Rusza przebudowa skrzyżowania ul. Chorzowskiej z ul. Arki Bożka. Będą utrudnienia drogowe
27 Września 2024W poniedziałek 30 września rusza przebudowa skrzyżowania ulic Chorzowskiej i Arki Bożka. W czasie prowadzonych prac zmieni się organizacja ruchu w tym rejonie. Kierowcy jadący od strony centrum i Chorzowa nie będą mogli wjechać na osiedle Arki Bożka przy stacji BP. Od strony Chorzowa z ruchu zostanie wyłączony prawy pas na wysokości peronu tramwajowego, z kolei zewnętrzny lewy pas ruchu zostanie dostosowany wyłącznie do jazdy na wprost (nie będzie można skręcić na stację benzynową). Dla kierowców przygotowano objazdy. Dzięki przeprowadzeniu tej inwestycji tramwaje linii nr 6 i 19 będą miały pierwszeństwo przejazdu przed samochodami w Rozbarku.

Jakie zmiany czekają kierowców od 30 września?
Dojazd od strony Chorzowa do osiedla Arki Bożka będzie możliwy wyłącznie przez wjazd w rejonie rozwidlenia dróg ul. Chorzowskiej i al. Jana Pawła II. Z kolei kierowcy jadący od centrum do osiedla Arki Bożka będą musieli zjechać z ul. Chorzowskiej w ul. Starochorzowską /za stacją BP/, a następnie na końcu ulicy Starochorzowskiej przy cmentarzu w Łagiewnikach skręcić w lewo i ul. Chorzowską dojechać do rozwidlenia dróg ul. Chorzowskiej i al. Jana Pawła II, gdzie będzie możliwy wjazd na osiedle Arki Bożka.
Wyjazd z osiedla Arki Bożka przy stacji BP zarówno w kierunku centrum, jak i Chorzowa będzie odbywał się bez zmian. Natomiast ze stacji BP wyjazd będzie możliwy jedynie w kierunku centrum Bytomia lub Chorzowa. Uwaga! Od strony Chorzowa zewnętrzny lewy pas ruchu zostanie dostosowany wyłącznie do jazdy na wprost, co oznacza, że nie będzie można skręcić na stację benzynową BP.
Przebudowywane skrzyżowanie zostanie zawężone – kierowcy jadący w kierunku Chorzowa będą mogli korzystać z dwóch pasów (bez możliwości skrętu w os. Arki Bożka od strony centrum), natomiast kierowcy jadący w kierunku centrum nie będą mogli korzystać z prawego pasa na wysokości przebudowywanego skrzyżowania (dostępne będą dwa pasy do jazdy prosto).
W rejonie przebudowywanego skrzyżowania ulic Chorzowskiej i Arki Bożka wprowadzone zostanie ograniczenia prędkości do 40 km/h.
Trasa objazdów zostanie oznakowana. Prosimy kierowców i pieszych o zachowanie ostrożności i stosowanie się do zmian w organizacji ruchu.
W czasie realizacji inwestycji ruch tramwajowy będzie odbywał się bez zmian.

Rusza przebudowa skrzyżowania ul. Chorzowskiej z ul. Arki Bożka. Będą utrudnienia drogowe
Prace potrwają do końca listopada
Zgodnie z podpisaną umową firma PPUH „DALPOL” Piotr Zając, Daniel Ceglarek Sp. Jawna z Bytomia do końca listopada 2024 roku przebuduje wjazd z ul. Chorzowskiej w ul. Arki Bożka, dobuduje pas do skrętu w prawo z ul. Chorzowskiej w ul. Arki Bożka, przebuduje elementy odwodnienia drogowego, oświetlenia ulicznego, infrastrukturę elektroenergetyczną oraz wybuduje nową sygnalizację świetlną.
Priorytet dla tramwajów linii nr 6 i 19
Przebudowa skrzyżowania ulicy Chorzowskiej z ul. Arki Bożka to część dużego projektu, w ramach którego przebudowaliśmy i rozbudowaliśmy sygnalizacje świetlne na kilkunastu skrzyżowaniach w Rozbarku, Łagiewnikach, Stroszku oraz Śródmieściu.
Realizacja tej inwestycji nie tylko umożliwi nadanie priorytetu tramwajom kursujących na trasie Bytom-Chorzów-Katowice, ale również zwiększy bezpieczeństwo kierowców wjeżdżających i wyjeżdżających z pobliskiego osiedla.
Podobne wiadomości:
- Mieszkańcy Stroszka korzystają już z przebudowanej ulicy Tysiąclecia 2025-05-21
- Trwa przebudowa ul. Nickla. Rozpoczyna się kolejny etap inwestycji 2025-05-12
- Przebudowa ul. Cyryla i Metodego. Od 15 kwietnia tymczasowa zmiana organizacji ruchu 2025-04-14
- Ulica Tysiąclecia - wykonawca nie zrealizował inwestycji w terminie. MZDiM nalicza kary umowne 2025-04-02
- Ruszyła warta prawie 10,7 mln zł przebudowa ulicy Cyryla i Metodego w Łagiewnikach 2025-03-28
- Miasto pozyskało prawie 4,4 mln zł na przebudowę ważnych skrzyżowań tramwajowych 2025-03-26
- Trwa przebudowa ul. Nickla. Pierwsze odcinki drogi są już prawie gotowe 2025-03-20
- Uwaga kierowcy! Przebudowa wiaduktu w Radzionkowie. Będą utrudnienia dla kierowców w Radzionkowie i Bytomiu-Stroszku 2025-02-20
- Zamknięty przejazd i przejście dla pieszych pod wiaduktem nad ul. Sikorskiego 2024-11-22
- 10 listopada otwarty zostanie wjazd na ul. Arki Bożka w rejonie stacji benzynowej 2024-11-08