl/iuip/mapa.php?profile=5454.

Elektroniczny formularz

Wnioski o przyznanie mikrodotacji należy składać za pomocą elektronicznego formularza, dostępnego na stronie internetowej https://lokalwbytomiu.pl/lokalne-dzialania/. Zwycięskie projekty otrzymają wsparcie finansowe z bytomskiego funduszu regrantingowego. W tym roku projekty będą realizowane od maja do końca października.

48 projektów

W ostatnich dwóch edycjach regrantingu dofinansowanych zostało 48 projektów na łączną kwotę niemal 160 tys. zł. Dzięki temu między innymi wypiękniała klatka schodowa przy ul. Jana Kochanowskiego, gdzie mieści się Stowarzyszenie Miłośników Rozbarku, powstały nowe książkowe karmniki (II edycja Książkobrania), o co zadbała Piękna Strona Miasta a Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły IV Liceum Ogólnokształcącego „Sikorak” stworzyło Kącik Spotkań - przyjazną przestrzeń w Sikoraku.

Podobne wiadomości:

do góry