Reprezentacja Polski z bytomiankami w składzie dobrze rozpoczęła Mistrzostwa Świata Dywizji IB w hokeju na lodzie
17 Kwietnia 2023Polki rozpoczęły start w Mistrzostwach Świata Dywizji IB w hokeju na lodzie w koreańskim Suwon od zwycięstwa 2:0 nad reprezentacją Słowenii. Nasza reprezentacja, w składzie której występuje aż 8 zawodniczek BS Polonia Bytom Ladies jest jedną z faworytek do awansu.

- W kraju szlifowałyśmy formę na mistrzostwa podczas zgrupowania w Katowicach. Do Korei Południowej poleciałyśmy, aby wygrać mistrzostwa. Bardzo liczymy na wsparcie kibiców w walce o zwycięstwo - mówiła przed mistrzostwami dla serwisu PolskiHokej.eu Karolina Późniewska, kapitanka reprezentacji Polski w hokeju na lodzie kobiet.
Podczas poprzednich mistrzostw świata, które odbywały się w 2022 roku w Katowicach, Polki zajęły drugie miejsce. Teraz między 17 a 23 kwietnia reprezentantki Polski powalczą z drużynami ze Słowenii, Wielkiej Brytanii, Włoch, Kazachstanu i Korei Południowej o awans do dywizji IA.
Na początek zwycięstwo ze Słowenią
W pierwszym meczu Polki pokonały 2:0 Słowenię. Bramki dla Polski zdobyły Maja Brzezińska oraz Tatiana Onyszczenko. Następnym rywalem naszej kadry będzie gospodarz imprezy - Korea Południowa.
W reprezentacji Polski aż 8 bytomianek
W reprezentacji Polski od wielu lat podporą drużyny są zawodniczki BS Polonia Bytom Ladies, które w tym roku po raz kolejny sięgnęły po tytuł mistrzyń Polski. Do kadry zostały powołane Klaudia Chrapek, Wiktoria Gogoc, Patrycja Sfora, Alicja Wcisło, Wiktoria Dziwok, Aneta Krzemień, Ida Talanda oraz Karolina Późniewska.
Zobacz terminarz pozostałych meczów polskiej reprezentacji
- 18 kwietnia
Godz. 12.15: Polska - Korea Południowa - 20 kwietnia
Godz. 5.15: Polska - Wielka Brytania - 22 kwietnia
Godz. 12.15: Kazachstan - Polska - 23 kwietnia
Godz. 12.15: Polska - Włochy
Zobacz skład drużyny i sztab trenerski na mistrzostwa świata w Korei Południowej
SKŁAD DRUŻYNY:
Bramkarki: Agata Kosińska-Horzelska, Martyna Sass (obie ZHK Poprad), Nadia Ratajczyk (GKS Stoczniowiec Gdańsk).
Obrończynie: Klaudia Chrapek, Wiktoria Gogoc, Patrycja Sfora, Alicja Wcisło (wszystkie BS Polonia Bytom), Natalia Kamińska, Dominika Korkuz (obie GKS Stoczniowiec Gdańsk), Wiktoria Kędra (SKKH Atomówki GKS Tychy).
Napastniczki: Maja Brzezińska, Magdalena Łąpieś, Alicja Siejka(wszystkie GKS Stoczniowiec Gdańsk), Ewelina Czarnecka (ZHK Poprad), Wiktoria Dziwok, Aneta Krzemień, Karolina Późniewska, Ida Talanda (wszystkie BS Polonia Bytom), Aleksandra Górska (SKKH Atomówki GKS Tychy), Tatiana Onyszczenko, Olivia Tomczok (obie Neuchatel HAD), Wiktoria Sikorska (Stocksund Danderyd Enebyberg), Joanna Strzelecka (UKHK Unia Oświęcim) .
SZTAB TRENERSKI:
Zbigniew Wróbel (Trener główny KN Seniorek), Arkadiusz Sobecki (Trener asystent KN Seniorek), Sebastian Witowski (Trener asystent KN Seniorek), Anna Błażejewska (Fizjoterapeutka KN Seniorek), Dorota Blinda (Fizjoterapeutka KN Seniorek), Kamil Berggruen (Serwisant KN Seniorek), Monika Szpyt-Jucha(Kierownik KN Seniorek).
Podobne wiadomości:
- Bytomscy hokeiści walczą o miejsce w kadrze na mistrzostwa świata 2026-04-07
- Bytomskie hokeistki o krok od złotego medalu 2026-03-22
- Bytomskie hokeistki na drodze do kolejnego złotego medalu 2026-03-21
- Hokejowa wiosna w Bytomiu. Polacy zagrają z Francją! 2026-03-20
- W weekend w Bytomiu wielki finał hokeja kobiet. Andrzej Secemski i Karolina Późniewska walczą o kolejne złoto 2026-03-19
- Znamy termin meczów finałowych TAURON Ligi Hokeja Kobiet 2026-03-17
- Bytomskie „złotka” po raz kolejny powalczą o tytuł mistrzowski 2026-02-21
- Dwa kroki od tytułu. Hokeistki Polonii Bytom rozpoczynają półfinały 2026-02-18
- Bytomianka wicemistrzynią świata we fryzjerstwie 2025-10-17
- Przedsmak hokejowych emocji podczas Ogólnopolskiego Dnia Hokeja 2025-09-07